Dell İnspiron 7577 Batarya Ömrü

Bu konuyu okuyanlar

trabzonluahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
dell 7577 1050ti 8gb ramli modeli alacam fakat okuduğum kadarıyla oyun sırasında pilden şarj yiyormuş. Sizce bu doğrumu ? Ayrıca bu durum bataryanın ömründen yemezmi yoksa gidip monstermı almalıyım

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bir yakınım sizin söylediğiniz Dell 7577 modelini aldı. Ve sizin dediğiniz oyun sırıasında pilden şarj yeme sorunu onda da varmış. Ben fark edememiştim ama bilgisayarın sahibi olan yakınım böyle bir sorun olduğunu bana söylemişti.

Onun haricinde bilgisayar çok güzel. Gerek soğutması, gerek oyunlarda verdiği performans çok çok iyi. 120GB Samsung M2 SSD + 1TB Seagate HDD vardı yakınımın aldığı bilgisayarda.

yutel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende okudum diğer forumlarda 1050 ve 1050ti modellerinde varmış 1060larda 180w şarj aletiyle geldiği için sorun olmuyormuş. Bazı kullanıcılar 180w şarj aleti alıp durumu çözmüşler. 350 400 tl civari bir fiyatı var. Dell'in resmi hesabına twitter üzerinden mesajlar falan gönderiyorlar. Çözüme kavuşursa güzel olur. Diğer modellerin yanında gelen 130w luk şarj aleti yetersiz kalabiliyormuş.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Olayın 130w olması ile alakası olduğunu düşünmüyorum.Ben 7567 modelini 7 aydır kullanıyorum benimde 130w şarj aletim var ama böyle bir sorun ile karşılaşmadım.Sonuçta içindeki bileşenler aynı neden daha fazla yesin ki?

yutel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
birkaç kullanıcıda varmış bu olay hatta farkında bile olmayanlarda varmış. gta5, pubg gibi oyunlarda 1 2 saat oyun süresinden sonra pil şarjdayken 100den 88e kadar düşebiliyormuş. bazı kullanıcılar 130w yetersiz geldiğini ve 180w alıp durumu düzelttiğini söylemiş.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Dell yetkili servisini arayıp konuşmak gerek o zaman.Elbet çözülür bu sorun.Ya servis verir 180w adaptörü ya da başka bir şey yapılır.Ekstra para vermeye gerek yok.

trabzonluahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
çok arada kaldım fragger gelip açıklama yaparsa .çok iyi olur

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
@Fragger Hocam bir bakar mısınız?Sizi de her konuda etiketliyorum ama kusura bakmazsınız inşallah :)

trabzonluahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
eğer böyle bir sorun varsa dell türkiyenin 180watt lık adaptör vermesi lazım bence

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
şarjı servise götürün yetmiyor 180watt gerekli değiştirin deyin...

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Selam,

Bu bir sorun değildir. Performansı dengelenmesi için bulunmaktadır ve kullanım kılavuzunda yer almaktadır.

trabzonluahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Aleyküm selam Fakat bu sorun 1060lı modellerde olmuyormuş

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sadece 1050 ve 1050ti lılarda

Son düzenleme:

derivative

Asistan
Reaksiyon puanı
41
bende 7567 var çok ağır oynarken şarj yavaş doluyor (normalde 1 saatse oyun oynarken 4-5 saatte doluyor) onun harici bi problem göremedim 1060 a geçince adaptörün güçlenirilmesi şart zaten sonuçta daha fazla güç tüketen bir kart

trabzonluahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Son düzenleme:

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Selam arkadaşlar,

Durmun detayını şöyle paylaşmak isterim:

Bu yaşanılan durumun cihazda Hybrid power mode özelliğinin olmasından kaynaklanmaktadır.

Hybrid power mode özelliği nedir?

Ürün aşırı yük altındayken hem batarya hem adaptörü birlikte kullanarak performansı desteklemesidir.

Bu nedenle bataryada azalma gerçekleşebilir, durum ürünlerin kullanıcı klavuzlarında anlatılmaktadır ve bir problem olarak görülmemektedir.

180 w almanızı önermiyorum, sebebine gelecek olursak ilerleyen zamanlarda bataryanız şişebilir. Bu durumda sorun yaşarsınız ve cihazınız garanti dışına çıkabilir. Sonuçta cihaz 130 w'la geliyor siz değiştiriyorsunuz.

Son düzenleme:

trabzonluahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Selam arkadaşlar,

Bu yaşanılan durumun cihazda Hybrid power mode özelliğinin olmasından kaynaklanmaktadır.

Ürün aşırı yük altındayken hem batarya hem adaptörü birlikte kullanarak performansı desteklemesidir.

Bu nedenle bataryada azalma gerçekleşebilir, durum ürünlerin kullanıcı klavuzlarında anlatılmaktadır ve bir problem olarak görülmemektedir.

180 w almanızı önermiyorum, sebebine gelecek olursak ilerleyen zamanlarda bataryanız şişebilir. Bu durumda sorun yaşarsınız ve cihazınız garanti dışına çıkabilir. Sonuçta cihaz 130 w'la geliyor siz değiştiriyorsunuz.
Sorum: Dell 7577/i7 işlemcili/1050 ti ekran kartlı/8 gb ramli modelle ilgili 130 w lık adaptör sisteme oyun oynarken yeterli gelmediğinden bataryadan güç tüketmektedir. Bunu hybrit güçle açıklamışsınız ancak bu tür enerji tüketimi bataryayı kısa sürede öldürecektir ve notebook oyunlar için işlevsiz hale gelecektir. Bu konuyla ilgili bir çözümünüz(batarya değişimi vs..) yapıyor musunuz?

Cevap: Bu sorun çözüm merkezimize iletildi. Konu ile alakalı şuan çalışma yapılıyor ancak herhangi bir sonuç olmamakla beraber yakın zamanda da çözümün olacağını sanmıyorum. Şuan piyasada bulunan dell 7577 ürünleri için de bir batarya değişimi yapılacağını sanmıyorum. Ancak 2. parti ürünler piyasaya sürüldüğünde belki adaptörler yenilenebilir.

Soru 2: Bazı kullanıcılar bu cihazın 1060 ekran kartlı modeline sunulan 180 w lık adaptörü satın alarak sorunu çözdüklerini söylüyorlar. 180 w adaptör uzun vadede bilgisayara bir zararı dokunur mu?

Cevap 2: Bilgisayara olmasa da bataryayı şişirme ihtimali var. Bilgisayara bir problem yaratmaz. Ancak ben size orijinal adaptör harici bir adaptör alıp takmanızı her ihtimale karşı önermiyorum. İsterseniz ürünü alırken adaptöre ek ücretle garanti yaparak(3 yıllık) 3 yıl boyunca adaptörünüzü garanti altına alabilirsiniz. Herhangi bir problemde ücretsiz değişim bu şekilde sağlanabilir.
Dell bu cevabı verdi

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Sorum: Dell 7577/i7 işlemcili/1050 ti ekran kartlı/8 gb ramli modelle ilgili 130 w lık adaptör sisteme oyun oynarken yeterli gelmediğinden bataryadan güç tüketmektedir. Bunu hybrit güçle açıklamışsınız ancak bu tür enerji tüketimi bataryayı kısa sürede öldürecektir ve notebook oyunlar için işlevsiz hale gelecektir. Bu konuyla ilgili bir çözümünüz(batarya değişimi vs..) yapıyor musunuz?

Cevap: Bu sorun çözüm merkezimize iletildi. Konu ile alakalı şuan çalışma yapılıyor ancak herhangi bir sonuç olmamakla beraber yakın zamanda da çözümün olacağını sanmıyorum. Şuan piyasada bulunan dell 7577 ürünleri için de bir batarya değişimi yapılacağını sanmıyorum. Ancak 2. parti ürünler piyasaya sürüldüğünde belki adaptörler yenilenebilir.

Soru 2: Bazı kullanıcılar bu cihazın 1060 ekran kartlı modeline sunulan 180 w lık adaptörü satın alarak sorunu çözdüklerini söylüyorlar. 180 w adaptör uzun vadede bilgisayara bir zararı dokunur mu?

Cevap 2: Bilgisayara olmasa da bataryayı şişirme ihtimali var. Bilgisayara bir problem yaratmaz. Ancak ben size orijinal adaptör harici bir adaptör alıp takmanızı her ihtimale karşı önermiyorum. İsterseniz ürünü alırken adaptöre ek ücretle garanti yaparak(3 yıllık) 3 yıl boyunca adaptörünüzü garanti altına alabilirsiniz. Herhangi bir problemde ücretsiz değişim bu şekilde sağlanabilir.
Dell bu cevabı verdi
Benim cevabımla aynısı verilmiş.

Son düzenleme:

trabzonluahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Selam arkadaşlar,

Peki %10 ile oyun oynarken laptop kapanıyormuş bu neden aşırı oynamadan adaptörü takınız diyor sonra devam edince kapanıyor. Arkadaşıma aldırttım onda böyle oldu bu sorun çözülürse bende alacam 4 sene sonra batarya öldüğü zaman oyun oynanmıycak demektir. Bu

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Peki %10 ile oyun oynarken laptop kapanıyormuş bu neden aşırı oynamadan adaptörü takınız diyor sonra devam edince kapanıyor. Arkadaşıma aldırttım onda böyle oldu bu sorun çözülürse bende alacam 4 sene sonra batarya öldüğü zaman oyun oynanmıycak demektir. Bu

4 sene götürürse yine iyi zaten, bataryayı 10 yıl boyunca kullanacağınızı mı sanıyorsunuz? Farklı bir adaptör kullanılmasını önermiyorum çünkü batarya şişme gibi bir durum olduğunda farklı parçalara zarar verebilir.

trabzonluahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
4 sene götürürse yine iyi zaten, bataryayı 10 yıl boyunca kullanacağınızı mı sanıyorsunuz? Farklı bir adaptör kullanılmasını önermiyorum çünkü batarya şişme gibi bir durum olduğunda farklı parçalara zarar verebilir.
Hybrid power mod bu modu kapatmanın bir yolu yokmu kullanım kılavuzunda ya yavaş şarj olur yada hızlı şarj olur yazmışlar

Ben şunu kastetmedim istiyorum bu laptop bataryasız hiç bir işe yaramıyor demektir. O zaman sadece 2 3 senelik pc alıyoz demektir. Batarya fiyatı ne kadar acaba değermi almaya

Fragger bu sorun neden 1060lı modelde yada 7567 de olmuyo peki

Son düzenleme:

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Hybrid power mod bu modu kapatmanın bir yolu yokmu kullanım kılavuzunda ya yavaş şarj olur yada hızlı şarj olur yazmışlar

Ben şunu kastetmedim istiyorum bu laptop bataryasız hiç bir işe yaramıyor demektir. O zaman sadece 2 3 senelik pc alıyoz demektir. Batarya fiyatı ne kadar acaba değermi almaya

Hybrid power modu'nun doğrudna özellik olduğu için kapatıp kapatılmadığını kullanım kılavuzundan bakabilirsiniz.

Ayrıca oyun oynamak için bataryaya gerek yok, batarya genelde şarj adaptörüne takamadığınız durumlarda kullanmanız içindir. En iyi performansı bataryada değil, şarj adaptörü takılıyken alırsınız. Batarya olmasada şarj adaptörüyle her türlü kullanırsınız.

trabzonluahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hybrid power modu'nun doğrudna özellik olduğu için kapatıp kapatılmadığını kullanım kılavuzundan bakabilirsiniz.

Ayrıca oyun oynamak için bataryaya gerek yok, batarya genelde şarj adaptörüne takamadığınız durumlarda kullanmanız içindir. En iyi performansı bataryada değil, şarj adaptörü takılıyken alırsınız. Batarya olmasada şarj adaptörüyle her türlü kullanırsınız.
Adaptör takılı iken gta 5 oynayınca batarya da düşme oluyor

Ayrıca bu şarjda bataryada azalma sorunu 1060 lı modelde olmuyor

Son düzenleme:

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Adaptör takılı iken gta 5 oynayınca batarya da düşme oluyor

Ayrıca bu şarjda bataryada azalma sorunu 1060 lı modelde olmuyor

Olmayabilir, bu sorun olduğu anlamına gelmiyor. Söylemiş olduğum bilgiler geçerlidir. İstersen twitterden @delldestekpro hesabıyla iletişime geçebilirsin.

yutel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1060lı modellerde verilen adaptör 180w'lık olduğu için yeterli geliyor oyunlarda. ama 1050'lerde verilen adaptör 130w'lık. hibrit güç onda da vardır muhtamelen çünkü genel 7577 kılavuzunda yer alıyor hibrit güç özelliği. Ondaki adaptör yeterince güç verdiği için pilde azalma olmuyor.

crueleon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben 7577 kullanıyorum yeni aldım ama cihaz da bataryayı çıkarma yerini bulamadım. Acaba batarya çıkmıyor mu?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Olayın 130w olması ile alakası olduğunu düşünmüyorum.Ben 7567 modelini 7 aydır kullanıyorum benimde 130w şarj aletim var ama böyle bir sorun ile karşılaşmadım.Sonuçta içindeki bileşenler aynı neden daha fazla yesin ki?
150 Watt var bizde yanlışın olmasın

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
bataryayı sökülü çalışmaz o sökmeyin.