Dijital Tv Kartı alacağım Önerileriniz nelerdir?

Bu konuyu okuyanlar

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar tv kartı almaya karar verdim. Ancak tv kartları hakkında bilgim yok. Uydudan kablo çekmek istiyorum ancak hangi tv kartının dijital olarak iyi çalıştığını bilmiyorum. Türksat ve yabancı yayınları izlemek istiyorum ancak kalite nasıl olur bilmiyorum. Normal tvdeki uydu alıcılarındaki kadar net ve akıcı bir şekilde izleyebileceğim. Gerekirse kayıt yapabileceğim ve kumandası olan bir tv kartı önerisi istiyorum.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
SKY STAR-HD2 DIGITAL TV KARTI KUMANDALI (HDTV)

Özellikler

Teknik özellikler:

· MPEG-2 dijital, tam destekli DVB ve HDTV

. DVB-S/S2,MPEG-4

· 4:3 ve 16:9, 2.21:1 video desteği (Sadece PAL)

· Teletext

· Otomatik ve elle kanal arama

· Süre ayarlı kaydetme özelliği

· Kişisel kanal rehberi

· Program Bilgisi Desteği (EPG)

· Kolay kullanıcı arayüzü

· TV ve Radyo yayılarını gösterme, kaydetme ve yeniden izleme özelliği.

· Yayın kaydırma (Timeshift) özelliği.

· CI Modul Bağlayabilme

Fiyatı : 157,00 USD + KDV
Kdv dahil : 296,42 YTL

eğer bu çok pahalıymış dersen hd desteksiz olan versiyonu var;

SKY STAR2 DIGITAL TV KARTI V:2.8D KUMANDALI

Özellikler

Desteklediği TV Sistemleri : Dijital TV ve Radyo Yayınlarını alır.
Radyo Desteği : Dijital Radio
Video Capture : Kayıt seçeneği sunar. (PVR) MPEG2
TV Tune Kanalları : Channel,Transponder,Satellite Auto Scan
Açıklama : • Uydu üzerindeki Dijital Data Servislerini alır. DVD kalitesinde kayıt
• Piyasadaki ençok yazılım desteği sunan TV kartı
• SkyStar2 TV/PVR Uydu üzerinden standart DVB yayınlarını ve ayrıca yine uydu üzerinden yayınlanan dataları alabilmek amacıyla en üstün şekilde Alman TECHNISAT firması tarafından dizayn ve imal edilmiştir.
• Uydu üzerinden yapılan data yayımları yüksek hızlarda internet bağlantıları sağlamaktadır. Ayrıca SkyStar2 ürünümüz uydu üzerinde bulunan ve DVB Standartlarında yayın yapan tüm dijital TV ve Radyo yayınlarını PC nize taşıyacaktır
• TechniSat, dijital PCI kartı olan SkyStar2 TV/PVR ile aynı zamanda size Video Kayıt çözümleride sunmaktadır. Uydu üzerinden aldığınız TV ve Radyo kanallarını kayıt edebileceğiniz gibi kişisel istek ve kullanımıza bağlı olarak canlı bir yayını durdurup daha sonra kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz. (timer fonksiyonu ile)
• Uydu üzerinden gönderilen EPG datalarınıda alarak size sunar ve bunları istediğiniz bir programa göre ayarladığınızda programınız başladığında sizi doğrudan o kanala yönlendirir.
• Uydu üzerindeki Dijital Data Servislerini alır.
• 90 Mbps üzeri Data akışı
• Dijital TV ve Radyo Yayınlarını alır.
• Kayıt seçeneği sunar. (PVR)
• Yeniden düzenlenebilir program listesi.
• Video text
• Plug & Play
• Giriş Frekans Aralığı 950 MHz - 2.150 MHz
• Symbol rate 2-45 MS/sec., SCPC ve MCPC
• İşletim Sistemi: WIN 98 SE, ME, 2000, XP, 2003
• %100 Alman malıdır.
• Tuner girişi: F-connector
• Giriş impedance: 75 Ohm
• Demodulation: QPSK
• Viterbi oranları: 1/2, 2/3, 3/4, 5/6, 7/8, otomatik
• LNC kontrol: 14/18 Volt (Pol. switch için)
• 22 kHz ve DiSEqC 1.0 (switch frekans aralığı için)
• İçersinden çıkan en yeni software ile taktığınız çanak antenin sinyal kalitesini ve gücünü size ses çıkartarak bildirir.

Fiyatı : 80,00 USD + KDV
Kdv dahil : 151,04 YTL

birde harici olanları var dilersen onlara da bir göz at derim.Ancak onlar laptolar için daha uygun senin bilgisayarın masaüstü ise fazladan para vermene gerek yok derim.

birde dikkat etmen gereken skystar 3 ile skystar 2 arasındaki farktır.skystar2 alman malı skystar 3 türk malıdır.

yazılım desteği en çok skystar2 de mevcut bence bu karttan şaşma.

buradan diğer kartları da inceleyebilirsin.

http://www.polenbilgisayar.com.tr/asp/listgroup.asp?group=TVKARTI

bence bütçene uygunsa hd destekli olan kartı al derim.

kolay gelsin...

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20
teşekkürler arkadaşlar taksitle alacağım ve aylık 30 ytlye kadar taksite çıkabilirim bu nedenle sanırım hd desteği olan tv kartı alacağım peki bu tv kartlarında takılma vs tarzı şeyler olur mu? Bir arkadaşımda analog vardı donup duruyordu. Ayrıca tam ekran yapınca görüntü bozuluyordu falan. Bu dijital öyle birşey olacağını sanmıyorum ama maksat içim rahatlasın

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
eğer aldığın karta uygun bir yazılım kullanırsan hiçbir problemle karşılacağını düşünmüyorum.
işi bilen biriyle kurulum yaparsan sana sadece izlemesi düşer:)
ama illaki her detayını öğrenmek istiyorum diyorsan bu işin sonu yok onu bilesin.sürekli olarak güncel bişeler bulman mümkün.o yüzden normal bir kullanıcı olup fazla kurcalama yoksa keyif yerine eziyete dönüşebilir:)(bir dönem benim için böyle oldu)

kolay gelsin...