Soru Desteklenmeyen PC'de Windows 11'i yüklerken bu yöntem işe yarıyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Desteklenmeyen PC'de Windows 11'i yüklerken bu yöntem gerçekten hâlâ işe yarıyor mu? İşlemci (CPU), TPM ve güvenli önyükleme kelimelerini dosyanın içinden silerek kurulum yapmak ileri de sorun çıkartır mı?

Son düzenleme:

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
770
Bi pc ye kurulum yapmıştım herhangi bir sorun olduğunu dile getirmedi bilmiyorum belki valo tarzı oyunlar gibi uygulamalar varsa tpm sorunu sıkıntı çıkartabilir. Ben masaüstü pc de gıgabyte anakartta sorun yaşıyordum desteklemesine rağmen o yüzden o anakartı atıp b550 anakarta geçiş sağladım :)

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Bi pc ye kurulum yapmıştım herhangi bir sorun olduğunu dile getirmedi bilmiyorum belki valo tarzı oyunlar gibi uygulamalar varsa tpm sorunu sıkıntı çıkartabilir. Ben masaüstü pc de gıgabyte anakartta sorun yaşıyordum desteklemesine rağmen o yüzden o anakartı atıp b550 anakarta geçiş sağladım :)
Windows 10'dan memnunum ama nedense Windows 11'in artık tamamen arayüz ve uygulama (Microsoft uygulamaları vs.) olarak değiştiğini ve bu halini ilk zamanlara göre daha çok sevdiğimi söyleyebilirim.

Valorant hariç sadece Asphalt 9 Legends ve Dragon Mania Efsanelerini oynuyorum. Şimdi yeni sistem al öyle geç diyeceksiniz ama ailem zaten bana daha yeni monitör ve tablet aldı. Birde üstüne sistem almaları imkansız ve kendim almaya kalksam 2 yılı filan bulur.

Zaten Windows 10 artık büyük güncellemeler almadığı için arayüz olarak vs. birazcık sıkıldım diyebilirim. Ve nedense hem PC'de hem de Android kısmında olabildiğince güncel kalmayı tercih ediyorum. Galiba bu bende biraz takıntı haline gelmiş. Şu an ne yapacağımı bilmiyorum.

Son düzenleme:

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
770
Windows 10'dan memnunum ama nedense Windows 11'in artık tamamen arayüz ve uygulama (Microsoft uygulamaları vs.) olarak değiştiğini ve bu halini ilk zamanlara göre daha çok sevdiğimi söyleyebilirim.

Valorant hariç sadece Asphalt 9 Legends ve Dragon Mania Efsanelerini oynuyorum. Şimdi yeni sistem al öyle geç diyeceksiniz ama ailem zaten bana daha yeni monitör ve tablet aldı. Birde üstüne sistem almaları imkansız ve kendim almaya kalksam 2 yılı filan bulur.

Zaten Windows 10 artık büyük güncellemeler almadığı için arayüz olarak vs. birazcık sıkıldım diyebilirim. Ve nedense hem PC'de hem de Android kısmında olabildiğince güncel kalmayı tercih ediyorum. Galiba bu bende biraz takıntı haline gelmiş.
Bende sıkılıyorum aynı arayüzden güncelleme geldiği an güncellemeyi severim hata varmı yokmu bakmam maksat en son sürümde olsun :) deneyin şansınızı yedeklerinizi yapıp ona göre yol çizersin ama orjinal isoda sıkıntı olmuyor diye biliyordum yanlış hatırlamıyorsam format ekranında yükseltme yaparak geçmeni tavsiye etmem bi hantallık oluyormuş gibi geliyor bana.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Bende sıkılıyorum aynı arayüzden güncelleme geldiği an güncellemeyi severim hata varmı yokmu bakmam maksat en son sürümde olsun :) deneyin şansınızı yedeklerinizi yapıp ona göre yol çizersin ama orjinal isoda sıkıntı olmuyor diye biliyordum yanlış hatırlamıyorsam format ekranında yükseltme yaparak geçmeni tavsiye etmem bi hantallık oluyormuş gibi geliyor bana.
Dragon Mania Efsaneleri yüklemek kolay ama Asphalt 9 Legends uzun sürüyor. Yükseltme yaparak geçmek mantıklı değil mi? 10 gün sonra oyunlar/uygulamalar ve dosyaları koruyarak Windows 10'a dönme şansım olmaz mı? 8 GB RAM olduğu için hantallık olacağını sanmıyorum.

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
770
Hocam hatasız istiyorsan genelde işin kuralı temiz bi formattır şahsen arkadaşıma kurdum yükseltme yöntemi ile makinede bi hantallık var muhtemelen eski yazılımın kalıntılarıyla alakalı onada bir türlü düz format atmak nasip olmadı ama dediğim gibi yükselt bak belki kararlı calışacak sistemden sisteme değişiyor bunlar baktın kasıntı veyahut mavi ekran filan veriyor temiz format çekersin.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Hocam hatasız istiyorsan genelde işin kuralı temiz bi formattır şahsen arkadaşıma kurdum yükseltme yöntemi ile makinede bi hantallık var muhtemelen eski yazılımın kalıntılarıyla alakalı onada bir türlü düz format atmak nasip olmadı ama dediğim gibi yükselt bak belki kararlı calışacak sistemden sisteme değişiyor bunlar baktın kasıntı veyahut mavi ekran filan veriyor temiz format çekersin.
Zaten elimde iki USB bellek var birine Windows 10 birine Windows 11 kurarım. Yükseltme yapınca oyunlarım filanda durur değil mi silinmez internet çok hızlı değil yüklemem eziyet olur.

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
770
Durur her şeyin zaten sana seçenek sunacak sileyimmi bütün her şeyi filan sen her şeyimi sakla dersin dikkatli oku anlatım bozukluğu var gibiydi hatırladığım kadarıyla karışık biraz hocam.