Dell XPS 15z - Kararsizim bi el atsaniz :)

Bu konuyu okuyanlar

CodeName347

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dell XPS 15z uzun zamandir dikkatimi cekiyordu.Almayi planliyordum ama kararsizim isinma sorunu varmi yada diger sorunlari varmi cok arastirdim cok verimli sonuc alamadim.

Kullanan yada bilgisi olan arkadaslar yorum yaparsaniz sevinirim...
sizce almalimiyim ? :huh:

http://www.dell.com/au/p/xps-15z/pd

T
eknik ozellikler :

Intel ® Core ™ i7-2640M Turbo Boost ile işlemci 2,80 GHz 3,50 GHz 2.0
8GB 1333MHz DDR3 SDRAM (2x4GB)
NVIDIA ® GeForce ® GT 525M 2GB grafik
750GB SATA sabit disk (7200RPM)

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
DELL'in en güzel notebooklarından biri hatta en güzeli :)

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
o modelde keşke diyebileceğin tek şey gt525 yerine gt560 olsaydı ama oda ne kadar farkederki..

CodeName347

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Pek farketmez zaten ozellikleri konusunda hic bi sorunum yok tam aradigim ozellikler.ama iste beni endiselendiren acaba isinma sorunu olucakmi yada dis tasarimi saglammi bana ince plastik gibi geldi az bi darbede icine cokmesin sonra :D

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Pek farketmez zaten ozellikleri konusunda hic bi sorunum yok tam aradigim ozellikler.ama iste beni endiselendiren acaba isinma sorunu olucakmi yada dis tasarimi saglammi bana ince plastik gibi geldi az bi darbede icine cokmesin sonra :D

Dış kasa konusunda sıkıntı olmaz DELL'in kullandığı kasalar kaya gibi :D Isınma konusu kullanmadan bir şey söylemek zor tabi

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
sonunda aldim bilgisayari :D muthis bise ekrani acmaya kiyamiyorum :D
:( ama bi sorunu var internetin fisini takiyorum arkasina hala cable unplugged diyor :/
tek sorunum o :D

kaliteli güzel bir makine kullandıkça daha iyi anlayacaksınız; iyi günlerde kullanın. Yanlış anlamadı isem kablo takılı diyor size orada :D

CodeName347

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kaliteli güzel bir makine kullandıkça daha iyi anlayacaksınız; iyi günlerde kullanın. Yanlış anlamadı isem kablo takılı diyor size orada :D

Cok tesekur ederim :D yok kablo takili degil diyordu ama sorunu hallettim sorun kablodaymis kabloyu degistirdim su an gayet iyi hic bir sorunu kalmadi :D

Keskinciglik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bi müşterime getirttim gayet sağlam süper .. Eksik gördüklerim ise DVD RW slim oldugu için bazen içersinde DVD ceya CD sıkıştırıyo çıkmıyo resmen :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sakın alma arkadasım cok fena ısınma sorunu var gerı ıadesı mumkunse ıade edıcem....makına ısınıyor ve kendı kendıne kapanıyor....

CodeName347

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sakın alma arkadasım cok fena ısınma sorunu var gerı ıadesı mumkunse ıade edıcem....makına ısınıyor ve kendı kendıne kapanıyor....
neredeyse 1 sene oldu kullanali bilgisayar cok iyi,gayet memnunum,yeri geldi kibris yeri geldi suudi arabistanda bulundum buralarin sicagi cok meshurdur,bu sicaklarda bile makine tik demedi.evet haklisiniz isinma problemi var ama oda metal alasimli dizayni yuzunden isiniyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sakın alma bende var 1 sene olmadı alaılı ekran mal oldu :( hiç ısınma problemı yok , ses süper şarj da çok iyi ama 3 milyar verdiğim için pişmanımm

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Isı sorunuda neymiş arkadaş ya?
Onca laptop kullandım daha hiç biri ısı sebebiyle kapanmadı.
Kendi laptopumda 9-10 saat aralıksız Crysis oynadığımı bilirim reset bile atmamıştır.

Isınma sorunu tasarım hatalı üründe olur, kısa sürede piyasadan toparlanır.
Yada Casper gibi, Expert gibi, huei gibi garip garip isimleri olan piyasa malı cihazlarda olur.

Adam gibi mühendisler tarafından tasarlanan ürünlerde sorun sıkıntı olmaz ki, olduğu fark edilirse hemen üretimi durup toparlatılır.

HP hariç onlar çok bariz dünyaya sınıf sınıf hizmet ediyor.