Dell almayı düşünüyorum ne dersiniz?

Bu konuyu okuyanlar

bilge90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sony bir bilgisayar almıştık ve 1 sene dolmadan ekran ışığı gitti bilgisayarın ve dolayısıyla kullanamıyorum bu olayın ardından sony almamaya karar verdim ve şimdi dell almayı düşünüyorum ne dersiniz?

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Ne için almayı düşünüyosun? Oyun? İş?

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ekran ışığı nasıl gitti anlamadım.?

aliorhan15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence dell alma.sana asus tavsiye ederim.2 yıldır asus f3jc modelini kullanıyorum.1 tık demedi.bütün ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşılıyor.

bilge90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bizim evde bir dell var senelerdir hiç bozulmadı hatta hala kullanılıyor.sony bozulunca yeniden onu kullanmaya başladım.garantiye gitti ama bişeyleri daha bozup kullanıcı hatası demişler.İş yargıda:)asus bizim okulda var ve çok çabuk bozulmaya başladılar.İş için almayı düşünyrm

aliorhan15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum modeline göre değişir o bende 2 senedir kullanıyorum ama hiç bişey yok.iş için diyorsan bence pahalı olmayan bi ürün düşün derim.DELL,e gelince kötü bi marka değil ama ofisde kullanıpta menun kalmayan arkadaşlarım var.öyüzden dell alma diyorum ama yinede sana kalmış.bir daha alacağım notebookumda asus olacaktır.artı asus türkiyede servis desteği var.bi sorunu olduğun baya yardımcı oluyorlar.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Fusitju sıemens tavsiye ederim..!

Fujitsu.jpg

bilge90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum modeline göre değişir o bende 2 senedir kullanıyorum ama hiç bişey yok.iş için diyorsan bence pahalı olmayan bi ürün düşün derim.DELL,e gelince kötü bi marka değil ama ofisde kullanıpta menun kalmayan arkadaşlarım var.öyüzden dell alma diyorum ama yinede sana kalmış.bir daha alacağım notebookumda asus olacaktır.artı asus türkiyede servis desteği var.bi sorunu olduğun baya yardımcı oluyorlar.
aslında asus u bende çok düşündüm ama dedim ya okuldaki bilgisayarlar öyle bozulunca hemen düşündüm açıkcası peki asus un hangi modelini tercih edersin?

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
2 senedir dell kullanıyorum
klavye dışında bi problem olmadı
al derim yinede :)

Invent-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Düşünmeden alıcağın markalar HP, Dell, Lenovo(IBM Thinpad ler) bunlardır. Onun dışındakilerin PC, notebook üretiminden dahi anladıkları yok. Sonyleri biliyorum iç tasarımını görseniz walkmanden farkı yok soğutma kanalları dahi yok ve fan yerleri tamamen kötü mühendislik. Önceden bu 3 markanın son kullanıcıya satışı dahi yoktu. Türkiyede zorla son kullanıcaya girdi. tamamen iş bilgisayarları üzerine kurulu idiler tabi zamanla değişti piyasa koşulları derken. Eğer iş için alacaksan workstation olanlarından al gerisini düşünme derim.

Invent-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu arada asus, casper, datron vb. toplama notebooklara sakın bakma. sebebleri saysam bu yazdığım textboxın lenght i yetmez. En sinirimi bozanda klavyeleri oluyor nedense. Sanki yerinden fırlayacak gibiler. Parmak plastik etkileşimi sinir bozucu seviyede, kaliteli bir yazma hissi vermiyor. Rengi kaybolan dış kasa renginden bahsetmiyecem :)

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Dell Inspiron 6000 kullanmıştım,çok memnundum.Artık kardeşim kullanıyor.

gkhnksgl

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çalıştığım şirket her yıl laptoplarımızı yeniliyor,çoğu markayı kullandım BENCE Lenovodan hiç bi zaman şaşma derim oda olmadı 2. secenek toshiba ;)

afterdinner

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yıllardır bir çok markanın bir çok modelini profesyonel analiz programlarıyla kullanmış biri olarak sana özellikle multimedia uygulamalarındaki başarıları nedeniyle Dell ve Toshiba'yı öneririm. Toshiba'lar nispeten daha pahalı cihazlar. Ama fiyat/performans oranı en düşük notebook'lar Dell'dedir. Araştırdığın zaman zaten sen de göreceksin ki Dell'den iyisi yok bu konuda. Sürekli stabiliteyi koruyan, her zaman son derece serin çalışan, harici ekran kartlı, en uygun fiyatlı notebook'ları her zaman Dell üretmiştir.

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
2 Yıldır dell kullanıyorum, gayet memnunum, servisi de çok iyi çalışıyor, hatta pilin garantisi bitmesine rağmen 6 hücreli bozuk bili alıp 9 hücreli yeni pil verdiler, bir daha alırsam yine dell alırım.Toshibaya gelince benimkiyle aynı özellikte arkadaşlarda var, bilgisayarı elime alınca ben kasılıyorum, aynı donanım olmasına rağmen dellden aldığım performans daha fazla.Asus a gelince, iyi, güzel, hoş, alınası derim.

compener

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben sony vaio kullanıcısıyım ve özellikle ekran paneli konusunda üstüne bir cihaz yok 90.000:1 kontrast sadece sony de ve servis konusunda da hiç bir sıkıntım olmadı nr serisi kullanıyorum.

şu an size blu-ray okuyuculu ve uygun olan başka bir cihaz öneriyorum incelemenizi tavsiye ederim. oyun ve video keyfi ve full hd cihazlar

SONY VAIO VGN-FW290JQB (4 GB) NOTEBOOK

İŞLEMCİ: Yeni Nesil Intel Montevina 1066 MHZ 2.26 GHz. 3 MB Cache P8400 İşlemci
RAM: 4 GB DDR2 RAM 800 Mhz (Max.4 GB)
HDD: 250 GB SATA (5400 Rpm) HDD
OPTİK SÜRÜCÜ: DVD-RW Double Layer & Blu - Ray Disc READ
EKRAN KARTI: ATI Mobility Radeon™ HD 3650 Chipset 512 Mb (max 1510MB) Ekran Kartı

------------

SONY VAIO VGN-FW235J/B (4 GB) NOTEBOOK

İŞLEMCİ: Intel® Core™2 Duo Processor T5800 2.0 GHz 800 MHz İşlemci
RAM: 4 GB DDR2 RAM 800 Mhz (Max.4 GB)
HDD: 250 GB SATA HDD 5400 Rpm
OPTİK SÜRÜCÜ: DVD-RW Double Layer
EKRAN KARTI: Yeni Nesil Intel 4500MHD Max 1340 MB Ekran Kartı

myayla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım alman gereken en son marka bence bende yıllardır sony vaio kullanıyorum hiç bir problem yok sana denk gelmiş demekki garantisi varsa neden garanti olarak yaptırmadın. ben istenbul bilişimden almıştım nr430 ama sana yeni çıkan fw235 modelini öneririm fiyat performans olarak gerçekten iyi bir cihaz.

firariçocuk

Doçent
Reaksiyon puanı
7
unutma arkadaş.DELL İ alırsın yolda kalırsın:)toshiba alırsın keyfine bakarsın:)tuttumu:)

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
walla konuyu acanın yerinde olmak istemezdim.:D
dell alim yokk yokk toshiba:sorry2:
hmmm sony vaiooo:wacko:
hp alayım en temizi:wassat:, oda iyi degilmis:icon_-1:
en temizi ben su masaüstü pclere bi gözatayim:ph34r:

serdarkırmızı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence kesınlıkle hp alternatıf olarak toshıba al derım fıyatları da gayetı ıyı pıyasa analızını dogru yaparsan uygun bır fıyata ıyı bır toshıba yada hp alabılırsın

Son mesajlar