Dayanıklı,Şarjı Uzun giden,multimedya(Güzel ekran güzel ses v) ve uzun ömürlü telefon

Bu konuyu okuyanlar

mengola

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi telefon arıyorum.

Telefonda yapacaklarım;

Film,youtubedan bol bol video izlemek

Müzik dinlemek

İnternet

Whatsapp gibi çok kullanılan uygulamalar ve zevke göre uygulamalar(Daha önce akıllı telefon kullanmadım)

Tatmin edici kamera

Oyun pek oynamam,kardeşimi idare etsin yeter

Aklımdaki modeller:

1.Nokia 1520

Büyüklüğü,windows phone eksi(Radyo voyage uygulaması bile yok)

İşletim sistemi telefonla uyumlu dayanıklı,kamerası artılar

2.Xperia z2

Artıları:Donanım yönünden eksik yok gibi,Şarj,Dayanıklılık,Hava bile geçirmiyor :clap:

Eksileri:Telefonun çekmeme,hat kopma gibi bir sorunu varmış;böyle bir telefonda çözülmezse rezalet :blink:,Android telefonlar en fazla 3 3.5 yıl gidiyor güncelleme gelmiyor diyorlar(Telefonu zaten 24 ay taksitle faturaya ek alacağım 2.5 sene sonra kullanamazsam ne anladım ben bu işten )

3.LG G2

Artıları:Kullananlar çok memnun,Şarj,Fiyat,Ekran

Eksileri:Sonye göre daha az dayanıklı

4.LG G3

G2YE göre daha az şarj,ama çıkarılabilir batarya.Çift batarya desteği de varmış.

Sizin önerileriniz doğrultusunda diğer telefonlara da yönlenebilirim.GM,HTC,G3 vs.Iphoneu görüntü kalitesi ve şarj yüzünden eledim.

Toparlarsak:Z2 tam içime sinmişti(Tank gibi telefon) android en fazla 3 3.5 yıl gittiğini okudum.(Faturaya ek 24 ay alacağım ödemeyi bitirdikten 6 ay sonra hop yine taksit).Bunu kenara bıraktım Z2de çekmeme,hat kopma gibi rezalet bir sorun yaşayanlar var.2bini aşkın para verip internete girememek rezillik.Ayrıca Sony tr kötü diyorlar.

Nokia 1520ye ısınır gibi oldum radyo voyage uygulaması bile yok.Windows phone sıkıntı yani. Birde çok büyük.Bana note3 bile büyük geliyordu.

Telefonu 3,3.5 sene kullanacağımı varsayarsak G2 fiyatıyla önde.G3de güzel(özellikle tasarımı harika) ama ondada mikrofon girişinin çatlama gibi saçmalık bir sorun ortaya çıkmış.

Özün özü:z2 ve 1520 hakkında endişelerim gitmezse G2 alacağım.Yardımlarınız için teşekkürler.Önerilere açığım

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
http://www.turkcell.com.tr/cihazlar/aksesuarlar/intouch-iphone-55s-sarjli-kilif
5.png
1_600x450.png
2_600x450.png

+
iphone5s rahat et...

mengola

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bilgisayardaki problemden dolayı konuyu 2 kere açtım.Burda yazdığım İlk mesaj eksik.Konu kilit lütfen.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Apple çok iyi bir firma,senin arkanda duruyor.Kulaklık falan da çok iyi.Garanti vs çok iyi.Ancak ekran kalitesi ve şarj gibi özellikler nedeniyle istemeden telefonu eledim.Görüntü kalitesine katlanabilirdim ama şarjı kabul edilemez.Iphone 6nın da şarjının çok iyi olmayacağı söyleniyor.IOS'a girmeyeceğim.Çünkü daha önce hiç akıllı telefon kullanmadım.

Fiyat aralığı ?

Tarifeye ek alacağım için belli bir limit yok.Taksit parası 20-30 lira farkedecek.

Galaxy note 3 iyi bir tercih bence.

Plastik malzeme,androidin uzun ömürlü olmaması beni itti.

SAMSUNG i9295 Galaxy S4 Active var çok sağlam ve performanslı...

S4ün şarjının iyi olmadığı söyleniyor ama bakacağım

Bu arada lumia için yeni bir handikap duydum,dns değiştiremediğimiz için bir site yasaklanırsa giremiyormuşuz.Bu ne ya!

mengola

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony xperia z2 iyidir

Dediğim gibi telefon içime sinmişti.Tank gibi.Şirket apple gibi arkada dursa hiç düşünmeden alırdım.Ama telefonu alacağım 24 ay taksite gireceğim.Telefon hakkında hiç iyi şeyler söylenmiyor.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
iPhone 6'yı bekleyin uzun süreli kullanım istiyorsanız. Daha ucuza cihaz almak isterseniz Z3'ü bekleyip Z2 alabilirsiniz.

mengola

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPhone 6'yı bekleyin uzun süreli kullanım istiyorsanız. Daha ucuza cihaz almak isterseniz Z3'ü bekleyip Z2 alabilirsiniz.

Keşke gönül rahatlığıyla gidip z2yi alabilsem.Üst mesajlarda bahsettiğim sorunlar var.Iphone 6 almayacağım.Hem beklemek istemiyorum.Hem de çok pahalı olacaktır

MasterStar21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Samsung almak istemiyorsan Benim yönümden LG G3 ve Iphone 5S önerilerim arasındadır

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Merhaba arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi telefon arıyorum.

Telefonda yapacaklarım;

Film,youtubedan bol bol video izlemek

Müzik dinlemek

İnternet

Whatsapp gibi çok kullanılan uygulamalar ve zevke göre uygulamalar(Daha önce akıllı telefon kullanmadım)

Tatmin edici kamera

Oyun pek oynamam,kardeşimi idare etsin yeter

Aklımdaki modeller:

1.Nokia 1520

Büyüklüğü,windows phone eksi(Radyo voyage uygulaması bile yok)

İşletim sistemi telefonla uyumlu dayanıklı,kamerası artılar

2.Xperia z2

Artıları:Donanım yönünden eksik yok gibi,Şarj,Dayanıklılık,Hava bile geçirmiyor :clap:

Eksileri:Telefonun çekmeme,hat kopma gibi bir sorunu varmış;böyle bir telefonda çözülmezse rezalet :blink:,Android telefonlar en fazla 3 3.5 yıl gidiyor güncelleme gelmiyor diyorlar(Telefonu zaten 24 ay taksitle faturaya ek alacağım 2.5 sene sonra kullanamazsam ne anladım ben bu işten )

3.LG G2

Artıları:Kullananlar çok memnun,Şarj,Fiyat,Ekran

Eksileri:Sonye göre daha az dayanıklı

4.LG G3

G2YE göre daha az şarj,ama çıkarılabilir batarya.Çift batarya desteği de varmış.

Sizin önerileriniz doğrultusunda diğer telefonlara da yönlenebilirim.GM,HTC,G3 vs.Iphoneu görüntü kalitesi ve şarj yüzünden eledim.

Toparlarsak:Z2 tam içime sinmişti(Tank gibi telefon) android en fazla 3 3.5 yıl gittiğini okudum.(Faturaya ek 24 ay alacağım ödemeyi bitirdikten 6 ay sonra hop yine taksit).Bunu kenara bıraktım Z2de çekmeme,hat kopma gibi rezalet bir sorun yaşayanlar var.2bini aşkın para verip internete girememek rezillik.Ayrıca Sony tr kötü diyorlar.

Nokia 1520ye ısınır gibi oldum radyo voyage uygulaması bile yok.Windows phone sıkıntı yani. Birde çok büyük.Bana note3 bile büyük geliyordu.

Telefonu 3,3.5 sene kullanacağımı varsayarsak G2 fiyatıyla önde.G3de güzel(özellikle tasarımı harika) ama ondada mikrofon girişinin çatlama gibi saçmalık bir sorun ortaya çıkmış.

Özün özü:z2 ve 1520 hakkında endişelerim gitmezse G2 alacağım.Yardımlarınız için teşekkürler.Önerilere açığım
bu dediklerini şimdiki çogu telefon yapıyor fakat f/p ürünü g2 derim o fiyata süper performans paran varsada g3 derim o ekranda süper film izlenir yada biraz daha bekle en son donanım için note 4 e bak derim dayanıklılık için ise htc one m8

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Keşke gönül rahatlığıyla gidip z2yi alabilsem.Üst mesajlarda bahsettiğim sorunlar var.Iphone 6 almayacağım.Hem beklemek istemiyorum.Hem de çok pahalı olacaktır

Alacağınız her cihazda sorun çıkabilir bunlar normal sorunlardır yani şansa bağlı ama tabi ilk serilerde bunların olma ihtimali daha da yüksek ama şu anda ki serilerde denk gelebileceğinizi düşünmüyorum.

mengola

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Alacağınız her cihazda sorun çıkabilir bunlar normal sorunlardır yani şansa bağlı ama tabi ilk serilerde bunların olma ihtimali daha da yüksek ama şu anda ki serilerde denk gelebileceğinizi düşünmüyorum.

Dediğiniz gibi ilk serilerde karşılaşma ihtimalim daha yüksek,ancak z2deki hat kopma 3g sorunu telefonu telefon olmaktan çıkarıyor.

bu dediklerini şimdiki çogu telefon yapıyor fakat f/p ürünü g2 derim o fiyata süper performans paran varsada g3 derim o ekranda süper film izlenir yada biraz daha bekle en son donanım için note 4 e bak derim dayanıklılık için ise htc one m8

Aslında param olmadığı takside gireceğim için bu kadar araştırıyorum,takside gireceğim için de 250 liralık bir fark,bana 10 lira olarak yansıyor.G3den soğumamın sebebi ise kronik sorunlar ve şarj.Yoksa G2 alabilirim

Samsung almak istemiyorsan Benim yönümden LG G3 ve Iphone 5S önerilerim arasındadır

Iphone'u ekran çözünürlüğü nedeniyle eledim.Telefonun plastik kasa ,plastik karışım olması için ne söylersiniz?Dediğim gibi g3de kafama takılan kronik sorunlar ve şarj

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Hat kopma olayının operatörle alakalı olduğunu düşünüyorum

mengola

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hat kopma olayının operatörle alakalı olduğunu düşünüyorum

İnternetten araştırdığım kadarıyla öyle değilmiş.Forumun birinde okuduğum kadarıyla almanya rootunu kuranlarda düzeliyormuş galiba.Ama bu daha sorunu yaşayanların çoğu tarafından doğrulanmadı. Donanımhaberde bununla ilgili açılmış konular var.Sorunu yaşayan da 1-2 kişi değil.Yarın sony tr'yi arayacağım bakalım ne diyecekler

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Benim önerim LG G3'tür.Niye diye soracak olursanız hem güzel bir şık tasarıma sahip,Video izlerken görüntünün keyfini alabiliyorsunuz.Kamerası zaten 10 Numara bunu bilenler bilir.Yani her şey'i ile iyi bir telefon.Ha Z2'de mükemmel bir telefon hatta bana göre TANK lakabını taşıyor.Ama benim düşünceme göre şöyle yorumlayabilirim.Diyelim Z2 aldınız.Ama Eylül'de Z3 tanıtılacak.Yani bunu bilen insan asla bakmaz.Ayrıca Sony bu politikayı değiştirmeli.Yani Z3 Eylül'de tanıtıldı,6 Ay sonra Z4 tanıtılacak.Böyle bir şey var mıdır arkadaş.Diğerlerine bakacak olursak Nokia Lumia 1520 Güzel ama Windows Phone olduğu için biraz farklı gelebilir.Zaten siz kendiniz söylemişsiniz çok büyük diye.LG G2 güel bir cihaz fakat artık LG G3 bile 1559 TL'ye bizdeuygun.com'da satılıyor.Yani gereği yok diyebilirim.Son olarak Note 3 ise hiç almanızı önermem.Aslında güzel telefon fakat Note 4 çıkacak yani Note 3 çıktığında Note 2 ne durumdaysa Note 3 öyle olacak.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708

Dediğiniz gibi ilk serilerde karşılaşma ihtimalim daha yüksek,ancak z2deki hat kopma 3g sorunu telefonu telefon olmaktan çıkarıyor.

Aslında param olmadığı takside gireceğim için bu kadar araştırıyorum,takside gireceğim için de 250 liralık bir fark,bana 10 lira olarak yansıyor.G3den soğumamın sebebi ise kronik sorunlar ve şarj.Yoksa G2 alabilirim

o zaman g2 ye bak kardeşim..

APOTT

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Lg g flex al tek eksiği kameranın üst düzey olmaması.

mengola

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG G3'ün şarjı nasıl gider sizce,çift batarya sorun olur mu?

aknvlc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şuan elimde xperia z2 ve note2 mevcut, ben note2 kullanıyorum. Z2 ekran olarak çok uzun ince kalıyor alışamadım. Daha öncesinde note 3 inceleme şansım da oldu gayet iyi telefon, şarj olarak beklentilerini karşılayacağını düşünüyorum, servisi iyi ve aksesuarları kolay bulunuyor. Ekstradan şarjlı kılıf gibi birşeyle şarjını 2 güne kadar çıkarabilirsin. Kısacası note 3 + spigen slim armor + ttec şarjlı kılıf gibi bir setle gözün arkada kalmadan devam edebilirsin öneririm.

mata8385

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
G2 şarj olarak mükemmel ama biraz nazik kılıfsız olmaz Samsung serisi daha dayanikli ama güncelleme den sonra sanki makine yavaşlıyor veya pil ömrü kısalıyor Sony kullanmadım ama güneşte ekran karanlık düşüyormuş filan

Pοseidon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Turkcell'in şarjlı kılıfını ben de almayı düşünüyorum.
Kullanıp tavsiye eden var mı acaba?