Dijital Fotoğrafçılık Kategorisi Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Merhaba arkadaşlar.

Bu yeni bölümümüzde fotoğrafçılık üzerine yararlı bilgiler veren konular açabilir, kendi çektiğiniz ya da başkalarının çektiği fotoğrafları koyabilir, konu ile ilgili merak ettiğiniz soruları sorabilir, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

Hayırlı uğurlu olsun

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Güzel bir bölüm açıldı, hayırlı olsun..

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Bu bölüm de üyelerimizden gelen istekler doğrultusunda açıldı.

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
vatana millete hayırlı olsun :D

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Hayırlı olsun. :)

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Olması güzel oldu.
Hayırlı olsun.

Panculli

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
:) Hayırlı uğurlu olsun çok sevindim

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
120
Hayırlı olsun :)

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Hayırlı olsun bizim dağların fotolarını da koyarım artık :D

antimatter

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
vayy, ben nasıl atlamışım bu konuyu.. daha yeni farkediyorum fotoğrafla ilgili ayrı bir bölüm açıldığını..

irmology

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Profesyonel Fotoğrafçıyım... (MÜGSF Fotograf Bölümü) Digital ya da Analog sistem hakkındaki sorularınızı seve seve yanıtlarım hatta ve hatta Agrandizör baskı Siyah&Beyaz fotograf hepsi mevcut:)

timsak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Foruma foto koymayı beceremedim. Nasıl yapıyoruz?

CieM

Asistan
Reaksiyon puanı
4

egecem1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bir sorum olacak.yeni bir slr makina aldım canon 350D RebelXT fakat kullanmasını henüz bilmiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirm.Bir sorunumda bazı sitelerde çekim sayısını öğrenen bir program varmış.pc me indirdim ve denedim fakat shutter sayısı 0 çıkıyor ve seri numarası bölümüde boş yani numara yok sizce bunun sebebi nedir yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim saygılar sunarım

çesa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle hayırlı olsun ben foto ya yenı baslamak uzereyım fınepıx hs20 aldım bıraz bılgı alamk istıyorum yardımcı olurmusunuz bana zor mudur ogrenmek ne kadar surer nasıl cekılır sımdıden tesekkurler forum da yenıyım

--- Mesaj Güncellendi ---

dadaist

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
arkadaşlar bir sorum olacak.yeni bir slr makina aldım canon 350D RebelXT fakat kullanmasını henüz bilmiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirm.Bir sorunumda bazı sitelerde çekim sayısını öğrenen bir program varmış.pc me indirdim ve denedim fakat shutter sayısı 0 çıkıyor ve seri numarası bölümüde boş yani numara yok sizce bunun sebebi nedir yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim saygılar sunarım
Opanda IEXIF Viewer -​
PhotoME gibi programlar var.Fotoğrafı klasöre çıkarttığnda IMG - XXXX kısmındaki X de shutter sayısını verir.

öncelikle hayırlı olsun ben foto ya yenı baslamak uzereyım fınepıx hs20 aldım bıraz bılgı alamk istıyorum yardımcı olurmusunuz bana zor mudur ogrenmek ne kadar surer nasıl cekılır sımdıden tesekkurler forum da yenıyım

--- Mesaj Güncellendi ---

ilgi alakanla belli olur bu iş. fotoğraf 3 ayak üzerine kurulu. iso - diyafram - enstantane. çektiğin fotoğraflardaki bu 3 değere bakarak hangi ortamda hangisini ne kadar kullanacağını öğrenirsin. bol bol fotoğraf sitelerindeki fotoğrafları incele. nasıl çekmişler öğren. teknik bilgini arttır. bunun yanında bol bol fotoğraf çek. zamanla neyi nerede nasıl yapman gerektiğini öğreneceksin. bir süre sonra üst model bir makina alırsın ve manuel ayarlara daha hakim olursun.