Dell,Lenovo ve Sony

Bu konuyu okuyanlar

ahmedik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar daha önce konu açmıştım fakat Dell'i hiç sormadım. Şuan sn aşamaya geldim bu üç laptoptan birini bir hafta içinde mağazadan yani elden alıcam.2000 tl civarına çıkarım diyordum ama o farklada rafik tablet alıcam laptopu 3d programlar ve photoshop için kullanmayı düşünüyorum çok oyun oynayan birisi değilim.Ara sıra oynarım öyle süper kalite grafikler beklemiyorum.Sizlerden gelecek yorumlarla bu hafta içinde kesin kararımı vericem.

DELL 5521

1.592 TL Servisi ile bir adım önde benim için.Beni uğraştırmasın istiyorum

İşlemci MarkasıINTEL
İşlemci Ön Bellek3 MB
İşlemci TeknolojisiIntel Core i5
İşlemci Hızı1.8 GHz Turbo İle 2.8 GHz
İşlemci Numarası3337U
Hafıza (RAM) TipiDDR3
Hafıza (RAM) Kapasitesi8 GB
Disk Kapasitesi1 TB
Ekran Kartı MarkasıAMD
VGA Chipset ModeliHD8730M
Ekran Kartı Hafızası2 GB
Ekran Kartı TipiPaylaşımsız Hafıza
Ekran Boyu (inch)15.6 inch
Çözünürlük1366 x 768
Bağlantı ÖzellikleriHDMI
İşletim SistemiWindows 8
Optik SürücüDVDRW
Multimedya ÖzelliklerKart Okuyucu, Kamera
Monitör TipiLED

LENOVO Z500 1.487

Bu aralar en popülerürünlerden f/p oranı çok iyi ama servis ve malzeme kalitesi yönünden çekincelerim var.Alanı çok sorunlarıda çok inceleme ve sorun sayfalarında binlerce yorum var.
İşlemci MarkasıINTEL
İşlemci Ön Bellek3 MB
İşlemci Hızı2.6 GHz
İşlemci Numarası3230M
Hafıza (RAM) TipiDDR3
Hafıza (RAM) Kapasitesi6 GB
Disk Kapasitesi1 TB
Ekran Kartı MarkasıNVIDIA
VGA Chipset ModeliGT740M
Ekran Kartı Hafızası2 GB
Çözünürlük1366 x 768
Bağlantı ÖzellikleriBluetooth 4.0
İşletim SistemiWindows 8
Optik SürücüDVD±RW
Monitör TipiLED

SONY SVF1521VSTW 1.649 TL

Fiyatı bu markaya göre ucuz gibi F/P oaranı nedir bilemiyorum Sony hakkında pek bilgim yok.

İşlemci MarkasıINTEL
İşlemci Hızı1.8 GHz
İşlemci Numarası3337U
Hafıza (RAM) TipiDDR3
Disk Kapasitesi1 TB
Disk TürüSATA
VGA Chipset ModeliGT740M
Ekran Kartı Hafızası2 GB
Ekran Boyu (inch)15.5 inch
Çözünürlük1366 x 768
İşletim SistemiWindows 8
Optik SürücüDVD SUPER MULTI

Reaksiyon puanı
16,118
Arkadaşlar daha önce konu açmıştım fakat Dell'i hiç sormadım. Şuan sn aşamaya geldim bu üç laptoptan birini bir hafta içinde mağazadan yani elden alıcam.2000 tl civarına çıkarım diyordum ama o farklada rafik tablet alıcam laptopu 3d programlar ve photoshop için kullanmayı düşünüyorum çok oyun oynayan birisi değilim.Ara sıra oynarım öyle süper kalite grafikler beklemiyorum.Sizlerden gelecek yorumlarla bu hafta içinde kesin kararımı vericem.

DELL 5521

1.592 TL Servisi ile bir adım önde benim için.Beni uğraştırmasın istiyorum

İşlemci MarkasıINTEL
İşlemci Ön Bellek3 MB
İşlemci Hızı1.8 GHz Turbo İle 2.8 GHz
İşlemci Numarası3337U
Hafıza (RAM) TipiDDR3
Hafıza (RAM) Kapasitesi8 GB
Disk Kapasitesi1 TB
Ekran Kartı MarkasıAMD
VGA Chipset ModeliHD8730M
Ekran Kartı Hafızası2 GB
Çözünürlük1366 x 768
Bağlantı ÖzellikleriHDMI
İşletim SistemiWindows 8
Optik SürücüDVDRW
Monitör TipiLED

LENOVO Z500 1.487

Bu aralar en popülerürünlerden f/p oranı çok iyi ama servis ve malzeme kalitesi yönünden çekincelerim var.Alanı çok sorunlarıda çok inceleme ve sorun sayfalarında binlerce yorum var.
İşlemci MarkasıINTEL
İşlemci Ön Bellek3 MB
İşlemci Hızı2.6 GHz
İşlemci Numarası3230M
Hafıza (RAM) TipiDDR3
Disk Kapasitesi1 TB
VGA Chipset ModeliGT740M
Ekran Kartı Hafızası2 GB
Çözünürlük1366 x 768
Bağlantı ÖzellikleriBluetooth 4.0
İşletim SistemiWindows 8
Optik SürücüDVD±RW
Monitör TipiLED

SONY SVF1521VSTW 1.649 TL

Fiyatı bu markaya göre ucuz gibi F/P oaranı nedir bilemiyorum Sony hakkında pek bilgim yok.

İşlemci MarkasıINTEL
İşlemci Hızı1.8 GHz
İşlemci Numarası3337U
Hafıza (RAM) TipiDDR3
Disk Kapasitesi1 TB
Disk TürüSATA
VGA Chipset ModeliGT740M
Ekran Kartı Hafızası2 GB
Ekran Boyu (inch)15.5 inch
Çözünürlük1366 x 768
İşletim SistemiWindows 8
Optik SürücüDVD SUPER MULTI

z500 akar açık ara önde o i5'in sonu u'lu olanı sakın alma tost makinası o...
İşlemci Markası INTEL
İşlemci Ön Bellek 3 MB
İşlemci Teknolojisi Intel Core i5
İşlemci Hızı 2.6 GHz
İşlemci Numarası 3230M
Hafıza (RAM) Tipi DDR3
Hafıza (RAM) Kapasitesi 6 GB
Disk Kapasitesi 1 TB
Ekran Kartı Markası NVIDIA
VGA Chipset Modeli GT740M
Ekran Kartı Hafızası 2 GB
Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız Hafıza
Ekran Boyu (inch) 15.6 inch
Çözünürlük 1366 x 768
Bağlantı Özellikleri Bluetooth 4.0
İşletim Sistemi Windows 8
Optik Sürücü DVD±RW
Multimedya Özellikler Kart Okuyucu, Kamera
Monitör Tipi LED
z500 gayet iyi.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Son günlerde almak istenen laptolar da sonu U olan işlemciler sıkça görülmekte, bu yüzden bu işlemciler hakkında bilgi verme gereği hissettim. i7 3537U bir işemci ile i5 3230m arasında hiç bir fark yok, ikisi de aynı. i5 ve sonu U olan işlemciyle i5 3230m arasında dağlar kadar fark vardır, sonu M olan işlemci çok daha performanslıdır yani i5 3230m.. U işlemciler performans anlamında çok gerideler.

Lenovo hepsinden daha iyi..

ahmedik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
U ultrabook işlemcisi mi oluyor? Lenovo ilk baştan beri baktığım laptop işlmcinin U serisi olması diğer etmenlerin önüne geçer mi? Yani çok fark ettirir mi?

Ayrıca Lenovo bu performansa rağmen neden ucuz?

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
U ultrabook işlemcisi mi oluyor? Lenovo ilk baştan beri baktığım laptop işlmcinin U serisi olması diğer etmenlerin önüne geçer mi? Yani çok fark ettirir mi?

U işlemciler 3. nesil işlemciler, sadece ultrabook işlemcisi değil ama, ultrabooklarda da sıklıkla kullanılıyor. daha sonra çıkan intelin daha sonra çıkardığı U işlemciler ultrabooklar için. ancak bu işlemciler notebooklarda da kullanılmaktadır.. Sony iLe Lenovunun ekran kartı aynı, bu ekran kartı DEL'de ki ekran kartından çok daha iyidir. Sony iLe DEL'in işlemcisi aynı. Lenovonun işlemcisi ikisinden de daha iyi.. işlemciler hakkında önce ki mesajımda gerekli açıklamayı yaptım. Şu an %35 indirim var, o indirim gidince fiyatı 1600 üzerine çıkacak.

ahmedik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler @basbeLası .Siz Lenovo z500 kullanıcısı mısınız ? Birde marka ne kadar önemli bu durumda kalite anlamında.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Teşekkürler @basbeLası .Siz Lenovo z500 kullanıcısı mısınız ? Birde marka ne kadar önemli bu durumda kalite anlamında.

Lenovo kullancısı değilim. Performans anlamında hangisi iyi ise onu önerdim. Lenovo kendini kanıtlamış bir markadır. Şu an dünya üzerinde en çok laptop satışı yapan firma yine lenovodur, bu ünvanı HP'nin elinden aldı. Marka satış sonrası destek için önemlidir..

ahmedik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beni de düşündüren zaten satış sonrası destek. Lenovonun bu konuda biraz sıkıntıları var gibi.Elektronikte şansta önemli tabi ama.İbre biraz Lenovoya doğru kaydı. :)

Link

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Beni de düşündüren zaten satış sonrası destek. Lenovonun bu konuda biraz sıkıntıları var gibi.Elektronikte şansta önemli tabi ama.İbre biraz Lenovoya doğru kaydı. :)

Servis listesi,

http://support.lenovo.com/en_US/research/hints-or-tips/detail.page?&DocID=HT072118

birçok noktada servis hizmeti var ama tecrübe etmedim tabi verdikleri hizmet hakkında.

http://www.sikayetvar.com/arama/

bu sitede lenovo z500 olarak arat, karşılaşılan sorunları hakkında bilgi edinebilirsin.

Reaksiyon puanı
16,118
şikayet konusunda kimse hp'nin eline su dökemez yıllardır kronik tasarım hatasını hala düzeltmemişler dv6000 black screen hatası ile ünlü hp aşırı ısınma sorunu var şikayetler bundan.
[video=youtube;1vIx6z04FXA]http://www.youtube.com/watch?v=1vIx6z04FXA[/video]
http://www.youtube.com/watch?v=1vIx6z04FXA
lenovo bu konuda daha iyi çin'nin en büyük elektronik üreticisi ibm ile biyolojik bağı var ibm kişisel bilgisayar kısmını lenovo'ya sattı ama başı boş bırakmadı.

messi93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dell kullanıyorum.İnspirion serisinden.Cihazın vereceği performansı alamıyorsun.Herkes ısınmadan şikayetçi.laptop 90 derecede gezer mi ? Boşta 60 da gezer mi ? Termal macunu yeniledim, fanı temizledim, yetmedi soğutucu yaptım 12 v fanlar ile. Yazın oyun oynayabilmek için buz kalıbı koyuyordum gerisini sen düşün.Lenova daha iyi diyorlar.Hem pek ısınmıyormuş

Çanakkale_SDN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Son günlerde almak istenen laptolar da sonu U olan işlemciler sıkça görülmekte, bu yüzden bu işlemciler hakkında bilgi verme gereği hissettim. i7 3537U bir işemci ile i5 3230m arasında hiç bir fark yok, ikisi de aynı. i5 ve sonu U olan işlemciyle i5 3230m arasında dağlar kadar fark vardır, sonu M olan işlemci çok daha performanslıdır yani i5 3230m.. U işlemciler performans anlamında çok gerideler.

Lenovo hepsinden daha iyi..
Peki lenovoda ne tür oyunları ne grafikte oynarım mesela far cry 3 bu konuda bi bilginiz var mı ?

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Peki lenovoda ne tür oyunları ne grafikte oynarım mesela far cry 3 bu konuda bi bilginiz var mı ?

Günümüz ve çıkacak oyunları medium ve high ayarlarda rahatlıkla oynayabilirsiniz. Far cry 3 medium ayarlar da 45-50 FPS de oynayabilirsiniz, high ayarlarda ise 20-25 FPS'de..

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
saolun bide 740m sanırım 64bit doğru mu ?

64-128 Bit modelleri var. Lenovoda ki 128 Bit veri yoluna sahiptir. GK208 GPU'su iLe üretilen model 64 bittir.. GK208 GPU'su iLe üretiLen 64 bittLik modelin çekirdek ve bellek hızları daha düşüktür.. 128 bit'e geçildikten sonra 64 bit modeli üretilmemeye başlandı.

buraksen01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım bende çok düşündüm son kararımı verdim.

basbeLası'sına sordum.Ve Z500 ü beğendim.Oda önerdi.Çokta iyi bir pc ki ekran kartı çok iyi.Sende onu tercih et.

Çanakkale_SDN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
64-128 Bit modelleri var. Lenovoda ki 128 Bit veri yoluna sahiptir. GK208 GPU'su iLe üretilen model 64 bittir.. GK208 GPU'su iLe üretiLen 64 bittLik modelin çekirdek ve bellek hızları daha düşüktür.. 128 bit'e geçildikten sonra 64 bit modeli üretilmemeye başlandı.
Çok saolasın yardımların için

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşım bende çok düşündüm son kararımı verdim.

basbeLası'sına sordum.Ve Z500 ü beğendim.Oda önerdi.Çokta iyi bir pc ki ekran kartı çok iyi.Sende onu tercih et.
konuyu açtığın için teşekkürler bende bilinçlenmiş oldum

herkulll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ahmedik lenovo diğerlerinden üstün şu an z500 352521 modelini kullanıyom ekran kartı 645m yukarıdaki 740 m özellikler benzer ekran kartı sorunsuz bir önceki bilgisayarım sony di 2011 de almıştım en büyük problemi hoparlörlerden çok az ses çıkıyordu abime verdim kurtuldum.yenisini alırken yine sony nin bir modeliyle ikisi arasında kalmıştım aynı müziği ikisinde de dinledim.Gariptir sony olan eski bilgisayarım gibi sesi çok azdı lenovo iki kat ses çıktı.hem aliminyum gövde + tuş dizynı lenovo hep önde

ahmedik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@herkulll bende Lenovo almayı istiyorum performansından dolayı ama şikayetler hep aynı hemde yüzlerce kronik menteşe sorunu ve servisin kazıkları...Performans mı yoksa altyapı mı işte bu ikisinden birini seçmem gerekli.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
@herkulll bende Lenovo almayı istiyorum performansından dolayı ama şikayetler hep aynı hemde yüzlerce kronik menteşe sorunu ve servisin kazıkları...Performans mı yoksa altyapı mı işte bu ikisinden birini seçmem gerekli.

Lenovo'ya güvenmiyorsanız samsungun bu modelini aLın.. Lenovodan daha fazla ram kapasitesine sahip, çözünürlüğü lenovodan daha yüksek, ekranı daha büyük, tek eksisi ekran kartının lenovo'nun gerisinde olması.

http://www.netsiparis.com/samsung-350e7c-s01tr-notebook-i5-3230-8gb-500gb-173-w8_p11201275135

ahmedik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Verdiğiniz sitede temin edilemiyormuş.Teknosada 1700 tl. Acaba ekran kartı çok sıkıntı çıkarır mı bana. Büyük ekranı da avantaj çizim programlarında.
http://www.teknosa.com/urunler/125032475/samsung-ativ-book-3-np350e7c-s01tr-notebook

Vatan daha uygun tabi yeni gördüm arada ki farka bakın.

http://www.vatanbilgisayar.com/Note...lir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=64482

Teknosa'da ki fiyat çok fazla, o kadar bütçeniz varsa çok daha iyisini önerebilirim.

ahmedik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer bu modeli alırsam zaten Vatan'dan alırım Teknosa'nın indirimli hali buysa....Birde ekran kartı için ne diyorsunuz.Bu modeli görmemiştim tavsiye için teşekkürler.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Eğer bu modeli alırsam zaten Vatan'dan alırım Teknosa'nın indirimli hali buysa....Birde ekran kartı için ne diyorsunuz.Bu modeli görmemiştim tavsiye için teşekkürler.

Ekran kartı çok da kötü değil, i5 3230m işlemci ile oyunları medium high arası oynatır..

Bu modelleri de alabilirsiniz, ekran kartı işlemci aynı..

http://www.sanalmarketim.com/samsun...230m-4gb-750gb-hd7670m-2gb-156-win-8/p_49107/

http://www.eksenbilgisayar.com/urun...m-8gb-750gb-2gb-vga-hd7670m-156-free-dos.aspx

ahmedik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kararımi verdim, bu haftasonu SAMSUNG NP350E7C veya Toshiba Satellite l850-1tw alıyorum. Ekranı nedeniyle samsung daha önde ...

buraksen01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kararımi verdim, bu haftasonu SAMSUNG NP350E7C veya Toshiba Satellite l850-1tw alıyorum. Ekranı nedeniyle samsung daha önde ...

Senin kararın kardeşim kimse bişe diyemez :D Bende z500 alcaktım ama i7 lisi kalmamış :( Mağzalardada yok.3 Mağza gezdim heralde samsung alırım bende ha fiyat konusunda teknosanın o fiyatının nedeni yanında 100 tl hediye çeki veriyorum yalanı :D 100 tl veriyor ama hediye değil :D onada 1 çanta 1 soğutucu zor alınır sağlamlarından :D

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47

ikisinin de ekran kartı ve işlemcisi aynı..

http://www.eksenbilgisayar.com/urun...m-8gb-750gb-2gb-vga-hd7670m-156-free-dos.aspx

http://www.teknosa.com/urunler/125032475/samsung-ativ-book-3-np350e7c-s01tr-notebook

Samsung NP350E7C vereceğiniz parayla MSI alın, işlemcisi ve ekran kartı çok daha iyi..

http://www.eksenbilgisayar.com/urun...mq-8gb-750gb-2gb-vga-gt740m-156-free-dos.aspx

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
3 markayı da kullandım Dell servis olarak bazı modellerde evine gelip tamir ediyorlar bu açıdan güzel. ama lenovo saglam gibi duruyor ama tasarımını pek sevmiyorum. sony ise tasarım olarak hepsinden üstün bence sony al pişman olmazsın zaten diger özellikler üç aşagı beş yukarı aynı.

Reaksiyon puanı
16,118
3 markayı da kullandım Dell servis olarak bazı modellerde evine gelip tamir ediyorlar bu açıdan güzel. ama lenovo saglam gibi duruyor ama tasarımını pek sevmiyorum. sony ise tasarım olarak hepsinden üstün bence sony al pişman olmazsın zaten diger özellikler üç aşagı beş yukarı aynı.

ibm'in tasarımları o yüzden değişiklik yapamıyor sony gereksiz pahalı ve adına yakışmıcak bir şekilde sesi az walkman'i icat eden marka ama notebook'un da ses az...