Ders çalışamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,759
Bir kere kendini kasma kardeşim. Yani illa günde 5 saat 6 saat çalışacağım diye kendini şartlama. Gel eve adam akıllı 2 saat çalış sana yeter. Lys odaklı ders çalışmaya dikkat et. Ondan sonra ygs kendiliğinden geliyor zaten. Dersanenin verdiği fasikülllere dikkat. Savsaklamadan bitirirsen 20 bini garanti ederim sana. Gireceğin sınav korkulacak bir sınav değil. Çıktıktan sonra öyle mükemmel şeyler hissetmiyorsun. Birazda şans işi tabi. Çok konu var. Kimisini bilirsin kimisini bilmezsin. Sınavda hangisinin çıkacağı ösym'ye kalmış. :) Ve çok önemli bir not: Sakın ygs den sonra gevşeme. Misal ben ygs2 de 30 binken lys de 70 bine düştüm. Tamamen rahatlığımdan. :) Arkadaşlarımın çoğu yıldıza filan giderken ben tekirdağa gidiyorum. E hayalimin mesleği ama sonuçta insanın içinde istediği üniversiteye gidemediği için ukte kalıyor. :)

Dipnot: Mayıs ve nisan aylarına çok dikkat et. Bu aylarda ki çalışmaların seni çok yüksek yerlere çıkarabilir. Bu dediklerimi kulağına küpe et. Sınav zamanı beni anarsın :)
saol :)

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
seni alı koyan ne varsa ortamdan uzaklaştır.yada sen onlardan uzaklaş :D
staj dönemi ben kütüphaneye gidiyorum.yada bilgisayarı ablamda bırakıyorum :D

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,759
seni alı koyan ne varsa ortamdan uzaklaştır.yada sen onlardan uzaklaş :D
staj dönemi ben kütüphaneye gidiyorum.yada bilgisayarı ablamda bırakıyorum :D
aynen öyle yaptım bilgisayara varıncaya kadar kaldırttım :D

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,759
Ygs ye 5 gün var ve hala ders çalışasım yok ? :biggrin:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

kardeşim yanlış anlama senden bir bok olmaz adam olmazsın lan sürün seneye bir daha girde gör bişeyleri arkadaşların üniversiteyi bitirip adam olucak sen onların emirleri altında ezileceksin... babam bunların 10 katını hergün bana söylerdi özel bir şirkette mühendisim çift anadal yaptım iki diplomam var :D kendini motive et kusura bakam o dediklerim için ama zorla kendini 12.sınıf çoğu okul bırakır test çözün diye ama çoğu arkadaşın lak lak yapıcak çözüyomuş gibi yapıcak sen tak kulaklığını sık dişini 45 dakikada 60-70 ne kadar çözebilirsen yardır kimseye bakma dinleme tavsiye istersen bende çok

Eyw

berkay199830

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla benim derslerim hepsi kötüydü hiç çalışmam hatta beden bile 3 bizde böyle olmaz devam etmez sınıfta kalırım diye okulu dondurduk 1 seneliğine ya şimdide ders çalışma sevkim geliyor nerdeyse masaya oturp ders çalışcam okul olmadğı halde :D

Freesby

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende üniversite bazlı. Ne Ales'i ne tezleri sallıyorum. Sürekli boş boş oturasım var :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben anadolu ögretmendeyim daha 9.sınıfım ama simdiden isimi saglama almak istiyorum , sizde gormus gecirmissiniz bi tavsiye verseniz :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
acıkcası ben de ole dusunuyordum ıste 8. sınıf olunca cok calısacam tatılde hıc durmucam aturmucamm ders calıscam dıye ama sımdı calısamıyorum ne yapcam ben ne yapcam artık tek care herseyı hedefe kılıtlemek galıbaa :( :(

Eric Cartman

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Hayat boyunca yapamadığım bir eylem biraz çalışayım sıkılıyorum.

K

komikkız

SDN Okuru
şuan gerçekten bir hayranlık olmadı değil ben 11.sınıfım sayısal öğrencisiyim matda idare edr durumda gazi istiyorum ama migrenim var ve sürekli hergün vakti belli olmuyor ağrıdan çalışamıyorum çok kitap okuyorum napıcam bilmiyorum yardımcı olursan sevinirim:turned::)