Derin6 - ilk

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


warkortali

Profesör
Onursal Üye
Katılım
14 Kas 2006
Mesajlar
3,753
Puanları
48
Konum
İstanbul

Derin6 - ilk(2007)

Albümün İçeriği

Kızıl Şahin (4:05)
Yıldızların altında (4:06)
Hayal (5:02)
Şüphe (3:46)
İkiz Kalpler (4:52)
Kendin ol (4:11)
Yağmur (4:25)
Akılda Kalanlar (5:25)
Göçebe (4:18)
Fırtına (3:24)
Tek şahit (5:03)

Temeli 1995 yılına kadar uzanan Derin6, ilk olarak 2000 yılında sahneye çıkarak bir başlangıç yaptı.Hayatını müzik yapmaya adamış olan 5 gençten oluşan grup şu andaki kadrosuna ulaşmadan önce bir çok müzisyenle çalıştı.

1995 yılından önce bireysel olarak çeşitli gruplarda çalma fırsatı bulan grup üyeleri, Derin6 grubunun temelini atarak Ankara ve İstanbul’daki önemli rock barlarda sahneye çıkmaya başladı.

Bu dönemlerde grup üyelerinin ''müzisyen-besteci'' kimliklerinin ortaya çıkması ile Derin6 besteleri hayat buldu.Bu besteleri yasal bir albümde Türk Rock dinleyicilerine ulaştırmayı amaç edinen Derin6, aradığı fırsatı 2006 yılında düzenlenen Arcadium Alışveriş Merkezi Amatör Rock Grupları Yarışması’nda yakaladı.

Yarışmadan birincilik ile ayrılan Derin6’nın ödülü; Arcadium Alışveriş Merkezi sponsorluğunda Atlantis Müzik etiketi ile yayınlanacak olan bir albümdü.

Grup yıllardır üzerinde çalıştığı onlarca bestenin arasından seçtiği 11 eseri, çok uzun zaman sahnede olmanın verdiği tecrübe ve prova-kayıt bilgileri ile birleştirerek Raven Records stüdyosunda, Crossfire grubunun gitaristi Kaya Sevinç ile birlikte İLK adı altında kaydetti.

Bu album, 2007 yılının Haziran ayı içerisinde Türk rock dinleyicisi ile buluştu.İLK adlı albümleri ile Türk rock dünyasına iddialı bir giriş yapan Derin6, en kısa zamanda başlamayı planladıkları konserlerler ile ulaşabildiği ve gidebildiği heryerde dinleyicisi ile buluşmayı hedefliyor…

Ekliyorum : yıldızların altında isimli şarkı sözü (şarkı sözleri sitelerinde mevcuttur)

Ankara da ağlıyor benimle,
Bari bir gülümse, Allah'ım yardım et !

İşte orada bir yerde, içimdeki sevincim,
İşte orada bir yerde, içimdeki sevgim.

Kaynak : http://www.derin6.com
 
Üst
stat counter