Discovery Elite ve Elite Lite Detaylı İnceleme

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Ben bu işlemci ile grafik birimi arasındaki bağı tam çözemedim. Şimdi işlemci s800 ise grafik adreno330 mu oluyor? Yoksa bunlar bağımsız mı birbirinden, işlemci exynos olup grafik adreno olabilir mi misal?

Sanirim bagimli ancak samsung s4 de poverwr mp5 mi ne kullanirken note 3 de maliye donmusdu yalniz islemcide degismisdi snap 800 adreno 330 dan baska kullanmiyor

Reaksiyon puanı
2,146
Neden olamaz işte benim merak ettiğim o, işlemci ve grafik aynı yonganın içinde mi bulunuyor, birlikte mi üretiliyor? İntel nvidia amd gibi ayrı ayrı değiller mi?

Bir de site seninse çekinme söyle. :)

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
%99 Sürüm güncellemesi almayacak olması dışında mükemmel bir cihaz. yazılım donanım güncelleme fiyat aynı anda olmuyor malesef. Şubat ayı içinde çıkacak bende almayı düşünüyorum ciddi ciddi.
MediaTek kaynak kodları üreticilerle paylaşmıyormuş. Qualcomm ile böyle sorun yokmuş. Tüm discoverylere 4 4 gelecekmiş

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Medıatek paylasmaz olurmu yav en kolay temın edılen en cok tercıh edılen çipset. Telefonun referans modelı olan gıonee e7 guncelleme yayınlarsa bızede gelır ama dıger turlu general mobılın surum guncelleyecegını hıc sanmıyorum. Acıklamaları haberlerı vs bende sureklı takıp edıyorum gm genel muduru dıscovery1 ıcın 4.4 gorunumlu guncelleme gelecek dedı ama surum atlayacak dedıgıne denk gelmedım. Dıscovery fıyatı ozellıklerı bellı bır cıhaz 4.4 alsada cok bır getırısı olmayabılır ama 1200 lıra pıyasa altında bır fıyat olsada az buz para degıl, ben o parayı verıyorsam guncelleme beklerım kendı adıma helede s800ac varken. Yerı gelmısken soyleyeyım cıhazda s800ac olacagı kesın degıl e7nın yanılmıyorsam lte surumunde ac normal surumde s800 vardı. Mesut cevık elındekı test cıhazında s800 var demıstı yanı daha kesınlesen bısey yok sanırım.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Neden olamaz işte benim merak ettiğim o, işlemci ve grafik aynı yonganın içinde mi bulunuyor, birlikte mi üretiliyor? İntel nvidia amd gibi ayrı ayrı değiller mi?

Bir de site seninse çekinme söyle. :)

Aslında işlemciler öncelikli olarak üretiliyor. İşlemcilerin mimarilerini ele alalım. Adreno 320 ve aşağısı A15 mimarili işlemci desteklemedigi için Exynos işlemciye konulamaz mesela. Ayriyeten, Snapdragon firması Adreno ile anlaşma yapar, işlemci ile birlikten grafik birimi iyice optimize edilir.

Abdüsselam FCB

Doçent
Reaksiyon puanı
1
benim bildiğim sınır var memogoren'nin de dediği gibi adreno 320 ve aşağısı a15 mimarili işlemcileri desteklemiyor krait tabanlı işlemcileri destekliyor dolayısıyla snapdragonu destekliyor

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Ben bu işlemci ile grafik birimi arasındaki bağı tam çözemedim. Şimdi işlemci s800 ise grafik adreno330 mu oluyor? Yoksa bunlar bağımsız mı birbirinden, işlemci exynos olup grafik adreno olabilir mi misal?

Snapdragon işlemciler tümleşik olarak gelir CPU+GPU+3g/lte+Wifi+Bluetooh vb. hepsi tek bir bir chipset olarak geliyor zaten o yüzden Qualcomm daha çok tercih ediliyor. Exynos ise tümleşik değildir sadece CPU dur gpu+bluetooth+wifi+3g/lte farklı olarak eklenir bu yüzdende daha maliyetli olup firmalar tercih etmemektedir.

alicoooo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
discovery elite lite'ın fiyatı çok iyi olucak. Çok alınabilir bir cihaz

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
general mobile 2 senedir tutunmaya başladı. ilk çıkardığı dokunmatikleri hatırladıkça nerden nereye diyesi geliyor insanın :D

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
4gb gelmez fazla sallamasyon olmuş ama fena değile benzıo ppi değerleri yüksekse

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
4gb gelmez fazla sallamasyon olmuş ama fena değile benzıo ppi değerleri yüksekse

Ram tam 4gb değil zaten, 3gb işlemci+1gb grafik birimi. Bu özellikler kesinleşmiş, yani gelmemesi imkansız çünkü telefon zaten önceden 2013'ün son çeyreğinde lansmanı yapılmış bi cihaz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
zaten geçti samsung un şu an en iyi telefonu note 3 gm elite antutu bencmarkta geçti

S

SDN Okuru

SDN Okuru
general mobile eskiden piyasaya sürdüğü bi telefoun hatalı olması üstüne piyasadan telefonlqarını toplamıştı. özür dilemek amacıyla müşteriye güzellik yapıyor

alicoooo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
general mobile eskiden piyasaya sürdüğü bi telefoun hatalı olması üstüne piyasadan telefonlqarını toplamıştı. özür dilemek amacıyla müşteriye güzellik yapıyor
tam anlamıyla böyle demek firmaya haksızlık olur bence. Adamlar sadece çalışıyorlar..

utkjean

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GM bu kaliteyle devam ederse geleceği parlak gibi görünüyor. Ve adamlar çalışıyorlar.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
fiyatina gore yeterli ama kamera tabiki skntli gm nin

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Yerı gelmısken soyleyeyım cıhazda s800ac olacagı kesın degıl e7nın yanılmıyorsam lte surumunde ac normal surumde s800 vardı. Mesut cevık elındekı test cıhazında s800 var demıstı yanı daha kesınlesen bısey yok sanırım.

daha öncede söylediğim gibi cihaz ac versiyon değil düz s800 ile geliyormuş, önden en hızlı diye reklamı yapıp sonra kıvırdılar benim için 1200 liraya alınabilir bir cihaz olmaktan çıktı, alternatifleri çok ve o fiyata yakın daha iyi telefonlar çıkacak. Satması için maksimum 1000 lira olması lazım yoksa beklenildiği gibi satmayacaktır.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Almayın böyle ucuz malları. Kasası çöp olacak yine, belli.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
kesin bilgi yayalım :) malum sitede yeni incelemesinde söylenen o.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Kesin demiyorda yetismez diyor sonraki cikan partilerde olabilirmis ac

minstally

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S3 ve S4 sürü psikolojisi ile aldığımız için satıp yerine almayı düşündüğümüz telefonlardan birisidir. Rom geliştirmeside mevcuttur çoğu forum sitesinde. Bu olay çok hoşuma gider mesela :) shiftdelete.net te çoğu kullanıcı bu telefona geçiyorsa eğer diğerleride zamanla geçicek gibidir. Samsung gemileri güncellemelerini dünya genelinde aynı anda yollayamıyor ama bunu discovery yapabiliyorsa neden onu kullanmıyayım...

S3 ve S4 telefonlarıma root atma nedenim bir arkadaşımın çin'den aldığı telefonuna benden 2 ay önce güncelleme gelmesidir. Samsung'a etmediğim küfür kalmadığı gibi ben onun kıytırık güncellemelerine de kalmam diyip root atmışdım. Discovery ise güncellemeleri maşallah kararlı bir şekilde yayınlıyor :)

maotheniger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telpa distiribitörlüğünde iyi ilerlediğini söylemek mümkün. Fakat henüz üretilen modelleri ile Samsung ile yarışması hem satış adedi hem satış sonrası hizmeti hem kurumsal yapısı ile mümkün görünmüyor. Açık kodlu geliştirme Samsungdada mümkündür ve garanti kapsamı içinde yapılabilir yalnızca Current Binary Samsung Offical olmalıdır. Taban yapılanma değiştiği takdirde cihazlarınız garanti kapsamı dışında kalacaktır. Ayrıca Samsung un Wifi kullanım aktiviteleri ve tüm cihazları arasında TV PC Klima Video ve Camera ile Telefon arasındaki entegrasyonu da şuanda teknolojinin başını çekmektedir. Konuyu açan arkadaşada Türkiyenin en çok satan cihazı ibaresinin kaynağınıda iyi araştırmasını şiddetle öneririm (=

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Gm discovery elite ile gelen tum bildilere soyle bir bakarsak :
Urun parlak siyah ve beyaz olmak uzere 2 renkde geliyor ... sd kart slotu bulunmuyor ve tek hatli bir telefon ...ses kalitesi htc kadar olmasa da yeterli ve guzel ... ekran kalitesi lg g2 ninkinden kotu ancak xperia z1 inkinden iyi japan display uretimi sanirim ... pili 2500 mah ama 1 gun icin yeterli ... urun biraz kalin ve buyuk sanirim note 3 den birazcik daha buyuk ...fiyati en fazla 1199 tl seviyesinde olacak ... s800 kullaniliyor ac versiyonu degil ac tedarik sikintilari nedeni ile daha gec gelecek ... kamerasi iyi cekim yapiyor ama oto modda bazi sikintilar var guncelleme ile duzelir ...yekpare kasa ile geliyor yani muhtemelen ele saglamlik hissi verecek kasa buyuk pldugu icin lg g2 den yukaek note 3 un ise azicik altinda performans sunuyor on kamerasi suphesiz telefonlar arasinda birinci ...android 4.4 kitkat alacak olan urun eger son zamanlardaki dolar ve vergi yukselisi olmasa 999 tlden satilacakmis ama malesef artik imkansiz simdilik bu kadar

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Aynen [MENTION=346205]Jiraiya06[/MENTION] konuyu özetlemiş.
Bu arada S800 olmasının sebebi Qualcomm'un S800ac'yi mart ayında tanıtacak olması ve GM'nin telefonu şubatta piyasaya çıkarmak istemesi. Yani telefon S800ac ile çıkacak ama şubattan sonra.

Ayrıca telefonu fiyat olarak LG G2 ile karşılaştırırken 32GB'lık versiyonu ile karşılaştırılması lazım.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Gm discovery elite ile gelen tum bildilere soyle bir bakarsak :
Urun parlak siyah ve beyaz olmak uzere 2 renkde geliyor ... sd kart slotu bulunmuyor ve tek hatli bir telefon ...ses kalitesi htc kadar olmasa da yeterli ve guzel ... ekran kalitesi lg g2 ninkinden kotu ancak xperia z1 inkinden iyi japan display uretimi sanirim ... pili 2500 mah ama 1 gun icin yeterli ... urun biraz kalin ve buyuk sanirim note 3 den birazcik daha buyuk ...fiyati en fazla 1199 tl seviyesinde olacak ... s800 kullaniliyor ac versiyonu degil ac tedarik sikintilari nedeni ile daha gec gelecek ... kamerasi iyi cekim yapiyor ama oto modda bazi sikintilar var guncelleme ile duzelir ...yekpare kasa ile geliyor yani muhtemelen ele saglamlik hissi verecek kasa buyuk pldugu icin lg g2 den yukaek note 3 un ise azicik altinda performans sunuyor on kamerasi suphesiz telefonlar arasinda birinci ...android 4.4 kitkat alacak olan urun eger son zamanlardaki dolar ve vergi yukselisi olmasa 999 tlden satilacakmis ama malesef artik imkansiz simdilik bu kadar
Güncelleme vereceği kesin mi ?
Çünkü çinli üreticiler genelde sürüm güncellemesi göndermiyorlar

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Güncelleme vereceği kesin mi ?
Çünkü çinli üreticiler genelde sürüm güncellemesi göndermiyorlar
Qualcomm çekirdek sürümü yayınladığı zaman gerisi kolay. GMD1'in de güncellenmemesinin sebebi MediaTek'in çekirdek sürüm yayınlamamış olması.
Ki malum sitede röportaj yapılırken 4.4 sürümünün geleceğini söylemişti firma yöneticisi.
Hem, çekirdek sürümü yayınlandığında GM yazılım ekibi kendileri çıkaramaz mı 4.4'ü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...