Discovery Hakkında Her Şey (Bakmassan Pişman Olursun)

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hayristein

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
generalmobilelogo.jpg
Merhaba Arkadaşlar...Bugün Sizlerle General Mobile ile İlgili Olan Bildiğim , Bilmediğim Her Şeyi Paylaşacağım...İlk Olarak General Mobile Nedir ? General Mobile Bir Amerikan Markasıdır...Yani Telefon Alacaksanız , Marka Açısından Bakıyorsanız , İçiniz Rahat Olsun... General Mobile'in ''Discovery '' Modeli de Amerika'da ''Blu'' İsimli Bir Firma Tarafından Üretiliyor. Telefonun Gerçek İsmi ''Blu Life Play'' ' dir.Türkiye'ye General Mobile Discovery ismiyle gelmiş....

İlk Olarak Teknik Özelliklerinden Başlayacağım.

TEKNİK ÖZELLİKLER

• 1.2 ghz Quad Core Mtk işlemci
  • 1 Gb ram
  • 4 Gb rom
  • Micro Sd kart desteği
  • Android 4.2 jelly bean
  • 4.7 Ips hd ekran 1280*720 - 312 ppi değeri
  • 8 Mp arka 2 mp ön kamera ve 1080 p video çekim kalitesi
  • 1800 mah batarya

Evet kağıt üzerinde oldukça iyi görünen bir cihazdı ve son derece merak içinde kaldım. Marka takıntım olmadığı için bu cihazın bir şansı hak ettiğini düşündüm ve yeni bir telefon isteyen kardeşime bir adet beyaz Discovery aldık. Telefonu yaklaşık 5 gün boyunca elimden düşürmeden kullandım ve bir kullanıcı olarak artıları ve eksilerini şu şekilde belirledim:

General Mobile Discovery Kullanıcı Yorumu
+ları

• Cihaz son derece hızlı ve menü geçişleri olsun programlar olsun sorunsuz bir biçimde çalışıyor
  • Cihazda androidin son sürümü kullanıyor.
  • Discovery'nin oyun performansı şaşırtıcı derecede iyi geldi bana. Real Racing 3 akıyor diyebilirim.
  • Benim telefonun en beğendiğim yönü ekran kalitesi oldu. Ekran renk ve parlaklık bakımından sahiden çok ama çok iyi fiyatına göre
  • Donanımsal özellikleri kağıt üzerinde kalmıyor ve telefona etki ediyor. Uygulamalar son derece hızlı ve sorunsuz
  • Ekranının gorilla glass olduğunu söyledi Telpa yetkilisi emin olmasam da bu bir artı bana göre
  • Özellikle fiyatı çok çok uygun telefonun. 600 TL çeşitli sitelerde kampanyalar ile 500 liraya bile alabilme şansınız mevcut.
  • Kutudan çıkan şarj aleti oldukça kaliteli ayrıca kutudan ekran koruyucu jelatin çıkması da iyi.
  • 4 gb dahili hafıza az olsa da telefon sd kart desteği sunuyor ve yine bu telefona özgü olarak uygulamaları sd kart ya da rom bellekten istediğinize kurabiliyorsunuz. Böyle bir seçenek mevcut.
-leri

• Ne çok iyi ne çok kötü bir kasa kalitesi var telefonun ama vasatın biraz üstü diyebilirim. Beyaz modelde arka kısım elden kayıyor bu da telefonun düşmesine sebep olabilir.
  • Kamera kalitesi fiyatına göre iyi ama bazen kumlama yapıyor fotoğraflarda özellikle iç çekimlerde. Gece çekimi yetersiz.
  • Ses kalitesi eh işte diyebillirim. Kutudan çıkan kulaklık ortalama bir kullanıcı için ideal ama benim gibi müzik dinlemeyi seviyor ve ses kalitesine önem veriyorsanız sizi tatmin etmeyeceği kesin. Aynı şekilde ahize sesi de biraz kısık geldi bana.
  • Telefonun en büyük eksiklerinden ve saçmalıklarından birisi de bildirim led i kullanılmaması. Mesaj, çağrı v.s geldiğinde ekranda yanıp sönen bir led yok telefonda. Bu durum benim için büyük dezavantaj telefonu üreten yahut ürettirenler neyin kafasını yaşadılar da led koymadılar merak ettim doğrusu.
  • Telpa ve General Mobile'ın bu telefon ile birlikte pek çok kullanıcı gibi ben de kutu içeriğine kılıf eklemesini beklerdim ama yapmamışlar. Kılıfı ayrıca satacaklarını ifade etmişti Telpa yetkilisi. Bence prestij kaybı onlar açısından
  • Telefonu tek hatla kullandım fakat çift hat kullanımında 3g de sorun yaşayan arkadaşlar olmuş bilginiz olsun.
Özet:

600 liraya alacağınız bu telefonun sahip olduğu özelliklere sahip cihazlar piyasada 1000 TL den aşağı satılmıyor öncelikle bunu göz önüne almak gerektiğini düşünüyorum. Böyle bir cihazın elbette eksikleri olacak koskaca firmaların cihazları bile pek çok sorunla geliyor. Fiyat performansın Türkiye'deki yeni kralıdır bu telefon bana göre. Eğer çok para vermek istemiyor ve iyi bir cihaza sahip olmak istiyorsanız General Mobile Discovery beyaz,siyah ve sıradışı mavi modeli ile sizi bekliyor.

İNCELEME VİDEOLARI

http://www.youtube.com/watch?v=r3YNGb2uPFs&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=lhuSADL5sog&feature=player_embedded

Telefonun tarafımca fotoğraflanan farklı renkleri:

EMEĞE SAYGI...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...