Denetim masasında görünmeyen programlar var neden?

Bu konuyu okuyanlar

Treajen96

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Öncelikle herkes günaydın ve iyi bir gün geçirmenizi dilerim. Bilgisayarımdaki bazı programlar denetim masasında ya da 3.parti kaldırma programlarında görünmüyor. Dosyalarını silsem bile kayıt girdileri kalıyor. Bunları nasıl tamamen silebilirim ya da görünür yapabilirim?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Günaydın. :)
Programları kaldırmak için Revo Uninstaller'ı ve IObit Uninstaller'ı öneririm.
Bir de programların kayıt defterindeki girdilerini bulmak ve silmek için RegSeeker isimli programı kullanıyorum ben. Size de tavsiye ederim.
ReegSeeker'ı şu sayfadan indirebilirsiniz.
RegSeeker - Download
--- Gönderi Güncellendi ---
RegSeeker'ı kullanırken dikkatli olmanızı ve programı kullanmadan önce bilgisayarı yedeklemenizi öneririm.
Ne de olsa kayıt defteri girdilerini kaldırıyorsunuz. Aslında program sizin arattığınız kelime ile ilgili kayıt defterindeki girdileri gösteriyor ve isterseniz bulunan girdileri silebiliyorsunuz. Ayrıca kayıt girdilerini silme işlemi sırasında programda kayıt defterini yedekleme seçeneği çıkıyor.

Treajen96

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Günaydın. :)
Programları kaldırmak için Revo Uninstaller'ı ve IObit Uninstaller'ı öneririm.
Bir de programların kayıt defterindeki girdilerini bulmak ve silmek için RegSeeker isimli programı kullanıyorum ben. Size de tavsiye ederim.
ReegSeeker'ı şu sayfadan indirebilirsiniz.
RegSeeker - Download
RegSeeker'ı kullanırken dikkatli olmanızı ve programı kullanmadan önce bilgisayarı yedeklemenizi öneririm.
Ne de olsa kayıt defteri girdilerini kaldırıyorsunuz. Aslında program sizin arattığınız kelime ile ilgili kayıt defterindeki girdileri gösteriyor ve isterseniz bulunan girdileri silebiliyorsunuz. Ayrıca kayıt girdilerini silme işlemi sırasında programda kayıt defterini yedekleme seçeneği çıkıyor.
IObit uninstaller denedim fakat ondada görünmüyordu ReegSeeker'ı deniyeceğim sağolun.
ReegSeeker nasıl kuıllanıyor anlamadım fakat :D

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Kayıt defteri temizliğini önermiyorum şahsen. Zamanında ben de çok yaptım ve inanın %0.1'lik bir katkısı bile yok. Arta kalan dosyaları kendim siliyorum. Genelde şu klasörlerde silinmeyen dosyalar kalabiliyor:

Kod:
C:\ProgramData

C:\Program Files

C:\Program Files (x86)

C:\Users\USERNAME\AppData

C:\Windows\Prefetch

Yazılımın ismini bu klasörlerde arayıp silerseniz kalkacaktır büyük ihtimalle.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Kayıt defteri temizliğini önermiyorum şahsen. Zamanında ben de çok yaptım ve inanın %0.1'lik bir katkısı bile yok. Arta kalan dosyaları kendim siliyorum. Genelde şu klasörlerde silinmeyen dosyalar kalabiliyor:

Kod:
C:\ProgramData

C:\Program Files

C:\Program Files (x86)

C:\Users\USERNAME\AppData

C:\Windows\Prefetch

Yazılımın ismini bu klasörlerde arayıp silerseniz kalkacaktır büyük ihtimalle.
Bu yöntemi deneyin ben de birşey kaldırdığım zaman bunları uygularım.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Everything isimli bir arama programı var. Bu programda bilgisayarınızdaki programın adını aratarak ilgili dosyalara ulaşabilirsiniz. Eğer varsa kaldırdığınız programdan geriye kalan çöp dosyaları da bulabilirsiniz. Ve isterseniz de silebilirsiniz.

Programı şu sayfadan indirebilirsiniz.
voidtools - Everything Search