Diamond Protect'in dayanaklılığı tartışılmaz, ama kötü yanı nedir?

Sadece BİLENLERE soruyorum!

• Kullanılan toplam oy
    20

Bu konuyu okuyanlar

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Bildiğiniz üzere Sdn YouTube'de paylaştı, sağlamlığını gösterdi. Peki sağlamlığının yanında hiç olumsuz yanı yok mu? Mesela telefona tonla para veriyoruz ve bu alınan ürünü de telefona kullanıyoruz. Videodan da anlaşıldığı gibi özel bir sıvı varmış. Peki bu özel sıvının ilerde olumsuzlukları olur mu veya bu geri nasıl çıkar dokunmatiğe vs zarar verir mi cevaplarınızı merakla bekliyorum.

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Kimse bilmiyor mu?

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Bence bi zararı yok 17 ay boyunca onu etkili bir şekilde kullanabiliyorsun. 17 ay geçtikten sonra mecburen yenisini alıp tekrardan aynı şekilde uygulaman gerekiyor. Dokunmatiğine herhangi bir zarar vermiyor. Zaten zarar verecek olsa bu kadar tanıtımı yapılmaz. Yeni bir telefon alacak olsam bende alacam yanlış değilsem şuan için 99TL gibi bir fiyat'a sahip.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
kesin söylemiyorum ama bence kötü bir yanı yok.17 ay sonra yenisi al kullan zaten sorun olmaz bence.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Piyasadaki birçok telefon artık kavisli olmaya başlayınca üstüne kavislerin olduğu yerde ekranda olunca temperli camlar sıkıntı çıkarmaya başladı. 3D sinden tutun tam kapatan filmine kadar full body'sine kadar hepsinde bir problem var ya kalkma yapar, toz girer, tam yapışmaz vb. O yüzden günümüzde bu Nano sıvı dediğimiz ürünler çok gündeme gelmeye başladı çünkü kavisli ekranlar için ilaç gibi. Piyasada farklı markaların bu Nano Sıvı dediğimiz üründen sattığını görebilirsiniz. Aslında hepsinde S02( Silikon Dioksit) dediğimiz bir malzeme var. Yani aralarında aslında kutu içeriği haricinde belki bazılarından çıkan mikrofiber bez kalitelidir veya kullanım süresi uzundur ama mantıken hepsi aynı bileşenleri kullanıyor. O yüzden benim tavsiyem Liquard'ın sıvı ekran koruyucusunu kullanmandan yana olacaktır. Niye böyle söylüyorum çünkü fiyatı sadece 50 lira ve mendil şeklinde değil tüp şeklinde 20 defa kullanabiliyorsun. Dayanıklılık konusunda sadece basit darbelere ve günlük kullanımdaki çizilmelere karşı koruyor gözlemlerime göre. Kötü yanı nedir diyecek olursan çıkarılabilir bir yapıda olmaması diyebiliriz. Ayrıca dokunmatiğe bir zarar verebilecek veya kullanım sırasında telefonunuza su kaçmaz çünkü su bazlı bir ürün değil kaçsa bile kısa süre içerisinde buharlaşacağını söylediler.

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Peki bir şey daha soracağım o bezi telefonun her yerine sürebilir miyiz yandaki tuşlara falan?

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Peki bir şey daha soracağım o bezi telefonun her yerine sürebilir miyiz yandaki tuşlara falan?
Hayır süremezsiniz çünkü o ürün Gorilla Glass ve Dragon Trail gibi camlarda etkili olması için tasarlanmış. Bir kaç camda daha kullanılabiliyordu ama isimlerini hatırlayamadım. O yüzden sadece cam yüzeylerde kullanmanız gerekiyor. Telefonun ekranı dışında Fotoğraf Makinesi, Dizüstü Bilgisayar, Monitor, Taşınabilir Oyun Konsolu ve Tablet Ekranlarında da kullanabilirsiniz. Telefonda ise diyelim ki Note 8 cihazınız var. Note 8'in hem arkası hemde önü Gorilla Glass 5 cam bu sebepten dolayı hem arkasına hem de önüne sürebilirsiniz ve etkisi olur fakat arka yüzeyi cam olmayan bir materyalse o zaman simli bir görüntü oluşturur ve etkisini göremezsiniz. Eğer herhangi bir telefonda ki var mı bilmiyorum çerçeve ve tuş malzemesi camsa yani kısaca telefonun her tarafı camsa o zaman tüm telefona etkisi olur :)

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Hayır süremezsiniz çünkü o ürün Gorilla Glass ve Dragon Trail gibi camlarda etkili olması için tasarlanmış. Bir kaç camda daha kullanılabiliyordu ama isimlerini hatırlayamadım. O yüzden sadece cam yüzeylerde kullanmanız gerekiyor. Telefonun ekranı dışında Fotoğraf Makinesi, Dizüstü Bilgisayar, Monitor, Taşınabilir Oyun Konsolu ve Tablet Ekranlarında da kullanabilirsiniz. Telefonda ise diyelim ki Note 8 cihazınız var. Note 8'in hem arkası hemde önü Gorilla Glass 5 cam bu sebepten dolayı hem arkasına hem de önüne sürebilirsiniz ve etkisi olur fakat arka yüzeyi cam olmayan bir materyalse o zaman simli bir görüntü oluşturur ve etkisini göremezsiniz. Eğer herhangi bir telefonda ki var mı bilmiyorum çerçeve ve tuş malzemesi camsa yani kısaca telefonun her tarafı camsa o zaman tüm telefona etkisi olur :)
Desene 8+ var ise yandaki tuşlara nasıl bir çare bulacağız ki sökülmesin boyası çıkmasın

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Desene 8+ var ise yandaki tuşlara nasıl bir çare bulacağız ki sökülmesin boyası çıkmasın
Şöyle bir çözüm var. 8 Plus'ın ön ve arkasına sürersin çerçeveyi korumak içinde piyasada sadece metal bumper çerçeve olarak satılan kılıflar var onu alırsın korursun ama telefonu ciddi anlamda kalınlaştırıyor. 8 Plus zaten tek elle tutması kontrol etmesi kolay değil o çerçeveyide takarsan artık ellerinde küçükse telefon deneyimin biter. Bence en mantıklı koruma kavisli bir cihaz için arkaya bir kılıf alıp ön tarafa Nano Sıvı kullanmak. Ya da kapaklı kılıf kullanabilirsin. Eğer ben kılıf kullanmak istemiyorum diyorsan o zaman full body koruyucular var ama tavsiye etmem zamanla soyulma yapıyor. Gönül isterki hiç böyle şeylere para vermeyelim ama şu anki teknolojiyle yapacak birşey yok fakat şu bir gerçek bir gün ekran koruyucular tarihe karışacak çünkü camlar o kadar gelişecekki kendi kendini onaracak :)

8 Plus'ın önü kavisli ama burda şöyle bir ayrım yapmak gerekiyor. Mesela Xperia XA1'in ekranıda kavisli ama kavislerin olduğu bölümde kenarlarda ekranda var ama 8 Plus'ta böyle bir dert yok. Ekranı onunda kavisli ama eğimin olduğu yerlerde ekran olmadığı için 2.5D ekran koruyucular rahatlıkla oturuyor ve herhangi bir sıkıntı oluşturmuyor. Sadece tek sıkıntı camın kenarlarından bir işlem yaparken elini kesiyor ve telefonun ekranı kapalıyken sanki telefonda ikinci bir ekran varmış gibi görüntüyü bozuyor.

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Şöyle bir çözüm var. 8 Plus'ın ön ve arkasına sürersin çerçeveyi korumak içinde piyasada sadece metal bumper çerçeve olarak satılan kılıflar var onu alırsın korursun ama telefonu ciddi anlamda kalınlaştırıyor. 8 Plus zaten tek elle tutması kontrol etmesi kolay değil o çerçeveyide takarsan artık ellerinde küçükse telefon deneyimin biter. Bence en mantıklı koruma kavisli bir cihaz için arkaya bir kılıf alıp ön tarafa Nano Sıvı kullanmak. Ya da kapaklı kılıf kullanabilirsin. Eğer ben kılıf kullanmak istemiyorum diyorsan o zaman full body koruyucular var ama tavsiye etmem zamanla soyulma yapıyor. Gönül isterki hiç böyle şeylere para vermeyelim ama şu anki teknolojiyle yapacak birşey yok fakat şu bir gerçek bir gün ekran koruyucular tarihe karışacak çünkü camlar o kadar gelişecekki kendi kendini onaracak :)

8 Plus'ın önü kavisli ama burda şöyle bir ayrım yapmak gerekiyor. Mesela Xperia XA1'in ekranıda kavisli ama kavislerin olduğu bölümde kenarlarda ekranda var ama 8 Plus'ta böyle bir dert yok. Ekranı onunda kavisli ama eğimin olduğu yerlerde ekran olmadığı için 2.5D ekran koruyucular rahatlıkla oturuyor ve herhangi bir sıkıntı oluşturmuyor. Sadece tek sıkıntı camın kenarlarından bir işlem yaparken elini kesiyor ve telefonun ekranı kapalıyken sanki telefonda ikinci bir ekran varmış gibi görüntüyü bozuyor.
Hiç elime almadım elimde şuan note 3 var. Note 3 gibi mi?

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Hiç elime almadım elimde şuan note 3 var. Note 3 gibi mi?
Yok değil. Note 3'ün ekranı zaten kavisli olmadığı için kavisin olduğu yerde ekran olunca oluşan problemde oluşmuyor doğal olarak. O yüzden Note 3'e Nano Sıvı kullanmak çok gereksiz. 5-10 liralık ekran koruyucu bile iş görür.

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Yok değil. Note 3'ün ekranı zaten kavisli olmadığı için kavisin olduğu yerde ekran olunca oluşan problemde oluşmuyor doğal olarak. O yüzden Note 3'e Nano Sıvı kullanmak çok gereksiz. 5-10 liralık ekran koruyucu bile iş görür.
Yok onu demiyorum note 3 ten geçiyorum da büyüklük ve cam bakımından note 3 ten küçük mü

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Yok onu demiyorum note 3 ten geçiyorum da büyüklük ve cam bakımından note 3 ten küçük mü
Cam bakımından Note 3 daha büyük çünkü ekran kasa oranı %74 5.7 inç. 8 Plus 5.5 inç %67. Fakat büyüklük olarak iPhone 8 Plus Boy olarak daha uzun ama daha ince 7.5 mm.

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Bende iPhone X kullanıyorum almayı çok düşündüm ancak. Fiziksel olarak görünür olmadığı için yani kırılmaz cam gibi içim rahat etmedi kırılmaz cam taktırdım. Bence sağlam düşmede her ikiside aynı hali alabilir. sivri uçlu bir materyalle test etmek lazım anlayacağın. Zararı olmaz ancak bence gereksiz. Ben olsam kırılmaz cam alır üstüne sürerdim.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Bende iPhone X kullanıyorum almayı çok düşündüm ancak. Fiziksel olarak görünür olmadığı için yani kırılmaz cam gibi içim rahat etmedi kırılmaz cam taktırdım. Bence sağlam düşmede her ikiside aynı hali alabilir. sivri uçlu bir materyalle test etmek lazım anlayacağın. Zararı olmaz ancak bence gereksiz. Ben olsam kırılmaz cam alır üstüne sürerdim.
Nano sıvıyı zaten kavisli ekranı olup kavisin olduğu bölümdede ekran olan telefonlar için öneriyorum. Eğer böyle bir cihazınız yoksa ki iPhone X'tede kavis var ama ekran olmadığı için o bölümde sizin temperli veya nano cam kullanmanız daha mantıklı hiç gerek yok öyle şeylere :)

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Önce sıvıyı sürüp sonra taktırmak daha mantıklı değil mi?
--- Gönderi Güncellendi ---
Nano sıvıyı zaten kavisli ekranı olup kavisin olduğu bölümdede ekran olan telefonlar için öneriyorum. Eğer böyle bir cihazınız yoksa ki iPhone X'tede kavis var ama ekran olmadığı için o bölümde sizin temperli veya nano cam kullanmanız daha mantıklı hiç gerek yok öyle şeylere :)
Bence gerek var o kadar fiyatlı telleri 50 liralık camlara mı emanet edilecek reis

hasanalicelen

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Peki bu sıvı telefonun hem önüne hem arkasına kafi geliyor mu?

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320

Yapılan testler var iPhoneX’in hem önüne hem arkasına sürüp üzerinde ceviz kırıyorlar. Daha sonra iPhone’la cevizi kırıyorlar hiç bir çizik vs. Bir şey olmuyor bence alın.

Peki bu sıvı telefonun hem önüne hem arkasına kafi geliyor mu?

Evet geliyor eşit bi şekilde dağıtırsanız

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Bence gerek var o kadar fiyatlı telleri 50 liralık camlara mı emanet eeiyi
Yapılan testler var iPhoneX’in hem önüne hem arkasına sürüp üzerinde ceviz kırıyorlar. Daha sonra iPhone’la cevizi kırıyorlar hiç bir çizik vs. Bir şey olmuyor bence alın.

Evet geliyor eşit bi şekilde dağıtırsanız[/QUen

iyi de sadece camsa öyle olmuyor

Benim bildiğim sadece cam yüzeye sürülüyor yanlış mı biliyorum heryeee sürülüyorsa kenardaki tuşlara da sürerim hem zamanla rengi de bozulmaz tel yere düştüğünde rengi de kalkmaz?

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
Edge Ekranlı telefon kullanıcıları kesinlikle kullanmalı hiçbir zararı yok çiziliyor falan diyorlar da siz o cama bıçakla girişirseniz ufak kılcal izler kalıcaktır onun dışında düşmelere karşı oldukça dayanıklı

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Bende s8 var spigen kırılmaz cam kullandım tozlandı camın ici ve cebimde kırılmaz cam kırıldı 360 jelatin yaptırdım oda toz aldı en son çare bu kaldı sanırım bu sıvıyı hem arka yüzeye hem ön yüzeye sürüp üstüne spigen olan o kılıfımı taksam sorun olur mu

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Bende s8 var spigen kırılmaz cam kullandım tozlandı camın ici ve cebimde kırılmaz cam kırıldı 360 jelatin yaptırdım oda toz aldı en son çare bu kaldı sanırım bu sıvıyı hem arka yüzeye hem ön yüzeye sürüp üstüne spigen olan o kılıfımı taksam sorun olur mu
Sorun olacağını düşünmüyorum

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
Hayır hiçbir sorun olmaz

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
Peki yandaki tuşlara da sürsek hem kırılmasın hem boya kalkmasın diye işe yarar mı? Veya zarar mı verir?

o kısımlarda etkili olacağını hiç sanmıyorum zarar vermez de malzeme kalitesi oldukça iyi o telefonun

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
o kısımlarda etkili olacağını hiç sanmıyorum zarar vermez de malzeme kalitesi oldukça iyi o telefonun
YouTube de bi kanal deniyor türk ismini vermeyim. İlk düşürüşlerinde direk boya kalkıyor da ondan sorayım dedim

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
bunu kullananlara sormak lazım.kullanmadan boş boş sallayanlara itibar etmemek gerek.satıcı tabiki malını övecektir

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
bunu kullananlara sormak lazım.kullanmadan boş boş sallayanlara itibar etmemek gerek.satıcı tabiki malını övecektir
Ama bildiğiniz çok sert şekilde vuruyor duvara atıyor sdn videosunda

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370

Boşver kafana takma normal standart kullanımda telefonunuzu çok sağlamlaştıracaktır çizilme konusunda sıkıntı çıkarmaz kir tutma konsunda normal camlara göre daha iyi kolay temizlenebiliyor parmak izi konusuda çok etkili değil ama iş görür