Dell G315 serisi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Death Mark

Guru
Onursal Üye

Szayel

Asistan
Ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederim. Ben 3dmax, sketchup, autocad ve Photoshop gibi programları kullanacağım. İç mimarlık öğrencisiyim. İlerde iş hayatımda da kullanacağım bir laptop olsun istiyorum. Fakat bu programların yazılımlarının gereksinimlerini bilmiyorum.
Sketchup Önerilen Konfigrasyonda;
  • 2+ GHz processor
  • 8+ GB RAM
  • 700MB of available hard-disk space
  • 3D class video card with 1 GB of memory or higher and support for hardware acceleration. Please ensure that the video card driver supports OpenGL 3.0 or higher and is up to date.
3dMAX Önerilen ....

• Autodesk® 3ds Max 2018® with latest service pack
  • Windows® 10 or Windows® 7 64-bit Professional operating system
  • 64-bit Intel or AMD multi core processor
  • 8GB Ram
  • 2GB free disk space for installation
  • 3GB free disk space if downloading Material Libraries
  • 2x NVIDIA GPUs with the following minimum specifications*:
    • CUDA compute capability 3.0 and higher
    • Driver needs to support CUDA 10.1 or higher. For Windows, this depends upon having NVIDIA Quadro driver version 430.86 or later
Cuda destekli kartlar; CUDA GPUs

Autocad sistemi için; System requirements for AutoCAD 2019 including Specialized Toolsets | AutoCAD 2019 | Autodesk Knowledge Network

Photoshop için özellik bakmıyorum. En fazla kayıt süresi değişir. PS de çok ağır çalışan ne gördüm ne duydum..

Kusura bakmayın geç dönüş sağlayabiliyorum. Keşke erken görseydim de deseydim, benim gibi sizde bekleyin. İşinizi daha iyi görebilecek, daha ucuza bir ürün denk getirebilirsiniz diye.

basakaksak

Üyecik
29 kasım günündeki indirimler tatmin edici olmuyor. Geçen seneye kadar umutluydum. Her sene aynı kandırmaca söz konusu oluyor.
Ya yılbaşında alın ya da aceleniz var ise bu hafta içi sipariş vermeniz daha mantıklı bir tercih olacaktır. :)
Bilgisayarım geldi. Autocad, 3dmax, Sketchup gibi programları yükledim. Bir yerden de vrayi buldum crackli ondan sonra bu hatayı verdi. vrayi kaldırdım ama hala cihazı kullanırken bu hatayı veriyor. nasıl düzeltebilirim :(((
WhatsApp Image 2019-11-18 at 10.17.47.jpeg

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Editor
Bu hatanın sebebi ekran kartına anormal şekilde yüklenilmesinden kaynaklıdır. Crackli bir uygulamada bu tarz sorunlar çıkabilir. Cihaz açılabiliyorsa Malwarebytes ile bir taramanızı öneririm.

basakaksak

Üyecik
Bu hatanın sebebi ekran kartına anormal şekilde yüklenilmesinden kaynaklıdır. Crackli bir uygulamada bu tarz sorunlar çıkabilir. Cihaz açılabiliyorsa Malwarebytes ile bir taramanızı öneririm.
mc afee ile tarıyorum güvenli diyor ama söylediğiniz uygulama ile de tarayacağım. Çizim programlarını kendi sitesinden öğrenci sürümlerini indirmiştim. Vrayi de kaldırdım hala aynı sorunla karşılaşıyorum

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Editor
mc afee ile tarıyorum güvenli diyor ama söylediğiniz uygulama ile de tarayacağım. Çizim programlarını kendi sitesinden öğrenci sürümlerini indirmiştim. Vrayi de kaldırdım hala aynı sorunla karşılaşıyorum
Kalıntılar veya program ile birlikte gelen zararlı bir yazılım buna sebep olabilir. Benim dediğim program virüs programlarının bulamayacağı zararlı yazılımları bulur. Win+R tuşuna bastıktan sonra %SystemRoot% yazıp çıkan ekranda Memory.dmp dosyasını upload edebilir misiniz?

basakaksak

Üyecik
Memory Dmp yi buldum ama yükleyemiyorum buraya. Bir de açılmıyor o dosya

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Editor
burası mı acaba ?
Evet. Ciddi bir sorun yok öbür türlü alt kısımda kırmızı şekilde hatalar ortaya çıkardı. Herhangi bir sürücü çakışması da yok gibi. Malwarebytes ile tarama yapıp Ccleaner ile kayıt defterini temizleyin. Sorunu almaya devam ederseniz lütfen bildirin başka bir yol bulmaya çalışırız

basakaksak

Üyecik
teşekkür ederim :) Taradığımda böyle sonuç alıyorum.

Ekli dosyalar

• 124.2 KB Görüntüleme: 25

Szayel

Asistan
İlk blue screen, ekran kartı sebepli yenmiş gibi duruyor. Buda şu olabilir 3d yazılımların bir çoğu ekran kartı performans ayarları ile de çakışabiliyor. Yazılım kaldır kur durumlarında veya standart kullanımlarda sürekli donanımı(sürücüleri) onarmak, kaldırmak veya yeniden yüklemeniz gerekebilir.

Velev ki performans sıkıntısı olan durumlar için de nvidia'nın ek sürücü sitesi var. Yanısıra Dell de de performans optimizer yazılımları var. Yazılıma göre bilgisayarın modunu değiştiriyor falan.

ilkinde vga/gpu desek,
bir diğerinde; ntoskrnl,
berikinde ; dxgkrnl

windows update ve sürücüler çok önemli.
sürücüler için;Sürücüleri Yükle | NVIDIA
eski stabil sürücüler için;Beta ve Arşiv Sürücüleri | NVIDIA

dxgkrnl;?

ntoskrnl;
buna birşey demem. farklı pclerde bu önüme çıktı hep. çözümü de farklı oldu hep.

basakaksak

Üyecik
İlk blue screen, ekran kartı sebepli yenmiş gibi duruyor. Buda şu olabilir 3d yazılımların bir çoğu ekran kartı performans ayarları ile de çakışabiliyor. Yazılım kaldır kur durumlarında veya standart kullanımlarda sürekli donanımı(sürücüleri) onarmak, kaldırmak veya yeniden yüklemeniz gerekebilir.

Velev ki performans sıkıntısı olan durumlar için de nvidia'nın ek sürücü sitesi var. Yanısıra Dell de de performans optimizer yazılımları var. Yazılıma göre bilgisayarın modunu değiştiriyor falan.

ilkinde vga/gpu desek,
bir diğerinde; ntoskrnl,
berikinde ; dxgkrnl

windows update ve sürücüler çok önemli.
sürücüler için;Sürücüleri Yükle | NVIDIA
eski stabil sürücüler için;Beta ve Arşiv Sürücüleri | NVIDIA

dxgkrnl;?

ntoskrnl;
buna birşey demem. farklı pclerde bu önüme çıktı hep. çözümü de farklı oldu hep.
Teşekkür ederim cevabınız için. Malwarebytes virüs programını kurduktan sonra bir daha aynı hatayı almadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Görkem bey merhaba. Sizin yardımlarınızdan sonra tekrar aynı sorunları yaşamadım. Şimdi cracklemek istediğim programlar var süresini uzatmak için. Ama aynı hataları yeniden almaktan korkuyorum. Sizin önerebileceğiniz sağlıklı bir yol var mı ?

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Editor
Teşekkür ederim cevabınız için. Malwarebytes virüs programını kurduktan sonra bir daha aynı hatayı almadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Görkem bey merhaba. Sizin yardımlarınızdan sonra tekrar aynı sorunları yaşamadım. Şimdi cracklemek istediğim programlar var süresini uzatmak için. Ama aynı hataları yeniden almaktan korkuyorum. Sizin önerebileceğiniz sağlıklı bir yol var mı ?
Forum kuralları gereği buradan link paylaşımı ve site ismi veremiyoruz. Fakat bazı siteler crack konusunda garip virüsler içermiyor. Bu sitelerden indirme yaptığınız takdirde kolay kolay bir şey olacağını sanmıyorum. Tabi biz her zaman orijinalini öneriyoruz :)

stat counter