DDR4 ile DDR4 SDRAM Arasında Fark Varmı?

Bu konuyu okuyanlar

Warrior_X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba arkadaşlar, internette laptopların özelliklerine bakarken birşey fark ettim. Bazı laptopların ram kısmında DDR4 yazarken başka bir laptopta DDR4 SDRAM yazılmış. DDR4 ile DDR4 SDRAM arasında fark varmı yoksa aynı şeymi? Eğer aralarında fark varsa hangisi daha iyi?

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
SDRAM nedir internete yazarak benim açıklayacağımdan daha iyi ve çok bigliye ulaşırsın.
Ayrıca gayet kolayca ulaşırsın.

Bütün DDR4 bellekler SDRAM'dir. Yani bellek seçerken buna dikkat etmene gerek yok.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Eskilerden RD RAM vardı (Belki hala vardır, hiç bilmiyorum).

Warrior_X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
SDRAM nedir internete yazarak benim açıklayacağımdan daha iyi ve çok bigliye ulaşırsın.
Ayrıca gayet kolayca ulaşırsın.

Bütün DDR4 bellekler SDRAM'dir. Yani bellek seçerken buna dikkat etmene gerek yok.

Öncelikle üslubunuz pek hoş değil kimseye zorla cevap verin demiyorum. Ben zaten internete yazmıştım teknik bilgi dışında ddr3 ram ile arasındaki farklar belirtilmiş. Sorumun tam karşılığını bulamadığım için foruma sorma gereği duydum. Forumların amacı bu değil mi? yardımlaşmak, çözüm bulmak ve bilgi paylaşımında bulunmak, bende forumun kuralları dışına çıkmadığıma göre verdiğiniz tepki yersiz.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Hepsi SD RAM, kafanı ona yorma. Arkadaş da çok ters bir şey yazmamış, yanlış anlama.

Reaksiyon puanı
16,109
rd,edo ram sonrası sdram oldu ddr...ddr4 pek yakında ddr5 olur belki 5ghz'i görür...

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
rd,edo ram sonrası sdram oldu ddr...ddr4 pek yakında ddr5 olur belki 5ghz'i görür...
Aslında ddr5 yapıldı yanlış hatırlamıyorsam ama maliyet açısından seri üretim ve pazarlama konusu bireysel kullanıcılar için büyük sıkıntı oluşturur.