Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan derbi maçta gol sesi çıkmadı. İki takımın da önemli pozisyonlar bulduğu maç beraberlikle sonuçlandı. Dev maçın son dakikalarında yaşanan yüksek tempo futbolseverlere keyifli bir derbi izletti. Fernandao'nun golü ofsayt gerekçesiyle sayılmazken, Galatasaray'ın Maicon ile kullandığı serbest vuruş direkten döndü.
fenerbahce-galatasaray-derbi_16_9_1521297093.jpg

Spor Toto Süper Lig’in 26. haftasında Fenerbahçe ile Galatasaray, Kadıköy Ülker Stadı’nda karşı karşıya geldi. Heyecanı yüksek derbide iki takım da yakaladığı fırsatları gole çeviremeyince mücadele 0-0 berabere sonuçlandı.
Fenerbahçe şampiyonluk yarışından kopmamak, Galatasaray ise liderlik koltuğundaki yerini sağlamlaştırmak için çıktı maça… Tüm Türkiye’nin kilitlendiği derbiye Aykut Kocaman, Mehmet Ekici sürprizi ile maça başlarken, Fatih Terim, uzun süren sakatlığını atlatan Fernando’yu orta sahaya monte etti. İki takımın da kontrollü başladığı maç birkaç pozisyon dışında orta saha mücadelesi olarak başladı. Ezeli rakiplerin birbirlerini tarttığı ilk yarıda gol sesi çıkmadı. Mücadelenin ikinci yarısı ise tam bir heyecan fırtınasına sahne oldu. Karşılıklı iki kalede yaşanan pozisyonlarda Muslera ve Volkan rakip forvetlere gol izni vermedi.
Karşılaşmanın 79. dakikasında Fernandao, sağ kanattan yapılan ortaya yaptığı kafa vuruşu ile topu ağlara gönderdi. Fenerbahçe taraftarlarını ayağa kaldıran vuruş öncesi ofsayt pozisyonunda bulunan Fernandao’nun golü, geçerlilik kazanmadı. Hem Fenerbahçe hem de Galatasaray’ın maçı çevirmek için büyük çaba harcamasına rağmen top ağlara girmedi. Özellikle son dakikalarda orta sahasını boşaltan iki takımın hızlı hücumları temposu yüksek bir maç izletti. Son 5 dakikada Fernandao’nun karşı karşıya kaldığı pozisyonda Muslera’nın kurtarışı ve Maicon’un direkten dönen serbest vuruşu derbideki heyecanı arttırdı.
Bu beraberlikle puanını 54 yapan Galatasaray, bu haftayı da liderlik koltuğunda tamamlamayı başardı. Fenerbahçe’nin puanı ise 48 oldu.

http://skor.sozcu.com.tr/2018/03/17/fenerbahce-galatasaray-maci-canli-anlatim-anlik-skor-705509/

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Böyle derbi mi olur? FB-GS maçları her zaman çekişmeli bol kırmızı kartlı, kavgalı dövüşlü geçerdi nerede o eski derbiler.

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Böyle derbi mi olur? FB-GS maçları her zaman çekişmeli bol kırmızı kartlı, kavgalı dövüşlü geçerdi nerede o eski derbiler.
Derbi tam da böyle olur heyecanlı kavgasız gürültüsüz. Kavga ringte olur futbol sahasında değil.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yeter artık bu Kadıköy laneti. Ben böyle bir şey görmedim. Kaç net gol kaçtı saymadım. Ayrıca o top direkten döner mi yaa. Oooof. Elbet bir gün o direklerle birlikte kırılacak o lanet.

Son düzenleme:

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Lanet olsun, Lanet olsun, Lanet olsun, Lanet olsun! :D

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Aynı tarih, aynı kale, aynı direk. Yok ya kesin büyü var :D

Hele o Tolga' ya son dakikada kaçırdığı pozisyona diyecek yok. Vursana adam gibi.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
:D bi Aziz Yıldırım'ı kovduramadınız ya bize helal olsun!
o gol nasıl kaçar be kardeşim?

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Aynı tarih, aynı kale, aynı direk. Yok ya kesin büyü var :D

Hele o Tolga' ya son dakikada kaçırdığı pozisyona diyecek yok. Vursana adam gibi.
Tolga 'nın.... Tövbe estağfurullah deli oldum tudor nasıl attırıyordu o golleri anlamıyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Aziz uncle ve Dursun uncle dostluk kazansın demiş san ki...

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
facede böyle bir videoya rastladım.izlemenizi tavsiye ederim :)

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Maçı, hatta özetini dahi izlemeyecek kadar ilgisizleştim sağol Aziz Yıldırım sağol Aykut Kocaman!