Diş doktoru olan varsa bakabilirmi.?

Bu konuyu okuyanlar

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Geçen cumartesi yanağım şişti evdekiler dişçiye gidelim dediler ben korkudan gitmedim neyse salı günü oldu dişciye gitmeye sonunda beni ikkina ettiler doktor baktı işte ilk defamı şişiyor dedi evet dedim daha önce niye gelmedin dedi korktum gelmedim dedim neyse 7 tane iğne + Antibiyotik felan yazdı yanlız ben iğne olmam dedim neyse ben yazayımda ister al ister alma dedi bu ilaçları kullandıktan 1 hafta sonra gel içinde kalan kökü alalım dedi.

Eve geldikten tam 2.5 saat sonra dişimin ağrısı bir anda kesildi rahatladım dedimki şiş patlamış o hızla banyoya koştum o iğrenç kokuyu sizlere anlatamam:bored: kesik süt gibi kokuyordu neyse iltihapı boşalttım şuan şişlik %80 inmiş durumda :)

Gelelim soruya benim şuan dişimin iltihapı indiğine göre bu iğneyi ve ilaçları kullanmama gerek varmı şimdi'den teşekkürler.

jonjon

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Soruya gel :) 10 yaşındaki çocuk sorar bunu anca spy gerek kalmamış onlara komuşulara dağıt kış günü ilazım olur :D

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Spy iltihap kurumadan dişini çekerlerse sen daha çok çekersin. Bir kere iltihaplı dişimi çektiler, 3 hafta kanaması durmadı.
Tükürüğümde sürekli bir kırmızılık ve pembelik vardı. O hapları kullan mümkünse iğneleri de ol.
Demedi deme sonra:D

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Spy iltihap kurumadan dişini çekerlerse sen daha çok çekersin. Bir kere iltihaplı dişimi çektiler, 3 hafta kanaması durmadı.
Tükürüğümde sürekli bir kırmızılık ve pembelik vardı. O hapları kullan mümkünse iğneleri de ol.
Demedi deme sonra:D

Korkuttun beni şimdi evo yanlız şişen yerde diş yok kök var dişi zamanında ben çekmiştim iyi çekememişim dermişim..:D

Acon

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Ben bir eczacı olarak söylüyom şişkinliğin inişinden sonra 1 - 2 gün daha kullan ondan sonra bırak iğneyi kullanmana gerek yok sadece Antibiyotik tableti al yeter. Geçmiş olsun :)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ben bir eczacı olarak söylüyom şişkinliğin inişinden sonra 1 - 2 gün daha kullan ondan sonra bırak iğneyi kullanmana gerek yok sadece Antibiyotik tableti al yeter. Geçmiş olsun :)

Hımm iğneyi niye yazmış olabilir sizce..:(

Acon

Asistan
Reaksiyon puanı
5
İlacın adını biliyon mu ?

Acon

Asistan
Reaksiyon puanı
5
O zaman siz doktora tekrar görünün :) Tekrar geçmiş olsun.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Eğer film çekmedi ise, iltihabın nereye ulaştığı belli değil; eğer iltihap sadece dışarıdaysa ilaçlarla tedavide kurtarma ihtimali yüksek, fakat iltihap daha aşağı inmişse, diş sağlam bile olsa çekilmek zorunda kalabilir. Bu kadar fazla şiş olmuşsa iltihabın köke inmiş olma ihtimali var; o yüzden ihmal etme. Diş ağrısının en büyük sebebi dişçi değil ihmaldir. Hekimin yaptığı işlemlerden canın yanmaz, seninki iğne korkusu, dişçi korkusu değil. O yüzden kendini telkin et, çünkü ne kadar ihmal edersen canın o kadar çok yanar; ama gidersen sadece bir iğne ile kurtulabilirsin. (Diş Hekimliği dersleri almış ve ek olarak fakültede epey hasta olmuş birisi olarak yazıyorum. :))

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Doktorun verdiği reçete burda arkadaşlar..

Acon

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Clin 600 Antibiyotik , Biteral 500 Antibiyotik, Etol Fort Ağrı kesici :)

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
ilaçlarını iç iltihap kuruyunca dişini çektir aksi halde sonuçları cok daha büyük felaket olabilir. o iltihap sakat bile eder adamı. bilincsiz birşey yapmayın.

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
600 tane antibiyotik mi al diyor yani? :D

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
ssk yokmu 15 20 tl tutar ozaman