Dijital Hizmet Vergisi geliyor!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


ShiftDelete.Net

Teknolojiye dair her şey!
Katılım
30 Eyl 2007
Mesajlar
5,661
Puanları
0
Yeni vergi paketi hazırlanıyor. Yeni vergi paketinden dijital servisler de nasibini alacak. Dijital hizmet vergisi kapsamında bizleri neler bekliyor? Hazırlanan yeni vergi paketinde ABD‘li teknoloji şirketleri başta olmak üzere pek çok farklı alanda yeni vergiler yer alıyor. Dijital Hizmet Vergisi en çok ABD’li internet devlerini etkileyecek. Başta Google, Facebook ve Amazon gibi Türkiye’de de operasyonlarını […]

Haberin devamını okumak için görsele tıklayabilirsiniz.
 

cihaneken

Asistan
Katılım
15 Haz 2019
Mesajlar
129
Puanları
28
Konum
France
Vergi vermemek için Paypal ülkeyi terketti, Google'ın Ticari faliyetleri irlanda da, Amazondan haberim yok Türkiye de şube yada şirket olarak kaydı var mı. Ama adres com.tr olduğuna göre vardır.

Aslında böyle büyük şirketlerden alınması lazım. Çünkü bir çok avrupa ülkesinde paşa paşa veriyorlar vergilerini fakat iş Türkiye ye gelince yan çiziyorlar. Bu resmen Türkiye ye karşı bir ayıp.

Tabi her halükarda ucu tüketiciye dokunur bir şekilde.
 

PARAzitCELL

Dekan
Katılım
5 May 2017
Mesajlar
5,306
Puanları
113
Konum
sanalalem
Çok sevindirici bi haber, zaten abd şirketleri piyasada istediği gibi at koşturup istedikleri ülkelere ekonomik şantaj yapabiliyolardı, biraz önlem alınmalı, yaptırım uygulanmalı. Ha şunu da söyliyeyim ki Türkiye Cumhuriyeti bir Lübnan değildir, ne olursa olsun, watsap gibi etten püften isyanlara müsade edilmez, ancak vatan sevgisinden mahrum olanlar böyle işlere girişir.
 

kmurat

Dekan
Katılım
8 Şub 2014
Mesajlar
5,807
Puanları
113
İnternet'ten satışların daha ucuz olmasının sebeplerinden biri. Vergi yok.
 
Üst
stat counter