Dell 7577 ekran sorunu

Bu konuyu okuyanlar

wtf1737

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba iyi günler. Ben hepsiburada aracılığıyla Dell 7577 gaming laptobu aldım. Alalı 1 ay bile geçmedi. Ekranda sadece video izlerken garip garip şeyler çıkıyor. Oyun oynarken hiçbir şey olmuyor. Neden kaynaklanıyor olabilir. Benim tahminim işlemci ekran kartından dolayı olduğudur.
Screenshot_1.jpg
Screenshot_2.jpg
Screenshot_4.jpg

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Merhabalar;

Bu olay tamamen BIOS ile alakalı.BIOS sürümünüz güncel değil ise güncelleyin.Eğer güncel hale getirdikten sonra böyle olduysa BIOS 1.1 sürümüne geri dönebilirsiniz veya biraz bekleyin Dell yeni BIOS sürümünü piyasaya sürecek.

wtf1737

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar;

Bu olay tamamen BIOS ile alakalı.BIOS sürümünüz güncel değil ise güncelleyin.Eğer güncel hale getirdikten sonra böyle olduysa BIOS 1.1 sürümüne geri dönebilirsiniz veya biraz bekleyin Dell yeni BIOS sürümünü piyasaya sürecek.

Yani herhangi bir sorun yok değil mi ?

wtf1737

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır tamamen yazılımsal bir olay.Yeni BIOS sürümünün çıkmasını bekleyebilirsin.1-2 hafta içerisinde çıkar muhtemelen.

Dell'in sitesine baktım 2 gün önce bios güncellenmiş.Heralde dediğiniz gibi bir olay oldu.Teşekkürler

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hayır tamamen yazılımsal bir olay.Yeni BIOS sürümünün çıkmasını bekleyebilirsin.1-2 hafta içerisinde çıkar muhtemelen.

Bir şey daha sorucam.Dell'in kendi sitesinde detect driver diyince beni 7559 un sayfasına atıyor.Bu bir sorun teşkil etmez değil mi ?

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Dell'in sitesine baktım 2 gün önce bios güncellenmiş.Heralde dediğiniz gibi bir olay oldu.Teşekkürler

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bir şey daha sorucam.Dell'in kendi sitesinde detect driver diyince beni 7559 un sayfasına atıyor.Bu bir sorun teşkil etmez değil mi ?
Normalde öyle yapmaması gerek.Dell Support Assist adlı programı yükleyek BIOS dahil bütün sürücülerinizi güncel tutabilirsiniz.

derivative

Asistan
Reaksiyon puanı
41
bios güncel değilse güncellemeyin her yeni sürümde daha da kötü bir hal alıyor bi sorunu düzeltirken daha büyük bir sorun oluyor 1.4.0 kullanıyorum bu sorun bende de oluyor intel gpudan kaynaklı bir durum sanırım dell yetkilisi yeni bios gelecek diyor bakalım normalde ocak sonuna kadar gelecekti ama gecikti