Dell Inspiron 3576 Alınır mı?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Katılım
15 May 2018
Mesajlar
1
Beğeniler
0
Puanları
1
Konum
istanbul
#1
Bu dizüstü bilgisayara ssd takılabiliyor ve işletim sistemi linux, fiyatıda 2300 civarında sizce mühendislik için iyi bir tercih olur mu ? öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum
 

Görkem Say

Delilik yer çekimi gibidir, hafifçe itmek gerekir.
Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Nis 2017
Mesajlar
8,572
Beğeniler
5,702
Puanları
113
Konum
Laurelindórinan
#2
DVD sürücü kısmını çıkarıp aparat yardımıyla SSD kullanabilirsin fakat bu durumda garanti gidiyor mu bilemem. Müşteri hizmetlerini arayıp konuşmak gerekli. Oyun oynamayacaksan fiyatına göre gayet iyi ürün. Bu fiyata oyun oynatacak bilgisayarda yok zaten.
 
Katılım
2 May 2018
Mesajlar
584
Beğeniler
570
Puanları
93
#3
Evet iyi bir bilgisayardır. Intel i5-8250U oyun için güzel bir işlemcidir. SSD'yi takarak bilgisayarı dahada hızlandırabilirsiniz. Benzer ürünlerde çekirdek sayısı arttıkça kendi içinde frekans düşer, genel kural bu. Ek olarak, Intel i7 ile i5 arasına fark koymak durumunda ve de HQ takısının bir anlamı olmalı. Bundan daha az etkilenmek istiyorsanız 7. jenerasyonda U serisi yerine HQ serilerine bakabilirsiniz ama onlarda da i5lerde hyper threading yok, o da i7lerinde var. Yani hem hafif olsun hem ince olsun hem 3-4 program birden çalışsın hem ısınmasın, hem adaptörü ufak olsun diyorsanız o iş olmaz. Yüksek performansta uzun süre kullanacaksanız biraz etli butlu i5 HQ ya da i7 HQlu makinaları düşünüz ki zaten o zaman çok az işlemci opsiyonun olacağından aradığınız modele kolay ulaşırsınız.
 

Benzer Konular

Üst
stat counter