Desteklenmeyen donanım hatası

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

AtaLögün

Üyecik
Ben windows 10 kullanıyordum fakat sistem anormal şekilde droplar kasmalar oluyordu oyüzden 8 e döndüm

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Ben windows 10 kullanıyordum fakat sistem anormal şekilde droplar kasmalar oluyordu oyüzden 8 e döndüm
Temiz kurulum yapıp sürücülerini Windows Update yoluyla güncelle. BIOS sürümünü en son sürüme güncellemeyi unutma. Orijinal Windows 10 ISO su ile kurup orijinal key kullan sıkıntı olmayacaktır.

Türkçesever

Profesör
Merhabalar ben windows 8.1 proffessional kullanmaktayım.Sürekli desteklenmeyen donanım hatası alıyorum ve oyundayken vs. küçültüyor ve oyun donuyor ben bu hatayı nasıl kapatabilirim ?
Herkesin belirttiği gibi Windows 10 kullanmanı istiyor.
hiçbir 8.nesil intel ve ryzenler amd'de 8-8.1 desteklemiyor 10 kurman gerek.
Böyle giderse herkes yakında Windows 10 kullanmak zorunda kalacak. Bence bu doğru değil. Sonuçta Windows 8.1'in 2023'e kadar genişletilmiş desteği var.

yanlış o desteği eski pclerle microsoft veriyor yasal mevzuattan yni donanımlarda 10 ile çıktığı için 10 desteği var ...

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Böyle giderse herkes yakında Windows 10 kullanmak zorunda kalacak. Bence bu doğru değil. Sonuçta Windows 8.1'in 2023'e kadar genişletilmiş desteği var.
Ne yazık ki öyle. Örneğin 7. nesilden bu yana Intel işlemciler için Windows 10'dan aşağısına destek verilmiyor.
Donanım üreticilerinin böyle bir şey yapmasını doğru bulmuyorum.

windows 10 en modern windows dx12 onda var o yüzden 7 desteği yok pclerde intel,amd ve nvidia onu bıraktı microfoft istediği için.

o yüzden 7leri ekarte edip zararı kara çevirmeye çalışıyor Bill uncle uçağını yükseltmek istemiş tersine düşürmek zorunda kalmış...

AtaLögün

Üyecik
Arkadaşlar dediğiniz gibi windows 10a yükselttim işletim sistemimi fakat csgo oyununda 20 30 fps düşüş yaşadım bazen 50yi bile buluyor :(

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bütün driverler güncel

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

ShiftDelete.Net
Onursal Üye
Arkadaşlar dediğiniz gibi windows 10a yükselttim işletim sistemimi fakat csgo oyununda 20 30 fps düşüş yaşadım bazen 50yi bile buluyor :(

Bütün driverler güncel
Merhaba,
Windows'unuz güncel mi? Virüs taraması yaptınız mı? Bios güncel mi? Oyun ile beraber hangi programlar çalışıyor?

AtaLögün

Üyecik
bios ile hiçbir işlem yapmadım bilmiyorum
avast premium yüklü virüs taraması yaptım
Oyun ve discord spotify tarzı uygulamalar kullanıyorum
windowsunuz güncelmi derken ne demek istediniz anlamadım

windows update güncelleme yapmadım henüz
yapmalı mııym ?

Son düzenleme:
stat counter