Discovery Elite mi yoksa Galaxy S4 mü ?

Bu konuyu okuyanlar

YunusTR

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaslar 1500 TL bütcem var. Discovery elite mi almaliyim yoksa galaxy S4 mü almalıyım. Discovery kamera ve islemci olarak önde. Fakat S4 te fazla aşağı sayılmaz.
Discivery deki NFC tag ler çok hoşuma gidiyo.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
S4 gerçekten aşağı seviye bir cihaz s4 yanında dikkat edersen lg g2 ile karşılaştırıyorlar doğru soru lg g2 mi elite mi olacaktır ... Ben olsam elite lite i beklerdim orası ayrı tabi

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Asla S4 alınmaz discovery elite olabilir ama bence LG G2 daha mantıklı biraz daha para ayırabilirsen

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
Discovery Elite değilde General Mobile Elite desek daha doğru olur, konuya gelirsek Elite S4'ü katlar her yönden, kesinlikle Elite 3 Gb olandan al derim.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
GM hala güven vermiyor, ilerleyen günlerde donanımsal ve yazılımsal problemler baş gösterebilir. GM de bunu kullanıcı hatası olarak nitelendirip telefonunuzu garanti dışı bırakabilir. Bunu Discovery modelinde onlarca kullanıcı yaşamıştı. Gel gör ki, Galaxy S4'ü de tavsiye etmek istemiyorum.

LG G2 veya bütçeyi biraz arttırabilirim Note 3 tavsiye ederim.

musabbu

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Elit aceleye getirilmiş bir model. Bir oturmasını beklemek lazım. Şuan en iyi seçenek g2 gibi duruyor.
Bu arada s4 kullanıcısı olarak 4.4 güncellemesiyle beraber telefonun stabilizesi ve hızı oldukça iyi duruma geldi.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
General mobile Discovery Elite alırdım ben olsam :)

danger_raso

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende elite liteyi bekliyorum 1 gb ram ve 16 gb rom ile arada 300 tllik bir fark var normalde bukadar olmamalı o yüzden elite alanların kazıklanacağını düşünüyorum ve nisanda elite lite almayı planlıyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
o ne demek ya? 1gb ram 16gb rom. elite in birde lite ı mı çıkacak? ayrıca bu özellikler hangi telefona ait? elite çıktı ve 3gb ram var dahili hafıza da 32gb daha ne olsun. daha üst bir telefon yok

YunusTR

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arastirmalarim sonucu elite bayaa bi onde. 2.2 Ghz x4 islemcisi cok fark yaratacagini dusunuyorum. Fakat general mobileye karsi bi guvensizlik var. Daha 1 yil oncesine kadar adini televizyona cikan satis reklamlarinda tanidigim kalitesiz bir marka . Fakat kendilerini gelistirdiklerini soyluyorlar. Guvenip almalimiyim yoksa samsung ile devam mi etmeliyim kararsizim.

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
S4 kullanan 3-4 tane arkadaşım var hepsi g2 almadığına pişman bataryası yazılımı hepsi ayrı problem discovery elite hertürlü alınır.

dadassinan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben lg g2 aldım hiçde pişman değilim s4 alma sakın discoverinin özellikleri gayet iyi s4 yaklaşamaz yanına bile tasarım olarak lg g2 daha şık duruyo gerisi senin zevkine kalmış bişe lg g2'nin zaaf denecek noktası 3g var deniyo ama internete girerken 3g modunda girmiyo ve görüntülü konusma yok ama bence bunlar önemsiz benim için karar senin.

YunusTR

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Babam ın bir huyu birsey almisken en iyisini almaktir ozellikle elektronik seylerde. Bu yuzden general mobileyi istemiyo babam . Aslinda 8-9 ay beklesem note 3 te alir Z2 de alir ama ben en fazla 2-3 ay bekleyebilirim. Su anki telefonum galaxy ace lanet ettirdi bana.

aidata_06

Asistan
Reaksiyon puanı
1
General mobile discovery kullanicisi olarak elite yi oneririm. Fakat S4 de cok guzel bi telefon. Tasarımı benim cok hosuma gitti. 4.4 guncellemesi ile stabil hale gelsiyse s4 al derim.

erhan49

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ikiside olmaz!!! G2 alman en mantıklı tercih olur madem 1500 lirayı gözden çıkardın öyleyse G2 al.Riske girme rahat edersin.şuan f/p ürünü olan cihaz G2 dir.Ama 32 gb al dadından yinmez:)

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Benim tercihim LG G2 olurdu ama illa 2 sini karşılaştırmak istiyorsan GM Elite.

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
GM Elite ile s4 ü nasıl kıyasladınız gerçekten anlam veremiyorum samsungun gereksiz sensörleri ve ismi dışında hiçbir artısı yok diğer cihaza göre...

YunusTR

Asistan
Reaksiyon puanı
4
GM Elite ile s4 ü nasıl kıyasladınız gerçekten anlam veremiyorum samsungun gereksiz sensörleri ve ismi dışında hiçbir artısı yok diğer cihaza göre...

Samsung daki kaliteyi , servislerindeki ilgiyi general mobilede bulabileceğini sanmıyorum.

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Samsungda ''KALİTE'' mi varmış ?
Şu meşhur "Dışı plastik onun ya" teorin dışında kalitesiz olan şeyleri söylemeni çok isterim. Arkadaşa da garanti işi ile uğraşmayacağım, sürekli rom yükleyip acayip şeyler yapacağım diyorsa Elite, yok ben düz kullanıcıyım, mesaj atsın yeter diyorsa da S4 öneririm

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Şu meşhur "Dışı plastik onun ya" teorin dışında kalitesiz olan şeyleri söylemeni çok isterim. Arkadaşa da garanti işi ile uğraşmayacağım, sürekli rom yükleyip acayip şeyler yapacağım diyorsa Elite, yok ben düz kullanıcıyım, mesaj atsın yeter diyorsa da S4 öneririm
Keşke plastikle bitse olay :)))
Touchwiz bile başlı başına alınmama sebebi...
Ayrıca o kadar para verip cihaz alıyorsa insan tabiki malzemesinin kaliteli olup olmadığına bakar.
Tavsiyende ayrı bir saçmalık zaten mesaj atsın yeter diyorsa s4
sürekli rom yükleyip acayip şeyler yapacağım diyorsan elite
Bu ne böyle Allah aşkına Andersondan masallar başlığı altında kullanıcı tavsiyesi mi veriyorsun ?
İki cihazında rom yükleme ve mesaj atma dışında birçok işlevi olduğu ortada...

YunusTR

Asistan
Reaksiyon puanı
4
S5 in fiyat aralığı bellimi . Fazla uçmazlarsa onuda dusunebilirim.

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
S5 in fiyat aralığı bellimi . Fazla uçmazlarsa onuda dusunebilirim.

olmazmı ayıp ettin yaa :)

KZ8M03.jpg

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
S5 alma ihtimalim de var

sen bilirsin tabikide özgür irade karışamayız ona ama bana sorarsan 3 mp artırırlmış bi kamera 4k video çekiyormuş aman ne lazım yaa 2800 mah batarya 2 gb ram s4le arasında ne var samsung her sene aynı ürünü bi kaç özellik ekleyip ısıtıp ısıtıp aynı kasayı insanlara sunuyor yazık buna verilen paraya derim cidden yazık buna havada taklalar attırcak telefonlar varken ve hatta bundan ucuzları varken yazık olur kıyasla istersen direk linkini verim
http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-I9500-Galaxy-S4-vs-Samsung-Galaxy-S5

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sana önerim arkadaşım GM Elite almaman yönünde. S4 seni fazlasıyla tatmin edecektir. Hali hazırda KITKAT ıda almıştır. GM Elite KITKAT yayınlandıktan ne kadar sonra çıkıyor ancak hala 4.2.2 ile geliyor. Çünkü hazır iş yapıolar 4.2.2 kodları hazır daya gitsin mantığı. Discovery'e bakarsan da görürsün. Çıkalı ne kadar olmuş hala 4.2.2 ile çalışıyor. Ayrıca herkes 3 GB ram diyor ancak ramin teknik özellikleri hakkında bilgi var mı kesinlikle yok. Bu Qualcomm un 2 çekirdekli işlemcisiyle Çin malı quadcore işlemcilerle dalga geçtiği bir video vardı bu işte aynen öyle. S4 dünyanın ilk DDR3 ram kullanan telefonu.

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Keşke plastikle bitse olay :)))
Touchwiz bile başlı başına alınmama sebebi...
Ayrıca o kadar para verip cihaz alıyorsa insan tabiki malzemesinin kaliteli olup olmadığına bakar.
Tavsiyende ayrı bir saçmalık zaten mesaj atsın yeter diyorsa s4
sürekli rom yükleyip acayip şeyler yapacağım diyorsan elite
Bu ne böyle Allah aşkına Andersondan masallar başlığı altında kullanıcı tavsiyesi mi veriyorsun ?
İki cihazında rom yükleme ve mesaj atma dışında birçok işlevi olduğu ortada...
Bu şekilde yorum belirtmen sadece gülümsetti. Touchwiz ne sense olsun iOS olsun, hepsinden daha kullanıcı dostu olduğunu her kullanan kişide ispatladı. Benim de düşüncem odur ki bütün markalar ondan bir şeyler almakla uğraşıyor. Kısacası kendi kendine denediğin eleştiride malesef hakkını kötü kullandın. Masallar kısmına gelirsek, eğer Android nedir bilen biri ise muhakkak kurcalayacaktır. Bu da telefonun garanti dışı olmasına neden olur. GM Türkiye'nin her yerinde muhteşem bir teknik servis verebilir mi tartışılır. Bu sebeple garanti dışı kalmasında sakınca görmüyorsan, hacklerdir, over clocklardır oynayacaksan Elite almakta fayda var. Tabiki benzerlerini S4'te de yapabilirsin ancak garanti dışına çıkardığına değmez. Çünkü telefon kendi halinde iyi , hem de ikinci eli olan, güncellemeler alan bir telefon. Daha sakin kullanıcı için biçilmiş kaftan. Bilal'e anlatır gibi anlattım. Umarım pürüz kalmamıştır. Mobil konuda yazdığın pek çok mesaj karşısında yorum yapmak istiyor, sonra hangi birine, daha kaç kere muhalefet olacağımı bilmediğimden fikir belirtmiyordum. Temennim daha faydalı mesajlar yazman.

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
lite bile özellikleriyle 5si geçmiş elite alkışlıyorum

YunusTR

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bu şekilde yorum belirtmen sadece gülümsetti. Touchwiz ne sense olsun iOS olsun, hepsinden daha kullanıcı dostu olduğunu her kullanan kişide ispatladı. Benim de düşüncem odur ki bütün markalar ondan bir şeyler almakla uğraşıyor. Kısacası kendi kendine denediğin eleştiride malesef hakkını kötü kullandın. Masallar kısmına gelirsek, eğer Android nedir bilen biri ise muhakkak kurcalayacaktır. Bu da telefonun garanti dışı olmasına neden olur. GM Türkiye'nin her yerinde muhteşem bir teknik servis verebilir mi tartışılır. Bu sebeple garanti dışı kalmasında sakınca görmüyorsan, hacklerdir, over clocklardır oynayacaksan Elite almakta fayda var. Tabiki benzerlerini S4'te de yapabilirsin ancak garanti dışına çıkardığına değmez. Çünkü telefon kendi halinde iyi , hem de ikinci eli olan, güncellemeler alan bir telefon. Daha sakin kullanıcı için biçilmiş kaftan. Bilal'e anlatır gibi anlattım. Umarım pürüz kalmamıştır. Mobil konuda yazdığın pek çok mesaj karşısında yorum yapmak istiyor, sonra hangi birine, daha kaç kere muhalefet olacağımı bilmediğimden fikir belirtmiyordum. Temennim daha faydalı mesajlar yazman.

Haklısın sonuna kadar. Bu konu ile ilgili en az 10-15 saatimi harcamışımdır(abartmıyorum) s4 ün 2gb ram ile yaptigini gm elite 3gb ram ile yapamıyor.Gm elite için izledigim bi videoda asphalt 7 yi orta tuş ile alta alıyolar , ondan sonra batman i açıyolar, batman ide alta aldıktan sonra asphalt 7 yi açıyolar ve asphalt 7 enbaştan başlıyor. Benim kanımca ram den çok ram in teknolojisi önemli.
Hem 3 gb ram 2.2x4 islemcili ,kameralari bu kadar iddialı olan bi telefon 1299 TL ye güven vermiyor.