Dell 7577(1060Qmax) Overclock ve Undervolt hakkında?

Bu konuyu okuyanlar

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Dellin bu modeline overclock ve undervolt önerir misiniz? Bazı yapanlar gördüm , memnunlar ama ilerde sıkıntı çıkarır mı bilmiyorum. Bu konular hakkında bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum

İyi forumlar...

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Merhabalar;

Laptoplar için bu işlemler oldukça risk taşıyor.Hem güç kaynağı hemde ısınma sorunu yüzünden.Laptoplarda bildiğiniz üzere ısınma en büyük dert ve siz BIOS ayarları ile oynayarak bir nebze yapabilirsiniz fakat dediğim gibi büyük ısı artışlarına neden olacaktır.

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Merhabalar;

Laptoplar için bu işlemler oldukça risk taşıyor.Hem güç kaynağı hemde ısınma sorunu yüzünden.Laptoplarda bildiğiniz üzere ısınma en büyük dert ve siz BIOS ayarları ile oynayarak bir nebze yapabilirsiniz fakat dediğim gibi büyük ısı artışlarına neden olacaktır.
arkadaş tek fanlı laptoplarda risk demişti ama bilemiyorum, en başta görünmesede ileride sorun yapabilir sanırım

---- Mesajlar birleştirildi ----

undervoltta sanırım işlemci sıcaklığı azalıyormuş gerilim azalarak, daha fazla güç tüketimi oluyor mu bunda da

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
arkadaş tek fanlı laptoplarda risk demişti ama bilemiyorum, en başta görünmesede ileride sorun yapabilir sanırım

---- Mesajlar birleştirildi ----

undervoltta sanırım işlemci sıcaklığı azalıyormuş gerilim azalarak, daha fazla güç tüketimi oluyor mu bunda da
Zaten iyi bir soğutmaya sahip oyuncu laptopları en fazla 75 dereceleri görüyor.Şimdi daha çok güç elde etmek için bilgisayarın ısısını 80 derece ve üstüne çıkarmak zaten otomatik olarak ısınmaya bağlı performans düşüşü yaratacak.Ne anlamı kalır o zaman? :)

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Zaten iyi bir soğutmaya sahip oyuncu laptopları en fazla 75 dereceleri görüyor.Şimdi daha çok güç elde etmek için bilgisayarın ısısını 80 derece ve üstüne çıkarmak zaten otomatik olarak ısınmaya bağlı performans düşüşü yaratacak.Ne anlamı kalır o zaman? :)
yani aynen, kafamı karıştırmışlardı. rainbowda ultrada 15-20 fps fark etmiş ısınma artışı öyle pek olmamış 2-3 derece fazla sanırım. Ama ileride ne olur bilemem