Dell inspirion 7567 mi monster abra a5 v9.2

Bu konuyu okuyanlar

player721

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu 2 bilgisayardan hangisini önerirsiniz. Monsterdan şikayet çok var fakat delli de yeterince araştıramadım. Genel bir değerlendirme yapacak olursanız hangisini önerirsiniz. veya bu iki cihaz yerine önerebileceğiniz bir cihaz var mıdır ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
dell de gtx1050ti var daha ince kasa var ips ekran seçeneği varmış yüksek kalite demek dell made in usa.

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Dell inspirion 7567 UHD modelinde IPS var geri kalanlar normal led ekran

üzerindeki 256 ssd SAMSUNG 850 EVO dan 1 gömlek aşağıda yani iyi

ayırca içinde toshiba 1tb sata var

3 tane usb var

optik sürücü olmamasına rağmen 2.7kg

çift fan var

alt kapağı söktüğünüzde herşey pratik sökülüp takılabilir durumda

ekran ips olsa ne yazar 28 ms tepki süresi var 2.8 değil 28

cihazın fanları sağ ve solda

ama en çok ısınan yeri cihazın ortası touchpedin sağ üstünde F9 a kadar olan bölge tam yüklenimde çok ısınıyor

iki fan koymuşsun da içerideki hava sirkülasyonunu düşünmemişsin demekten kendimi alamıyorum DELL'e
oyun oynarken batarya %100 den %1 1 saat 15 dk geliyor

sormak istediği olan buyursun

player721

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dell inspirion 7567 UHD modelinde IPS var geri kalanlar normal led ekran

üzerindeki 256 ssd SAMSUNG 850 EVO dan 1 gömlek aşağıda yani iyi

ayırca içinde toshiba 1tb sata var

3 tane usb var

optik sürücü olmamasına rağmen 2.7kg

çift fan var

alt kapağı söktüğünüzde herşey pratik sökülüp takılabilir durumda

ekran ips olsa ne yazar 28 ms tepki süresi var 2.8 değil 28

cihazın fanları sağ ve solda

ama en çok ısınan yeri cihazın ortası touchpedin sağ üstünde F9 a kadar olan bölge tam yüklenimde çok ısınıyor

iki fan koymuşsun da içerideki hava sirkülasyonunu düşünmemişsin demekten kendimi alamıyorum DELL'e
oyun oynarken batarya %100 den %1 1 saat 15 dk geliyor

sormak istediği olan buyursun
Fiyat performans olarak inceleyecek olursak fikriniz ne olur. Monsster hakkında bilginiz nedir hocam

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Oyun oynarken 1 saat 15 dakika çok iyi bir süre.Film izlerken veya sörf yaparken 5 saatten fazla gidiyor.Ben sürekli Aida64 ile ısı kontrolü yapıyorum yazın en sıcak havada 75 dereceyi geçmedi.Onun haricinde normal sıcaklıkta ki bir odada 65 dereceyi geçmedi.Ben kendim kullandığım için Dell modelini öneririm.1050 ve 1050Ti arasında da bariz fark var.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Oyun oynarken 1 saat 15 dakika çok iyi bir süre.Film izlerken veya sörf yaparken 5 saatten fazla gidiyor.Ben sürekli Aida64 ile ısı kontrolü yapıyorum yazın en sıcak havada 75 dereceyi geçmedi.Onun haricinde normal sıcaklıkta ki bir odada 65 dereceyi geçmedi.Ben kendim kullandığım için Dell modelini öneririm.1050 ve 1050Ti arasında da bariz fark var.
Web gezinmesinde 10 saat pil ömrü sunduğunu iddia edenler vardı yav. Testlerde falan. Siz o sürelere hiç ulaştınız mı?

player721

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Güzel cihaza benziyo ama monsterlarda farklılık olur diye cezbediciliği var. Bi yandan da risk almak istemiyorum. Baya kararsız kaldım. Normalde bütçe 3000di şöyle böyle derken artırdık. Aldıktan sonra 5 sene beni götürecek bir şey arıyorum. Öğrenciyim oyun, webde gezinme biraz da blog yazmayla zaman geçiririm. 128 gb ssd yeterli olur mu acaba. Monstera 1tb 7200rpm wd black takıp kullanırım diye de düşüncem vardı. Epey kararsız kaldım. Bilgisayarları daha yeni araştırmaya başladığımdan cahilliğim de çok kusuruma bakmayın.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Güzel cihaza benziyo ama monsterlarda farklılık olur diye cezbediciliği var. Bi yandan da risk almak istemiyorum. Baya kararsız kaldım. Normalde bütçe 3000di şöyle böyle derken artırdık. Aldıktan sonra 5 sene beni götürecek bir şey arıyorum. Öğrenciyim oyun, webde gezinme biraz da blog yazmayla zaman geçiririm. 128 gb ssd yeterli olur mu acaba. Monstera 1tb 7200rpm wd black takıp kullanırım diye de düşüncem vardı. Epey kararsız kaldım. Bilgisayarları daha yeni araştırmaya başladığımdan cahilliğim de çok kusuruma bakmayın.
128 gb bana yetti.Steam gibi programları dolayısıyla oyunları mı HDD ye kurdum.SSD de şuan windows, Photoshop, Sony Vegas Pro ve Adobe Premiere Pro dahil 8-9 uygulama kurulu şuan 70 GB alanım var.Sen bu uygulamaları kurmazsan çok daha fazla alana sahip olursun veya yerine başka uygulamalar kurabilirsin.Ben 4 aydır kullanıyorum çok memnunum.
--- Gönderi Güncellendi ---
Web gezinmesinde 10 saat pil ömrü sunduğunu iddia edenler vardı yav. Testlerde falan. Siz o sürelere hiç ulaştınız mı?
Yok zaten o sürelere ulaşmak imkansız çünkü bu bilgisayar ultrabook falan değil gaming.Hangi gaming pc o saatlere ulaşabilmiş.Bu kadar güç yiyen donanımlarla imkansız.

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Cihazın Türkiyede satılan FHD versiyonlarında da IPS var artık. IPS diye belirtiliyor.

Nerde varsa bir link versene? Full HD olup ips olan
Fiyat performans olarak inceleyecek olursak fikriniz ne olur. Monsster hakkında bilginiz nedir hocam

Monster'da en sevdiğim özellik SB Cinema 3 ses kartı,

2 tane sennheiser kulaklığım var adam gibi ses vermesini sağlıyor. Hele oyunlarda üff, otomobil yarışlarında gelen egzoz sesi muhteşem, kulaklık zaten iyide ses kartı da önemli, film izlerken falanda aynı şekilde

Burada Full HD IPS panel, mat olması da yansıma yapmamasını sağlıyor daha iyi bir görüntü izlenimi, Mat ekranlar genelde kurumsal notebooklarda olur birde tasarımcı pclerde monitörlerde

m2 sssd var Okuma: 530 MB/s - Yazma: 500 MB/s yazmışlar ama

490mb-420 çıkıyor bu konuda 850evo yakın değerler.
Dual Band WirelessAC işte bu en sevdiğim AC akıyor kablolu gibi kablosuz internet zaten en önemli şey internete girmek, kimse wifi kartına baktığı yok, sanki kimse internete bağlanmıyor,

bunda 4 tane usb var birtanesi typeC ilerde zaten telefonların çoğu typeC e gidior lazım olur

2.3 kg ağırlık bence biraz hafif kalmış yani piyada i5 olup ekran kartsız makinalarda 2.3 kg
Burda şu geliyor aklıma cihazda mühendislik çalışması güzel yapılmış. içirisindeki tasarıma emek verilmiş

Monster 6 ayda bir ömür boyunca fan ve macun temizliği yapıyor. Başka yapan firma yok.

Batarya tam yüklenimde 1 saat 38 dk gidiyor. şunu kast ediyorum full ayarlarda bir oyun oynarken.

Boşta öyle int falan girerken 3-4 saat gider, zaten şöyle düşünün, ,
v8 500 beygir araba yakıtı nasıl emer (güçlü işlemci, ekran kartı vs vs
v4 75 beygir araba yakıtı nasıl emer

Performansı yüksek cihazlar pili emer su gibi içer boşta iken uzun gider ama
Her oyun bilgisaarı gibi ısınıyor tabiki ama öyle rahatsız edecek derecede değil

ha şunu da söyleyim ısınmayan bilgisayar yok. min 40 derece ısıda çalışır en babası o da boşta

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Yok zaten o sürelere ulaşmak imkansız çünkü bu bilgisayar ultrabook falan değil gaming.Hangi gaming pc o saatlere ulaşabilmiş.Bu kadar güç yiyen donanımlarla
Nerde varsa bir link versene? Full HD olup ips olan

2 tane sennheiser kulaklığım var adam gibi ses vermesini sağlıyor. Hele oyunlarda üff, otomobil yarışlarında gelen egzoz sesi muhteşem, kulaklık zaten iyide ses kartı da önemli, film izlerken falanda aynı şekilde

Burada Full HD IPS panel, mat olması da yansıma yapmamasını sağlıyor daha iyi bir görüntü izlenimi, Mat ekranlar genelde kurumsal notebooklarda olur birde tasarımcı pclerde monitörlerde

Dual Band WirelessAC işte bu en sevdiğim AC akıyor kablolu gibi kablosuz internet zaten en önemli şey internete girmek, kimse wifi kartına baktığı yok, sanki kimse internete bağlanmıyor,

bunda 4 tane usb var birtanesi typeC ilerde zaten telefonların çoğu typeC e gidior lazım olur

2.3 kg ağırlık bence biraz hafif kalmış yani piyada i5 olup ekran kartsız makinalarda 2.3 kg
Burda şu geliyor aklıma cihazda mühendislik çalışması güzel yapılmış. içirisindeki tasarıma emek verilmiş

Monster 6 ayda bir ömür boyunca fan ve macun temizliği yapıyor. Başka yapan firma yok.

Batarya tam yüklenimde 1 saat 38 dk gidiyor. şunu kast ediyorum full ayarlarda bir oyun oynarken.

Her oyun bilgisaarı gibi ısınıyor tabiki ama öyle rahatsız edecek derecede değil

ha şunu da söyleyim ısınmayan bilgisayar yok. min 40 derece ısıda çalışır en babası o da boşta
Dell Inspiron 7567 4B70D128F161C i7-7700HQ 16GB 1TB 128GB SSD 4GB GTX1050Ti 15.6 IPS FreeDos

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61

Yok zaten o sürelere ulaşmak imkansız çünkü bu bilgisayar ultrabook falan değil gaming.Hangi gaming pc o saatlere ulaşabilmiş.Bu kadar güç yiyen donanımlarla

Dell Inspiron 7567 4B70D128F161C i7-7700HQ 16GB 1TB 128GB SSD 4GB GTX1050Ti 15.6 IPS FreeDos

ürün başlığında ips yazıyor
aşağıda milyon tane teknik bilgi var pixel aralığı dahil açısına kadar yazmış ama ips teknolojisinden bahsedilmemiş garip değil mi?

Dell'in resmi sitesinde ve global sitesinde ips panel sadece uhd model de var yazıyor zaten

player721

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

ürün başlığında ips yazıyor
aşağıda milyon tane teknik bilgi var pixel aralığı dahil açısına kadar yazmış ama ips teknolojisinden bahsedilmemiş garip değil mi?

Dell'in resmi sitesinde ve global sitesinde ips panel sadece uhd model de var yazıyor zaten
Monsterın en çok teknik servisi cezbediyor zaten. 6 aylık bakımı nasıl oluyor, kargo ile mi ? Birçok kullanıcı da fps drop sorunu var gibi yani birçok dediğim 4 5 kez o konuya rastladım kafam karıştı. Bu konuda bilginiz var mıdır

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Monsterın en çok teknik servisi cezbediyor zaten. 6 aylık bakımı nasıl oluyor, kargo ile mi ? Birçok kullanıcı da fps drop sorunu var gibi yani birçok dediğim 4 5 kez o konuya rastladım kafam karıştı. Bu konuda bilginiz var mıdır

ist içinde iseniz kadıköy mağazalarına gidip yaptırıyorsunuz
şehir dışında sanırım kargo ile kullanıcı ödemeleli oluyor

fps drop olayı şunu unutmayın yazılımsal ve windows'tan kaynaklanıyor

fps drop fix şeklinde arama yaparsanız bir sürü çözüm videosu var.

windows 10 game mode ve xbox uygulamasından kaynaklanıyor fps droplar. bunların regeditten değerlerini kapatınca fps uçuşa geçiyor.

eğer ist iseniz kadıköy mosnter mağazasına gidip yarıms saat 1 saat alacağınız makina ile oyun oynayın deneyin görün derim
farkı anlarsınız

Bu arada 2 adet toshiba 1 adet fujitsu kullanıcısyım

ürünler çevremdeki insalarda olduğu için test etme şansım çok oluyor

player721

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ist içinde iseniz kadıköy mağazalarına gidip yaptırıyorsunuz
şehir dışında sanırım kargo ile kullanıcı ödemeleli oluyor

fps drop olayı şunu unutmayın yazılımsal ve windows'tan kaynaklanıyor

fps drop fix şeklinde arama yaparsanız bir sürü çözüm videosu var.

windows 10 game mode ve xbox uygulamasından kaynaklanıyor fps droplar. bunların regeditten değerlerini kapatınca fps uçuşa geçiyor.

eğer ist iseniz kadıköy mosnter mağazasına gidip yarıms saat 1 saat alacağınız makina ile oyun oynayın deneyin görün derim
farkı anlarsınız

Bu arada 2 adet toshiba 1 adet fujitsu kullanıcısyım

ürünler çevremdeki insalarda olduğu için test etme şansım çok oluyor
İstanbulda değilim fakat sık sık gitme şansım var, kronik bir sorun olmadıktan sonra sıkıntı değil benim için. Sanırım monster alacağım , hdd olarak wd black 1tb 7200 rpm var bu uyumlu olur mu

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
İstanbulda değilim fakat sık sık gitme şansım var, kronik bir sorun olmadıktan sonra sıkıntı değil benim için. Sanırım monster alacağım , hdd olarak wd black 1tb 7200 rpm var bu uyumlu olur mu

tabiki uyumlu olur sata olsun gerisi önemli değil

Eğer monster mağazasına gidersen, ordan alacaksan

haber et, belki windows yada çanta falan hediye ettirme şansımız olabilir, orda arkadaşlarım var çalışan eğer imkanları varsa
office, windows yada çanta konusunda hediye verebilirler

player721

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
tabiki uyumlu olur sata olsun gerisi önemli değil

Eğer monster mağazasına gidersen, ordan alacaksan

haber et, belki windows yada çanta falan hediye ettirme şansımız olabilir, orda arkadaşlarım var çalışan eğer imkanları varsa
office, windows yada çanta konusunda hediye verebilirler
Çok iyi olurdu aslında ama ürünü internetten alacağım malesef, internet üzerinden alımda olmaz mı ki [emoji28]

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Çok iyi olurdu aslında ama ürünü internetten alacağım malesef, internet üzerinden alımda olmaz mı ki [emoji28]

yok int olmaz olsa
orda Fahri bey ver bir selamımızı iletsen elinden geleni yapardı

neyse sağlık olsun

player721

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Monster almaya karar verdim ssdli alıp HDD takmayı düşünüyorum ilerleyen zamanlarda da ram takviyesi yapabilirim. Fakaf şimdi de v9.2 ile v9.3 arasında kaldım i7 işlemci ile i5 arasındaki performans farkını nerelerde hissederim. Fiyatı artırmama değer mi v9.2?

player721

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Monster almaya karar verdim ssdli alıp HDD takmayı düşünüyorum ilerleyen zamanlarda da ram takviyesi yapabilirim. Fakaf şimdi de v9.2 ile v9.3 arasında kaldım i7 işlemci ile i5 arasındaki performans farkını nerelerde hissederim. Fiyatı artırmama değer mi v9.2?
@@mrtlln ne dersiniz hocam