Dikkat - Sahibinden.com Sahte İlanla Dolandırıcılık

Bu konuyu okuyanlar

Semdulge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Merhaba arkadaşlar.

Bildiğiniz gibi bilgisayarımı satmaktayım; fakat benim ilanımı kopyala-yapıştır yaparak başka biri daha aynı şekilde ilan oluşturmuş.

Sahibinden.com üzerinden verilen sahte ilan: Tıklayınız.

Sahte ilan veren kişinin Sahibinden.com kullanıcı adı: Emrah aydın.
Sahte ilan veren kişinin telefon numarası: 05350384123.

Özetle; Emrah AYDIN dolandırıcıdır.

-

Lütfen bu dolandırıcıyla iş yapmayınız arkadaşlar. Bilgisayar almayı düşünen çevreniz varsa da bu kişinin dolandırıcı olduğunu lütfen belirtiniz.

İyi forumlar.

Orjinal ilan linki: Tıklayınız.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Şerefsizlik hocam. Sahibinden yönetimine durumu bildirin bence.
1850 TL demiş dalga geçer gibi bir de.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Merhaba arkadaşlar.

Bildiğiniz gibi bilgisayarımı satmaktayım; fakat benim ilanımı kopyala-yapıştır yaparak başka biri daha aynı şekilde ilan oluşturmuş.

-

Lütfen bu dolandırıcıyla iş yapmayınız arkadaşlar. Bilgisayar almayı düşünen çevreniz varsa da bu kişinin dolandırıcı olduğunu lütfen belirtiniz.

İyi forumlar.

Aynı olay banada oldu. Forumdan bi arkadaş farketmişti adamı aradım korkuttum kaldırdı. Sahibinden'e söyledim ilan 30 dk'ya kalktı.

Semdulge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Aynı olay banada oldu. Forumdan bi arkadaş farketmişti adamı aradım korkuttum kaldırdı. Sahibinden'e söyledim ilan 30 dk'ya kalktı.

Hocam ben aradım; kendisine ayıp değil mi yaptığın seni bulmaz mıyım ben dedim suratıma kapattı daha da açmadı.

Acaba savcılığa şikayet etsem bir sonuç çıkar mı? Her türlü uğraşırım sonuç çıkacaksa.

Şerefsizlik hocam. Sahibinden yönetimine durumu bildirin bence.
1850 TL demiş dalga geçer gibi bir de.

Böyle insanları bulup döve döve akıllandırmak lazım.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Bence Polis sahte müşteri gibi parayı göndersin, ürünü göndermeyeceği için de gitsin tutuklasınlar. :)

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Hocam ben aradım; kendisine ayıp değil mi yaptığın seni bulmaz mıyım ben dedim suratıma kapattı daha da açmadı.

Acaba savcılığa şikayet etsem bir sonuç çıkar mı? Her türlü uğraşırım sonuç çıkacaksa.

Böyle insanları bulup döve döve akıllandırmak lazım.
Dostum uğraşmak istiyosan polis ile iletişime geçmeni öneririm. Hala ilan duruyor mu göremiyorum ama sahibinden'i aradın mı ?

Semdulge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Dostum uğraşmak istiyosan polis ile iletişime geçmeni öneririm. Hala ilan duruyor mu göremiyorum ama sahibinden'i aradın mı ?

İlan duruyor hala.

Sahibinden.com'u arayarak şikayet ettim. Eğer savcılığa gidersem de, ilan kaldırılmış dahi olsa, tüm bilgilerin kayıtlı olduğunu ve paylaşabileceklerini söylediler.

Şu noktada kararsız kalıyorum, eğer savcılığa şikayet ettiğim halde bu kişinin ceza almasına yönelik bir sonuç çıkmayacaksa uğraşmak istemiyorum.

Ama cezaya dair bir şey alacaksa, 10 yıl da sürse mahkemelerde sürünmeye razıyım.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Sahibinden'in çok uzatmadan sahte ilanı hemen kaldırması lazım.
O değil de makine çok güzel be. Rüya gibi.:rolleyes:

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Merhaba arkadaşlar.

-

İyi forumlar.

Şikayet et kardeş gerekirse mahkemeye ver...

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
O değilde senin ilan hala onaylanmada ama onunki hemen onaylanmış orası da ayrı bir saçmalık ?

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Sahibinden GeT etiketi olmayan hiçbir ürünü almam almanızı da tavsiye etmem arkadaşlar. İlana gelince sahte ilanınki onaylanmış sizinki neden onay sürecinde onu anlamadım.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Sahibinden GeT etiketi olmayan hiçbir ürünü almam almanızı da tavsiye etmem arkadaşlar. İlana gelince sahte ilanınki onaylanmış sizinki neden onay sürecinde onu anlamadım.
Ben bir suru telefon aldım sattım get olmadığı halde, bana göre get olmayıp elden alışveriş daha güvenli yapılıyor. Bugüne kadar ki hiçbir alışverişimde problem yasamadım ben ama böyle bilgisayar filan alacaksanız elden alacaksınız gidip test edeceksiniz her şeyini a dan z ye kontrolden geçireceksiniz. Ne yazık ki bizim ülkemizde dolandırıcılığa fazla bir ceza vermedikleri icin önüne gelen dolandırıcı oluyor, bu yüzden kimsenin kimseye güveni kalmadı artık.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Orjinal ilan onaylıydı normalde, bi değişiklik yapılmıştır belki ilanda.

trgame

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende 3 gün sonra sahibinden sitesinden bir arkadaştan sony xperia z3 compact tablet bilgisayar alacağım ama tablet bilgisayarın orjinal olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Sıfır olduğufa anlaşılırmı çünki sıfır vereceğim diyor yani ikinci el değil

xmen11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar, bende sahibinden.com üzerinden sahte ilan veren bir kişinin bilgilerini paylaşmak istiyorum.
Kişi Adı: Levent Demir
İlanlarda Telefon Bilgisi saklı,sonradan iletişime geçtiğinizde verdiği telefon numarası aşağıdaki gibidir.
Telefon: 0534 305 65 90
Ben birçok kuruma şikayet başvurusunda bulundum. Bu kişiye kesinlikle dikkat etmenizi öneririm.
İyi forumlar...

eo93

Asistan
Reaksiyon puanı
14
sahibinden de şerefsiz çok ticaret falan yapılmaz orada

xmen11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar, bende sahibinden.com üzerinden sahte ilan veren bir kişinin bilgilerini paylaşmak istiyorum.
Kişi Adı: Levent Demir
İlanlarda Telefon Bilgisi saklı,sonradan iletişime geçtiğinizde verdiği telefon numarası aşağıdaki gibidir.
Telefon: 0534 305 65 90
Ben birçok kuruma şikayet başvurusunda bulundum. Bu kişiye kesinlikle dikkat etmenizi öneririm.
İyi forumlar...

Bu kişinin vermiş olduğu banka bilgilerini de paylaşmak istiyorum ki daha fazla kişi mağdur olmasın.

Ad-Soyad: Levent Demir
Banka: ING BANK
Banka Kodu: 99
Şube: İstanbul/Genel Müdürlük
Şube Kodu: 00001
Hesap No: 5157 5570 3004 6964

pafta23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ufuk Akıncı dolandırıcıdır sahibinden.com a başkasına ait ilanlar koyuyor uygun fiyat yazıp kapora istiyor sonra kaporanın üstüne yatıyor ulaşılamıyor dikat edin.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Öyle birşey ile rasgelirseniz birşey yapmanıza gerek yok. Siz farketseniz dahi birşey demeyin. Biri satın alsın, adamın elinde mal hani ? Ya dava yolu ile temin edilecek bu mal sözleşmede verilen fiyata ya da adam para iadesi verecek. Bir iki kere gazeteye çıksın da görsünler. Ayrıca çıkarsa sahibinden gibi siteler daha titiz olmak zorunda kalacak kötü reklamı düzeltmek için.

xmen11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ufuk Akıncı dolandırıcıdır sahibinden.com a başkasına ait ilanlar koyuyor uygun fiyat yazıp kapora istiyor sonra kaporanın üstüne yatıyor ulaşılamıyor dikat edin.

Hocam geçmiş olsun öncelikle. Size tavsiyem mutlaka sahibinden.com ile iletişime geçin. Konuyu anlattığınızda ilan numarası vs. istiyorlar. Sonra anında kişinin bütün hesabını kapatıp siliyorlar. Sonrasında da polise gidip şikayette bulunabilirsiniz. (Bilişim Suçları Kısmına) En azından böyle soytarılar başka insanların canını yakmaz.

aliugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bende burada bir dolandırıcı ismi vermek istiyorum. Yine sahibinden.com. Birkaç gün önce 2 tane game boy aldım 150 liraya. Havale yaptım. Sonra havale yaptığım gün yollamadı. Bugün yollayamadım pardon da demedi. Akşam olunca ben yolladınız mı diye sorduktan sonra pardon kusura bakmayın yarın yollayacağım dedi. Ama parayı yollamadan önce öyle kesin şeyler yazıyorduki ben şüphelendim yollamayınca. Ertesi gün başka bir hesaptan mesaj attım dolandırıcı alçak adama. İlanı kaldırmamıştı hala. 250 liraydı ilandaki fiyat. Ona selam 225'e olur mu yazdım. Hemen atladı. Evet tabi olur dedi. Sorun var mı cihazlarda yazdım yok dedi. Sonra arkadaşımın telefonundan aradım sorun var mı cihazlarda dedim. Yok sağlam dedi. Hangi şehirdesiniz dedi. Adana dedim. Kendisinin de Niğde'de olduğunu söylüyor ama sanırım Sakarya'da yaşıyor pis herif. Havale sonrası yollarım dedi. Bir gün önce bana 150 tl'ye sattığı malı ertesi gün başka birine 225'e satacaktı. Ne kadar karlı bir iş! Sıfır sermaye, 2 enayi. Sonra kendi telefonumdan aradım. Açtı telefonu, kargoyu yolladınız mı Erdal Bey dedim. Yok yollayamadım henüz kardeşim kusura bakma dedi. Bak az önce başka birine de satmaya çalıştın dedim. Seni savcılığa şikayet edeceğim kötü olacak senin için dedim. Sen hangi bankayla yolladın bana dün dedi. Bende kuveyttürk dedim kuveyttürk'ün bacısına küfür etti ve yüzüme kapattı. Tam orrrr demiştim ama o orrr'u bile duymadı alçak dolandırıcı kapattı yüzüme. Neyse küfür etmenin bir anlamı yok. Gitti 150 liracık. Adamın adı Erdal Ersin idi. Tabi doğruysa. Verdiği kuveytttürk banka hesabındaki isim de Okan Sosun idi. Telefon numarası da 0505 083 28 03. Sahibinden.com'u arayıp adamın hesabını kapattırdım. Birde cep telefonu ilanı vardı. Yanında fatura vardı ama üzeri kapalıydı. Sakarya plaka kodu görünüyordu fotoğrafın üstünde. Yoksa ilanda Niğde yazıyor. Gelecek haftaiçi Bu Okan ya da Erdal isimli dolandırıcıyı şikayet edeceğim savcılığa. Bakalım ne olacak. Şimdi siz bana belki neden e getli almıyorsun diyeceksiniz. Bende size almak istediğim şeylerin çoğunu insanlar e getli satmak istemiyorlar diyeceğim. Demekki bazen satın alan kişliler de kötü niyetli olabiliyor. Bundan dolayı insanlar e get'li satış yapmak istemiyor. Yani büyük bir bölümü. Tabi sahibinden.com'dan soğumuş durumdayım şu anda. Keşke e getsiz satışı kaldırsalar da herkes mecburen get'li satış yapsa.
Aslında şimdi aklıma geldide belki ikinci arayışımda ona elden alabilir miyim deseydim o da bana evet alabilirsiniz deseydi bende adresini ve bulunduğu şehri öğrenebilir sonra yanına gidip bir güzel dövebilirdim. Bunu dolandırılan arkadaşlar deneyebilir. Giden para değilde kandırılmak insana koyuyor. 150 lira az para değil tabi ama çokta değil. 150 ekmek parası. Neyse umarım suçlu kişi cezasını çeker, hak yerini bulur.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Arkadaşım kusura bakmayın ama nasıl güvenip de yolluyorsunuz o paraları.
Ben daha geçen hafta 3 tane ikinci el 30 tl fiyatındaki kitaplar için; çocuk parayı gönder hemen yollayayım kitapları dedi. Olmaz ya elden alırım ya da get açın farkı ödeyeyim öyle alayım dedim. O da bunu kabul etmedi ve alışverişi bitiremedik. O yoluna gitti, ben de o kitaplarla ilgili arayışıma devam ediyorum. Biraz arayın, araştırın ve alışverişlerde daima kendinizi garanti altına alın.
Böyle durumlarda insanların birbirine güvenmemeleri hoş bir durum değil ama içinde bulunduğumuz hayat şartları malesef bunu gerektiriyor.

xmen11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende burada bir dolandırıcı ismi vermek istiyorum. Yine sahibinden.com. Birkaç gün önce 2 tane game boy aldım 150 liraya. Havale yaptım. Sonra havale yaptığım gün yollamadı. Bugün yollayamadım pardon da demedi. Akşam olunca ben yolladınız mı diye sorduktan sonra pardon kusura bakmayın yarın yollayacağım dedi. Ama parayı yollamadan önce öyle kesin şeyler yazıyorduki ben şüphelendim yollamayınca. Ertesi gün başka bir hesaptan mesaj attım dolandırıcı alçak adama. İlanı kaldırmamıştı hala. 250 liraydı ilandaki fiyat. Ona selam 225'e olur mu yazdım. Hemen atladı. Evet tabi olur dedi. Sorun var mı cihazlarda yazdım yok dedi. Sonra arkadaşımın telefonundan aradım sorun var mı cihazlarda dedim. Yok sağlam dedi. Hangi şehirdesiniz dedi. Adana dedim. Kendisinin de Niğde'de olduğunu söylüyor ama sanırım Sakarya'da yaşıyor pis herif. Havale sonrası yollarım dedi. Bir gün önce bana 150 tl'ye sattığı malı ertesi gün başka birine 225'e satacaktı. Ne kadar karlı bir iş! Sıfır sermaye, 2 enayi. Sonra kendi telefonumdan aradım. Açtı telefonu, kargoyu yolladınız mı Erdal Bey dedim. Yok yollayamadım henüz kardeşim kusura bakma dedi. Bak az önce başka birine de satmaya çalıştın dedim. Seni savcılığa şikayet edeceğim kötü olacak senin için dedim. Sen hangi bankayla yolladın bana dün dedi. Bende kuveyttürk dedim kuveyttürk'ün bacısına küfür etti ve yüzüme kapattı. Tam orrrr demiştim ama o orrr'u bile duymadı alçak dolandırıcı kapattı yüzüme. Neyse küfür etmenin bir anlamı yok. Gitti 150 liracık. Adamın adı Erdal Ersin idi. Tabi doğruysa. Verdiği kuveytttürk banka hesabındaki isim de Okan Sosun idi. Telefon numarası da 0505 083 28 03. Sahibinden.com'u arayıp adamın hesabını kapattırdım. Birde cep telefonu ilanı vardı. Yanında fatura vardı ama üzeri kapalıydı. Sakarya plaka kodu görünüyordu fotoğrafın üstünde. Yoksa ilanda Niğde yazıyor. Gelecek haftaiçi Bu Okan ya da Erdal isimli dolandırıcıyı şikayet edeceğim savcılığa. Bakalım ne olacak. Şimdi siz bana belki neden e getli almıyorsun diyeceksiniz. Bende size almak istediğim şeylerin çoğunu insanlar e getli satmak istemiyorlar diyeceğim. Demekki bazen satın alan kişliler de kötü niyetli olabiliyor. Bundan dolayı insanlar e get'li satış yapmak istemiyor. Yani büyük bir bölümü. Tabi sahibinden.com'dan soğumuş durumdayım şu anda. Keşke e getsiz satışı kaldırsalar da herkes mecburen get'li satış yapsa.
Aslında şimdi aklıma geldide belki ikinci arayışımda ona elden alabilir miyim deseydim o da bana evet alabilirsiniz deseydi bende adresini ve bulunduğu şehri öğrenebilir sonra yanına gidip bir güzel dövebilirdim. Bunu dolandırılan arkadaşlar deneyebilir. Giden para değilde kandırılmak insana koyuyor. 150 lira az para değil tabi ama çokta değil. 150 ekmek parası. Neyse umarım suçlu kişi cezasını çeker, hak yerini bulur.
Çok çok geçmiş olsun hocam. sahibinden.com'da alış-veriş yaparken ya kurumsal mağazadan alış-veriş yapın yada mutlaka GET ile alım yapın.
Eğer mağazadan alış-veriş yapacaksanız mağaza kısmında sahibinden.com'da kaç yıldır hizmet veriyor ona bakın. 270 TL bende kaptırmıştım.Bende savcılığa vs şikayette bulundum. Yaklaşık 5 ay olmasına rağmen halen bir gelişme yok.Tekrardan geçmiş olsun. iyi forumlar dilerim.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
abi nasıl güvenipte elaleme bu paraları yolluyorsunuz inanamıyorum.
benimde başıma geldi. ssd satıyordum donanımhaberde o zaman yeni üyeydim hiç referansım yoktu adam tak diye 425 tl yi havale yaptı.
geçen kask + eldiven falan sattım 200 300 tl lere adamlara daha referanslarımı göstermeden havale yapmayı kabul ettiler havalede yaptılar.
benim yerimde şerefsizin biri olsa parayı yer ürün falanda göndermezdi heralde.
bence bizim sorunumuz başkalarına çok güvenmemiz
360 tl lik klavye alıcaktım donanımhaberde 50 60 civarı referansı olmasına rağmen parayı göndermeden önce binkere düşündüm.

aliugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
abi nasıl güvenipte elaleme bu paraları yolluyorsunuz inanamıyorum.
benimde başıma geldi. ssd satıyordum donanımhaberde o zaman yeni üyeydim hiç referansım yoktu adam tak diye 425 tl yi havale yaptı.
geçen kask + eldiven falan sattım 200 300 tl lere adamlara daha referanslarımı göstermeden havale yapmayı kabul ettiler havalede yaptılar.
benim yerimde şerefsizin biri olsa parayı yer ürün falanda göndermezdi heralde.
bence bizim sorunumuz başkalarına çok güvenmemiz
360 tl lik klavye alıcaktım donanımhaberde 50 60 civarı referansı olmasına rağmen parayı göndermeden önce binkere düşündüm.

Neden güveniyoruz biliyor musun? Çünkü ülkemizde hala senin gibi birçok güvenilir insan var. Çok azı dolandırıcı. Bu çok azın da çok azı bu şekilde internet dolandırıcılığı yapınca, çok çok az dolandırıcı çıkıyor karşımıza. Bu 2. kez geliyor benim başıma. İlkini facebook'tan tesbit edip başkalarını da etiketlediği fotoğraftan, fotoğraftaki diğer 3 kişiye mesaj atmıştım. Üçünden biri geri döndü. Ben size inandım dedi ve dolandırıcıyı arayıp sıkıştırdı ve dolandırıcı bana ürünü yaklaşık 1 ay sonra kargoladı. Bakalım bu dolandırıcıyı nasıl bulacağım.
--- Gönderi Güncellendi ---
Çok çok geçmiş olsun hocam. sahibinden.com'da alış-veriş yaparken ya kurumsal mağazadan alış-veriş yapın yada mutlaka GET ile alım yapın.
Eğer mağazadan alış-veriş yapacaksanız mağaza kısmında sahibinden.com'da kaç yıldır hizmet veriyor ona bakın. 270 TL bende kaptırmıştım.Bende savcılığa vs şikayette bulundum. Yaklaşık 5 ay olmasına rağmen halen bir gelişme yok.Tekrardan geçmiş olsun. iyi forumlar dilerim.
Sağolun. Ben normalde şüpheli yaklaşırım ama dolandırıcı bana burada tanıdığınız varsa elden vereyim dedi. Ben normalde hep elden almak istiyorum orada arkadaşım var diye yem atardım. Bu dolandırıcı benden uyanık çıktı :)

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Neden güveniyoruz biliyor musun? Çünkü ülkemizde hala senin gibi birçok güvenilir insan var. Çok azı dolandırıcı. Bu çok azın da çok azı bu şekilde internet dolandırıcılığı yapınca, çok çok az dolandırıcı çıkıyor karşımıza. Bu 2. kez geliyor benim başıma. İlkini facebook'tan tesbit edip başkalarını da etiketlediği fotoğraftan, fotoğraftaki diğer 3 kişiye mesaj atmıştım. Üçünden biri geri döndü. Ben size inandım dedi ve dolandırıcıyı arayıp sıkıştırdı ve dolandırıcı bana ürünü yaklaşık 1 ay sonra kargoladı. Bakalım bu dolandırıcıyı nasıl bulacağım.
sanırım ben çok titiz davranıyorum bu konuda. orta okulda knight onlineye başladım. online bir oyun ve gerçek para eden eşyalar var. herkes birbirini dolandırıyor o oyunda. birkaç kez dolandırıldım orda ( güvenip birşeyimi vermedim trojan gibi virüslerle soyuldum birde yüz yüze alışverişde dolandırıldım) o yüzden yoğurdu üfleyerek yiyorum

berkaydirim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimde 400 TL param gitti aynı şahısa hakkımı helal etmiyorum, isim soyisim gireyim başkasının canı yanmasın anahtar kelime olsun. umarım ki başkasının canını yakmaz.

Sahibinden.com
Erdal Ersn
Erdal Ersn NİĞDE
0505 083 2803 niğde
0505 083 2803

aliugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Benimde 400 TL param gitti aynı şahısa hakkımı helal etmiyorum, isim soyisim gireyim başkasının canı yanmasın anahtar kelime olsun. umarım ki başkasının canını yakmaz.

Sahibinden.com
Erdal Ersn
Erdal Ersn NİĞDE
0505 083 2803 niğde
0505 083 2803
Merhabalar. Geçmiş olsun. Şikayet ettiniz mi savcılığa peki? Ben bugün gidip dilekçe verdim. Yolladığım paranın dekontunu ve sahibinden.com'daki yazışmalarımızı çıktı aldım. Hepsini savcılığa verdim. Sizde aynısını yapın. Eğer şikayet etmediyseniz whatsapp'tan size dilekçe örneğini atayım çok zor değil. Boşver allahından bulsun derseniz yine başkalarına aynı şeyi yapacak. Elbet birgün bir yere toslayacak ama o gün neden bugün olmasın?

aliugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sevgili Erdal Ersin(Belkide Okan Sonus) dolandırıcı kardeşimiz baya profesyonel imiş arkadaşlar. Belkide çetedir bunlar. Savcılığa dilekçe vermekten başka ne yapabiliriz bir fikri olan var mı?

xmen11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İnternette yeni bir dolandırıcılık yöntemini anlatayım. Sahibinden.com'da kurumsal mağazası olan firmalarla bu şahıs irtibata geçiyor Ve mağaza kısmında kendisi için bir kullanıcı açmanız durumunda haftalık 250 TL vereceğini söylüyor. Yani aylık 1000 TL.Buradaki çark şöyle işliyor. Diyelim ki siz teklif çok güzel deyip bir tane kullanıcı açtınız. Ve tanımadığınız o şahısta ilan vermeye başladı. Sonrasında örneğin pahalı bir telefonu veya bir kaç telefonu yarı fiyatına sattı, sonra da kayıplara karıştı. Gerisiyle vaktiniz varsa uğraşın durun. Bütün resmiyet sizin üzerinize kaldığı için hadi geçmiş olsun misali. Dolandırıcının yazdığı hazır şablon bilgiyi aynen paylaşıyorum. Eğer ismi gerçekse oda aşağıdaki gibidir.
İsim: Serdar Alptekin
Dolandırıcının Mesajı: EFENDİM HAYIRLI İŞLERİNİZ OLSUN EFENDİM BEN SAHİBİNDEN.COM ÜZERİNDE SATIŞ YAPMAK İSTİYORUM VE SİZ MAGAZA OLDUĞUNUZ İCİN 15 ADET ALT ÜYELİK VERME HAKINIZ VAR. BANA BİR ADET VEREBİLİRMİSİNİZ BEN SİZE HER HAFTA 250 TL ÖDEME YAPACAM AYDA BANA SADECE 15. İLAN YETERLİ ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER