Devlette burun ameliyatı hk.

Bu konuyu okuyanlar

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Arkadaşlar merhaba 1 hafta sonra devlet hastanesinde deviasyon septumu+burun ameliyatı olacağım. Benim merak ettiğim bu ameliyat estetiği kapsayacak mı? Deviasyon septumum aşırı derecede yamuk olduğu için nefes alamıyorum haliyle bunun düzeltilmesi lazım. Burnum ameliyattan sonra düz hale gelir mi yoksa devlet olduğu için estetik kısmı geçersiz mi olur?

Böyle bir şey gördüm internette, bu ne kadar doğrudur?

Burun Esetiği ameliyatları, estetik amaçla yapılsa dahi burun içi yapısal bozuklukların tedavisini de kapsar.
Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Fiyatları

Devlet hastanesinde burun ameliyatı olmaya karar veren kişilerin bilmesi gereken bir diğer konu da, Burun Estetiği ameliyatlarının estetik amaçla dahi yapılsa burun içi yapısal bozuklukların tedavisini de kapsayacağıdır

Bu durumda devlet hastanesinde gerçekleştirilecek bir Burun Estetiği ameliyatı, burun ameliyatını da kapsayacağından belli bir bölüm (ameliyathane, gece yatış, KBB doktoru doktor ücreti gibi) masraflarınız SSK tarafından karşılanır.

Yani benim bu yazıdan çıkardığım şey şu:

1.Eğer kişi ameliyatı sağlık amaçlı yaptırıyorsa estetik olan kısmı da SSK tarafından karşılanıyor.
2.Eğer kişi estetik amaçlı yapıyorsa ek bir ücret ödemek zorunda.

mersinprince

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ameliyatı KBB mi yapacak plastik cerrah mı?
Estetiği devlet ödemesi kapsamaz ama doktor tanıdıksa rica edebilirsiniz. Üniversite hastanesi ise estetik için ücret karşılığı estetik talep edilebilir. Devlet hastaneleri hastanelerinin bu tarz ücretli bir formatı yok diye biliyorum. Bunu doktorunuza sorun.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Devlet hastanesinde olduğu için muhtemelen estetik olayına girmez. Doktor plastik cerrah ise ekstra ücret karşılığında estetik yapabilir.
Sana tavsiyem maddi durumun yeterli ise estetik ile beraber halletmen. Ben devlet hastanesinde ameliyat olmuştum ve pişman etti doktor denilen kasap. Burnum biraz şiş gibi duruyor şimdi ve çok rahatsız ediyor. Muhtemelen tekrar ameliyat olmak zorunda kalacağım.

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Devlet hastanesinde olduğu için muhtemelen estetik olayına girmez. Doktor plastik cerrah ise ekstra ücret karşılığında estetik yapabilir.
Sana tavsiyem maddi durumun yeterli ise estetik ile beraber halletmen. Ben devlet hastanesinde ameliyat olmuştum ve pişman etti doktor denilen kasap. Burnum biraz şiş gibi duruyor şimdi ve çok rahatsız ediyor. Muhtemelen tekrar ameliyat olmak zorunda kalacağım.
Teşekkürler ama yanlışınız var. KBB. Devlet sağlık sorunu olduğu zaman estetik ameliyatının da masrafını karşılıyor. Sizin böyle düşünmenizin sebebi doktorların estetikle uğraşmak istememesi ve yoğunluğu önlemeye çalışmaları. Hakkınızı arayın. Paranız yoksa ve burnunuz sizi gerçekten rahatsız edecek kadar kötüyse estetiğe de ısrar edin. En azından düz bir hale getirebilirler. Ve burun ameliyatı sanıldığı kadar zor bir ameliyat dğeil. Devlette çok güzel sonuç alan insanlar da var. Her yerde risk var.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Teşekkürler ama yanlışınız var. KBB. Devlet sağlık sorunu olduğu zaman estetik ameliyatının da masrafını karşılıyor. Sizin böyle düşünmenizin sebebi doktorların estetikle uğraşmak istememesi ve yoğunluğu önlemeye çalışmaları. Hakkınızı arayın. Paranız yoksa ve burnunuz sizi gerçekten rahatsız edecek kadar kötüyse estetiğe de ısrar edin. En azından düz bir hale getirebilirler. Ve burun ameliyatı sanıldığı kadar zor bir ameliyat dğeil. Devlette çok güzel sonuç alan insanlar da var. Her yerde risk var.

10 sene önce 2000 TL para istemişti estetiğinde dahil edilmesi için. Tabi o zaman durum müsait olmadığı için yaptıramadım. Ama sonucunun böyle olacağını bilseydim hiç kalkışmaz biraz daha bekler özele yaptırırdım.

Ayrıca ben dersimi aldım. Çok acil durum hariç daha devlet hastanesine filan gitmem. Verdiğimiz vergilerle gördüğümüz muamele buymuş.
Tabi kimseyi etkilemek istemem ama en azından ameliyat olacaklar doktorunu iyice araştırsın.

emaarist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
İş bankası sigortası olan var mı? Hangi hastanelerde olabilirim acaba o konularda pek bir bilgim yokda..

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Ameliyat oldunuz mu? Sonuç nasıl?