DeFacto Resmen Paramı Çaldı

Konusu 'Alışveriş Siteleri' forumundadır ve efecanarat141 tarafından 19 Nisan 2017 başlatılmıştır.

1. efecanarat141

efecanarat141 Üyecik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İzmir

- DeFacto Resmen Paramı Çaldı

Pazartesi günü DeFacto'dan 5 parça ürün sipariş verdim kredi kartımla.Telefonuma gelen alışveriş onayını girdim sitede hata verdi sonra bakiyemi kontrol ettiğimde para eksiksiz tam bir şekilde DeFacto plazaya gitmiş olarak gözüküyor Toplam 85. küsüratlı para.2 gündür mail vs attım merkeze kontrol ettireceğiz dediler şimdi merkezden yanıt gelmiş para bize gelmedi diye.Ben napıcam şimdi ? Bankadan bu işlemi geri çekme vs yapabilir miyim ? Yardım edin lütfen giden para az para değil o parayı 3 günde zar zor kazanıyorum.

2. Lazzz

Lazzz Rektör

Beğenileri:
    1.900
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    ☛ ☾★ ☚
    Para provizyonda mı ona bir bak. provizyondaysa onay bekleniyor olabilir. Para provizyonda değil ve senden tamamen çıkmışsa ve defacto bunu reddediyorsa banka şubesine gidip işlemin belgesini bankanın onayladığı yani bankanın işlemi teyitlediği belgeyle (artık melgeye kaşe vurup açıklama mı yazarlar orasını bilmem) tüketici hakem heyetine gidersin çatır çatır geri alırsın. Merak etme paran kalmaz.

3. efecanarat141

efecanarat141 Üyecik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle cevapladığın için teşşekürler şimdi bankayla arayıp konuşacam.Fakat tüketici halem heyetine nasıl gidicem vs. pek bilgim yok İzmir'de yaşıyorum şu anda burda bulabileceğim bir yer var mı ?
    --- Gönderi Güncellendi ---
    Bu arada Ziraat Bank Kartla Alışveriş Yaptım ve para şuan kartta onay bekleme diye hiç duymadım Bankkartlarda var mı öyle bir şey ?

4. Lazzz

Lazzz Rektör

Beğenileri:
    1.900
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    ☛ ☾★ ☚
    Provizyon diye geçer, online işlemler kullanıyorsan oradan provizyonu kontrol et. Provizyonda bekleyen işlem yoksa ve para senden çıkmışsa, tüketici hakem heyetine git. Tüketici Hakem heyeti ilçe'deki kaymakamlıklarda bulunuyor.
    --- Gönderi Güncellendi ---
    Örneğin: http://www.konak.gov.tr/tuketici-haklari

5. efecanarat141

efecanarat141 Üyecik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İzmir
    Ziraatı aradım bankaya gelip dilekçe yazıp faxlaylım ücret iptali olsun dediler.Tüketici haklarına gitsem DeFacto'ya ceza vs yaptırabilirmiyim ? Yoksa bankaya gidip dilekçe mi yazayım ?

6. Lazzz

Lazzz Rektör

Beğenileri:
    1.900
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    ☛ ☾★ ☚
    Defactoya yaptırım uygualarlar mı uygulamazlar mı orasını bilmiyorum. Yapılan işlemlere bağlı.

7. beyzabetül

beyzabetül Profesör

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    63
    bankadan aldığın ekstreyı defacto ya fax ile gönder.orada paranın nereye hangi tarih ve saatte gönderildiği yazar.olmazsa savcılığa suç duyurusunda bulunursunuz

8. wolkhy1903

wolkhy1903 Profesör

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    48
    Benim olayım farklı bende bir zamanlar tekzen den tv ünitesi sipariş veriyorken internetten hata meydana geldi . Neyse bir baktım bir gün ara ile aynısından iki tane geldi sadece bir tane parası ödedim. Neyse uzun hikaye birini iade ettim.hikaye çok daha ilginç ama yazmaya üşeniyorum:)

9. efecanarat141

efecanarat141 Üyecik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İzmir
    Bankadan bir kağıt aldım banka imzası vs. var defacto'ya ekran görüntüsü olarak attım bakalım ne olacak olmazsa faxlarım.Eğer hiç bir işlemde bulunmazlarsa tek çare tüketici hakları kalıyor.

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş