Dell G315 serisi

Bu konuyu okuyanlar

basakaksak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
burası mı acaba ?

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    353.8 KB · Görüntüleme: 248

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
burası mı acaba ?
Evet. Ciddi bir sorun yok öbür türlü alt kısımda kırmızı şekilde hatalar ortaya çıkardı. Herhangi bir sürücü çakışması da yok gibi. Malwarebytes ile tarama yapıp Ccleaner ile kayıt defterini temizleyin. Sorunu almaya devam ederseniz lütfen bildirin başka bir yol bulmaya çalışırız

basakaksak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
teşekkür ederim :) Taradığımda böyle sonuç alıyorum.

Ekli dosyalar

• 3.jpg
    3.jpg
    124.2 KB · Görüntüleme: 245

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
İlk blue screen, ekran kartı sebepli yenmiş gibi duruyor. Buda şu olabilir 3d yazılımların bir çoğu ekran kartı performans ayarları ile de çakışabiliyor. Yazılım kaldır kur durumlarında veya standart kullanımlarda sürekli donanımı(sürücüleri) onarmak, kaldırmak veya yeniden yüklemeniz gerekebilir.

Velev ki performans sıkıntısı olan durumlar için de nvidia'nın ek sürücü sitesi var. Yanısıra Dell de de performans optimizer yazılımları var. Yazılıma göre bilgisayarın modunu değiştiriyor falan.

ilkinde vga/gpu desek,
bir diğerinde; ntoskrnl,
berikinde ; dxgkrnl

windows update ve sürücüler çok önemli.
sürücüler için;Sürücüleri Yükle | NVIDIA
eski stabil sürücüler için;Beta ve Arşiv Sürücüleri | NVIDIA

dxgkrnl;?

ntoskrnl;
buna birşey demem. farklı pclerde bu önüme çıktı hep. çözümü de farklı oldu hep.

basakaksak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İlk blue screen, ekran kartı sebepli yenmiş gibi duruyor. Buda şu olabilir 3d yazılımların bir çoğu ekran kartı performans ayarları ile de çakışabiliyor. Yazılım kaldır kur durumlarında veya standart kullanımlarda sürekli donanımı(sürücüleri) onarmak, kaldırmak veya yeniden yüklemeniz gerekebilir.

Velev ki performans sıkıntısı olan durumlar için de nvidia'nın ek sürücü sitesi var. Yanısıra Dell de de performans optimizer yazılımları var. Yazılıma göre bilgisayarın modunu değiştiriyor falan.

ilkinde vga/gpu desek,
bir diğerinde; ntoskrnl,
berikinde ; dxgkrnl

windows update ve sürücüler çok önemli.
sürücüler için;Sürücüleri Yükle | NVIDIA
eski stabil sürücüler için;Beta ve Arşiv Sürücüleri | NVIDIA

dxgkrnl;?

ntoskrnl;
buna birşey demem. farklı pclerde bu önüme çıktı hep. çözümü de farklı oldu hep.

Teşekkür ederim cevabınız için. Malwarebytes virüs programını kurduktan sonra bir daha aynı hatayı almadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Görkem bey merhaba. Sizin yardımlarınızdan sonra tekrar aynı sorunları yaşamadım. Şimdi cracklemek istediğim programlar var süresini uzatmak için. Ama aynı hataları yeniden almaktan korkuyorum. Sizin önerebileceğiniz sağlıklı bir yol var mı ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Teşekkür ederim cevabınız için. Malwarebytes virüs programını kurduktan sonra bir daha aynı hatayı almadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Görkem bey merhaba. Sizin yardımlarınızdan sonra tekrar aynı sorunları yaşamadım. Şimdi cracklemek istediğim programlar var süresini uzatmak için. Ama aynı hataları yeniden almaktan korkuyorum. Sizin önerebileceğiniz sağlıklı bir yol var mı ?
Forum kuralları gereği buradan link paylaşımı ve site ismi veremiyoruz. Fakat bazı siteler crack konusunda garip virüsler içermiyor. Bu sitelerden indirme yaptığınız takdirde kolay kolay bir şey olacağını sanmıyorum. Tabi biz her zaman orijinalini öneriyoruz :)