Deltaservis'in Sony Z3 Teklifi

Bu konuyu okuyanlar

Altay1896

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 2014 Eylül'de Sony Xperia Z C6603 almıştım 1040 liraya. Paralel ithalat, Deltaservis bakıyor. Ben bu telefonu çok kez garantiye gönderdim. En son sinirlenip Tüketici Hakem Heyeti'ne verdim. Sonuçlanmasını bekliyorum. Ama dün beni Deltaservis'ten aradılar. Dediler ki 300 lira karşılığında Size Sony Xperia Z3 verelim, Hakem Heyetinden geri çekilin. Kulağa güzel geliyor. Dedim bir araştırayım, siz bana yarın döner misiniz dedim. Bugün aramadılar ama elbet ararlar. Z3 iyi telefon ama bugün kendilerini aradım sordum, eski telefonumun garantisinden devam mı ediyor yoksa yeni bir telefonmuş gibi tekrardan 2 sene garanti mi vereceksiniz dedim. Eskisinden devam edecek dedi.

Benim anlamadığım şu. Para veriyoruz, yeniden 2 sene vermeleri gerekmiyor mu? Hani eski cihazımın sıfırını verseler tamam diyeceğim de 300 lira vereceğiz. Cihazı alırsam garantisiz olacak yani(eski cihazımın garantisi Ocak'ta bitecek) Ne yapmalıyım? Ya da bu süreç normalde nasıl işliyor? Deltaservis uyanıklık mı yapıyor? Ne düşünüyorsunuz?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Sizin teklifiniz gayet makul. Ama eğer bugün 1340 liraya Z3'ten daha iyi bir telefon alırım ya da ben artık sony kullanmak istemiyorum, paramı alayım sonra üzerine ne gerekirse ekler başka telefon alırım diyorsanız, para iadesi almak için zorlayın.
Garanti olayında, eski cihazdan devam eder, tüketici kanunlarında bu böyledir. Elbette gönül ister ki sıfır cihazın garantisi de sıfırdan başlasın ama öyle olmuyor maalesef..

Edit: Bu arada para iadesi alma hakkınız her zaman vardır. Yok deseler de inanmayın.. İşinize hangisi geliyorsa ona göre karar vermek de sizin hakkınız.

Son düzenleme:

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Tüketici hakem heyetinden çıkacak olan sonuç onlar aleyhine olacağı için çekilmenizi istemişler. Zaten iş işten geçmiş. Büyük ihtimalle hakem heyeti size para iadesi verilmesi konusunda karar çıkaracak. Bence para vermeden daha üst model alma yoluna gidin. Bu uyanıklar siz gönülsüz davrandıkça teklif olarak model yükseltecekler ve para falan da istemeyeceklerdir. Ben olsam Z5'ten aşağı modeli kabul etmem. Garanti hususunda ise bir şey diyemiyorum. Belki o konuda da sizin lehinize sonuçlanacaktır. Dik durmanızda fayda var.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Ben yerinde olsaydım eğer para vermeden Z3'ü vermeyi kabul ederlerse Z3'ü alırdım yoksa para iadesi alıp Xiaomi Mi 5 filan alırdım :D

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Ben sizin yerinizde olsam kabul ederim zira hakem heyetinin sonuclanmasi sizin parayı almaniz vs 1 seneyi buluyor. Bu sureye icra asamasi da dahil çünkü parayi asla vermezler illa bir icra takibi yapacaksiniz. Ben 1 kez hakemden iade aldim uğraştığınıza degmez 300tl iyi bir teklif. Ama hakem yüzde 99 iade karari da verir hani kaybeder miyim dusunceniz olmasin

Altay1896

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 ay falan daha garanti verseler sıkıntı olmayacak. Ya gönderdikleri cihaz da bozuk çıkarsa? Garanti olmadığı için bir şey yapamayacağım. En iyisi model yükseltmek olacak.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
3 ay falan daha garanti verseler sıkıntı olmayacak. Ya gönderdikleri cihaz da bozuk çıkarsa? Garanti olmadığı için bir şey yapamayacağım. En iyisi model yükseltmek olacak.
Orası da kısmet. Bir de tamir edip gönderdiklerini, sana bu seçenekleri hiç sunmadıklarını düşün. Aynısı benim başıma da Samsung ile geldi ama benim olayım biraz farklı. Çünkü faturam çok yüksekti. Ben amacıma ulaştım, Samsung rezilliği ile kaldı.

Altay1896

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihaz şu an bende zaten. İnşallah verirler 3 5 ay.

Son mesajlar