Dell mi Alayım Asus mu? Kararsızım Yardımcı Olun..!

Asus Mu Dell mi?

• Kullanılan toplam oy
    49

Bu konuyu okuyanlar

muhammedsarica

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Selam Arkadaşlar
Ben oyun oynayabilceğim bir laptop almayı düşünüyorum.Ama şu ikisi arasında kaldım.Bana bir yardımcı olun.Birde tavsiyelerinizide beklerim.(tavsiye edeceğiniz laptop 2000 tl yi geçmesin.:))

Dell: Buraya Tıklayın

Asus: Buraya Tıklayın

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bende yakın zamanda alıcam bende iki cihaz arasında kalmışdım hatta benim seçeneklerimde lenova da vardı,ama asus alıcam ,şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanın.

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Asus ve Dell marka dizüstü bilgisayar kullanmış biri olarak; aynı segmentte iki üründe pişman etmez. Ancak asus modelinde nvidia ekran kartı, numerik tuşlar ve büyük bir anakart üretici olması sebebi ile Asus daha akılcı

hasanztr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de Dell N5110 i7 var fakat oyunlarda çok ısınıp kapanıyor kardeşim de Asus i7 var bana mısın demiyor, Dell'in servisi iyi fakat ısınma sorunu soğutucuyla da çözülmedi, uzak dur derim...

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Asus varken Dell'in yanından bile geçmem.:)

Sadece marka olarak söylüyorum.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Ben de Asus diyorum

Dell'de 1 gb paylaşımsız 7670m var iken Asus'ta 2 gb paylaşımsız GT635M var

Dell 5400 rpm disk kullanmışken Asus'ta 7200 rpm disk var

Bunlara rağmen Asus 200 TL daha ucuz

aagkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Senin seçeneklerin arasındaki marka tartışmasız Asus'dur.
Hoş zaten ben Dell İle Asus arasında tarcih yapmam Asus alırım. :)

xenitu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Oyun oynayacaksan 2 sini de alma. İkisinin de ekran çöznürlüğü düşük 1366x768. Ki bu çöznürlükle oyun oynamak hiç keyifli değildir. Galaxy note un bile ekran çöznürülüğü neredeyse buna yakın.

Git min ekran çözünürlüğü 1920x1080 olan bir model al. ben birkaç ay önce Asus S55N nin 1920x1080 çözünürlüklü modelini aldım. Gayet memnunum. K55 serisinin de mutlaka 1920x1080 çözünürlüklüsü vardir.

contorium

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Asusun üstünlüğü : Harddiski 7200 RPM, İşlemcisinde Turbo boost özelliği var, En az 400 gr daha hafif, 227 tl daha hesaplı

Dellin üstünlüğü : Hardiski 250 GB daha fazla, BluRay DVD Yazıcı var. işletim sistemi var.

Bu özelliklere göre kendin seçmelisin ama aldığın bilgisayarın teknik desteği de iyi olsun diyorsan ASUS derim..

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
bende dell laptop var garantisi bitti teknik servis çağırdım sadece laptopu temizlesin diye adam giderken cebine para sıkıştırdım almadı parayı
teknoloji şans işidir bunun için de teknik servisi iyi olana oy veririm yani dell

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
%100 olarak emin olmamakla birlikte asus'un driver problemi yaşadığına tanık oldum çevrem de bilgisayar ilk yazılım dan sonraki kurulan işletim sistemlerinde bir afallıyor bunu gördüm çevremdekiler de ama yeni sistem asus'lar nasıl bilmiyorum

contorium

Asistan
Reaksiyon puanı
5
http://www.hepsiburada.com/liste/le...01_2147483646_3000500_98%7d&fh_refview=lister
ben bunu tercih ederdim şahsen hem i7 hemde gt630 ekran kartı var artı bir yanı olarak 1,770 lira !!!

Ben de sana Asus K55VJ teklif edeyim, hem i7, hem senin yazdığın lenovodan 2 gb fazla Rami var, hem ekran kartı daha iyi(gt635m) hem de ramlerin mhzleri daha yüksek, hem de daha ucuz(1,707.06 TL)
Harddiski 250 GB daha az ama 7200 RPM..

http://www.pcdepo.com/asus-k55vj-sx077d-notebook-urun8610.html

E bu kadar hemdeye göre markası iyi bile olsa (ki lenovo ile asus karşılaştırılamaz) alınmaz o makina..

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Makinelerin özellikleri çok yakın değil ikisi arasında her türlü Asus

Ek olarak bu tür konuları yakından takipteyim.

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Asus marka kalite garanti bakımından Dell'e fark atar tartışılmaz bile hayırlı olsun şimdiden.

htcci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de sana Asus K55VJ teklif edeyim, hem i7, hem senin yazdığın lenovodan 2 gb fazla Rami var, hem ekran kartı daha iyi(gt635m) hem de ramlerin mhzleri daha yüksek, hem de daha ucuz(1,707.06 TL)
Harddiski 250 GB daha az ama 7200 RPM..

http://www.pcdepo.com/asus-k55vj-sx077d-notebook-urun8610.html

E bu kadar hemdeye göre markası iyi bile olsa (ki lenovo ile asus karşılaştırılamaz) alınmaz o makina..

Başgan bunuda yeni buldum bunu görünce asus falan bana fasa fiso geldi. Ekran kartı 2gb gtx660m ram 8gb hdd 750gb...
http://www.teknobiyotik.com/noteboo...hd-dos-canta-ve-mosu-hediyeli-0nd-414xtr.html

lokman686868

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ben asus kullanıyorum 3317u

6gb ram
i5 işlemci
win8
1366-768
2gb nividia ge force 635m ( hd 4000 intel)

1700 tl ye aldım tavsiye ederim Isınmıyor derken diğer bilgisayarlara göre call of duty black ops 2 oynuyorum ısınıyor ama dehşet bi ısıntı değil

muhammedsarica

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Asus'u almayı düşünüyordum zaten birde şunu sorucam. İşletim sistemi Freedos yazıyor bu ne anlama geliyor bir şey anlamadım.Aydınlatırsanız sevinirim.

Marcelo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Asus'u almayı düşünüyordum zaten birde şunu sorucam. İşletim sistemi Freedos yazıyor bu ne anlama geliyor bir şey anlamadım.Aydınlatırsanız sevinirim.

Laptop sana boş olarak geliyor içinde Windows olmadan. Kendin kuracaksın.

DenneFry

Asistan
Reaksiyon puanı
122
şu aralar almasan iyi olur 2 sene önce aldığım 1600 lük bilgisayar 1 100 olması gerikken 1900 olmuş dolar kuru bekle bence

motan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İkisi de çok iyi sağlam markalar, Asus'un beni etkileyen tarafı international olan garantisinin sorunsuz işlediğine şahit olmamdır. Beni ziyarete Romanya'ya gelen bir arkadaşımın laptopu arıza yaptı, Asus servisine götürdük, anakart arıza yapmış, maliyetinin ne olacağını bilen bilir, garanti süresi içinde olduğundan anakartı değiştirdiler, bir cent bile ödemedik. Bu olaydan beri Asus'un olduğu yerde başka markaya bakmam bile, bana bu güveni vermeyi başardılar..

obmann

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Asus bu işin ağababasıdır. asus için linkte verdiğin modeli düşünüyorsan ben de tavsiye ederim.k55 serisinin bende k55vd-sx139r var kasa yapısı itibariyle harika.ısınma problem olmuyor.ama dell de kötü değildir.ben tasarım olarak asusu daha çok beğenirim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ben de Dell N5110 i7 var fakat oyunlarda çok ısınıp kapanıyor kardeşim de Asus i7 var bana mısın demiyor, Dell'in servisi iyi fakat ısınma sorunu soğutucuyla da çözülmedi, uzak dur derim...
Asus ve lenovo zaten tasarım ve kasa yapısı itibariyle bu işte 1 numaradır.

Genetic Dude

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben kesinlikle dell i seçerdim. zira asusu hiç kullanmadım, onun için asus hakkında bir olumlu yada olumsuz bir yorum yapmak istemem. ama dell hakkında şunları söyleyebilirim. dell inspiron 5521 kullanıcısıyım, bilgisayarımın 6. yılı ve şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım. bilgisayarım dizüstü olduğu halde, sadece masanın üstünde kullanıyorum, sadece dışarılara giderken yanımda götürüyorum, getiriyorum. bilgisayarımda en ufak bir eskime belirtisi bile yok. sıfır gibi. aldığım zaman mağazadaki 2 full hd bilgisayardan birisiydi (diğeri sony idi) ve dell i çok uygun fiyata almıştım. diğer markanın tam 1/3 fiyatına almıştım. şu an yıllar geçti, hala fullhd olmayan dizüstü bilgisayarların rafta ve satışta olduğunu gördükçe içim acıyor. teknik olarak da hiç bir sorun yaşamadım. eğer bir daha bilgisayar almam gerekirse düşünmeden yine dell alacağım. bir an önce eskisin de yeni bir dell alayım diye sabırsızlıkla bekliyorum. ama bir türlü eskimiyor, hata vermiyor. aldığımdan beri sıfır hata yaşadım. bu sebeplerle dell den başka hiçbir marka dizüstü kullanmayı düşünmem.