DDR3 anakart tavsiyesi alabilirmiyim arkadaşlar? Aklımda bu kart var.

Bu konuyu okuyanlar

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar iyi günler.

Anakartım bozulduğu için overclock'a elverişli yeni bir anakart almayı düşündüm ve araştırmalara başladım. 2 anakart modelini gözüme kestirdim. İkiside Gigabyte'ın.

1. GA-EP45-UD3LR (DDR2)
2. GA-EP45T-UD3LR (DDR3)

Teknik özellikleri şöyle;

GA-EP45-UD3LR (DDR2)

bk64m.jpg

GA-EP45T-UD3LR (DDR3)

bk650.jpg

İleriye dönük yatırım yapmak istediğim için DDR3 destekli olanını almayı düşünüyorum.

Zira ss'lerde de belirttiğim üzere "EP45T" modelinin RAM slotları 1.5 volt ile çalışıyor. Yani şimdi 1.8volt'luk kingston RAM'ler bu anakartta çalışmaz mı? RAM beslemesinin 1.5 volt olma durumu sadece DDR3 anakartlara mı has bir durumdur?

Yani ben aşşağıdaki RAM'i bu DDR3 anakart için almayı düşünüyorum ama voltaj değeri 1.65Volt gözüküyor haliyle çalışmaz herhalde? Yani bu RAM, bu benim alacağım DDR3 anakart ile uyumlu değil mi?

bk78s.jpg

Yada yukarıdaki RAM'in aynısının 1.5v olanı varmı? Tavsiyeleriniz nelerdir arkadaşlar?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Önce ne yapmak istediğine karar ver sadece ana kart mı değişecek yoksa anakartla beraber rammı yada işlemciyle beraber 3demi. Bence 3 ünü de değiştir. çünkü ddr2 zaten çok eski performans için. Kesinlikle ddr3 1866 dan aşağı olmamalı anakrt fsb oranı artık amd 5000 olmalı. fakat senin yazdığın ana kartlar daha 2000 e ulaşamamış bile boşa para verirsin.

CastingDamage

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Eğer sağlam bir anakartım olsun istiyorsan işlemcini de AMD FX-8150+Thermaltake Frio OCK olarak değiştirmen lazım. Sana önerim şu anakartını INTEL tabanlı olarak almaman'dır.AMD tabanlı alırsan önereceğin anakart şu Asus Crosshaır Formula.Ben kullanıyorum gayet güzel ve hızlı RAM'lerde vs hiçbir sorun uyumsuzluk yoktur.RAM'lerim G-Skill 4x2 Ripjaws 1600Mhz'dir