Debian 9 "Stretch" Duyuruldu

Bu konuyu okuyanlar

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Debian projesi, 26 aylık bir geliştirme döngüsü sonunda, Debian Güvenlik takımı ve Debian Uzun Süreli Destek takımı ile birlikte yürüttüğü çalışmayla geliştirilen ve 5 yıl desteklenecek olan yeni kararlı sürümü Debian 9.0’ı (kod adı Stretch) duyurdu. Bu sürüm, 28 Aralık 2015’te vefat eden projenin kurucusu Ian Murdock’a ithaf edilmiş bulunuyor. @eronis
debian-gnu-linux-9.jpg

Debian 9.0 Stretch Duyuruldu

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Debian gibisi yok ne ubuntu ne mint varsa yoksa deiban aam aişte biraz geride kaldı lar bence günümüzü yakalamaları lazım

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Etiketlemişsin ama bildirim gelmedi. Debian'ı bir türlü sevemedim niyeyse yaa, öncelikle 4.9 kerneli benim işimi görmez, 4.10 kerneli benim donanımı en iyi çalıştırıyor. Ubuntu/Fedora/Arch tabanı gayet iyi çalıştırıyor benim donanımımı. Ayrıca onun özgür olmayan yazılımlarını etkinleştirmek falan zor iş geliyor bana. Biraz kafa karıştırıyor :D

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
serverda jessie yüklü stabilite açısından 1. veya 2. sırada gelir debian 9.0 hayırlı olsun. bu sürümde repodaki paket sayısı ile rekor kırdılar.
Dağıtımda yok yok neredeyse gnome, kde, mate, lxde ne ararsanız var ilk kez bu kadar çeşitlilik sundular debianın en çok eleştiri aldığı konuya sonunda el atmışlar, türevlerin integralini aldılar resmen...