Dell laptop internet sorunu çok ilginç!!

Bu konuyu okuyanlar

sahoza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhaba

evde 4 kişi laptop kullanmaktayız. Ben ne zaman wireless yada ethernet ile internete bağlansam, diğer arkadaşların interneti inanılmaz yavaşlıyor. Kendi bilgisayarımdan bağlantıyı kesince onların interneti hızlanıyor ve düzeliyor. Sorun %100 benim bilgisayarımda diye düşünüyorum. Ne yaptıysam bir türlü bu sorunu çözemedim

Yaptıklarım;

1 - wireless ve ethnernet driverlerini komple sildim ve en güncel sürümlerini netten indirdim
2 - pcye yeniden format attım
3 - bios güncellemesi yaptım
4 - wireless'ten kaynaklanıyor sandım, ethernet kablo ile bağlandım yine sorun aynı
5 - modemde sorun var zannettim ve 3 farklı modem kullandım modemle alakası yok..

ne olur yardım edin kafayı sıyıracağım sonunda.... :S:S:S

Neova

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Laptobunda arka planda çalışan uygulamaları kapat.Bu uygulamalar interneti yerler ve yavaşlatırlar.Onun dışında internet bağadaştıcısı bileşenini güncelle.

sahoza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sizin dediklerinizi ilk başta yaptım. Yukarıda yaptıklarımı yazdım zaten...

internet bağdaştırıcıları son sürüme güncelledim. msconfig ayarlarını yıllardır yaparım. bilgisayarımda kaspersky harici arka planda çalışan uygulama yok..

Neova

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Diğer arkadaşalarının yaptıkları işlemlere bağlı olarakta oluşabilir bu problem.İnternet sağlayıcınızla iletişime geçmenizi öneririm.