Darbeciler için ayrı mezarlık

Bu konuyu okuyanlar

sultanboz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Diyanetin " din hizmeti verilmeyecek" kararından sonra darbeciler için vatan haini mezarlığı kurulacak.

Kadir Topbaş konuşmasında, "Şeytanın dahi aklına gelmeyecek kendi insanına silah doğrultacak bir terörist hareketi görmekteyiz. FETÖ'nün teröristleri asker kıyafetini istismar ederek, asker görünümlü şeytana dönüşerek bu milletin canına kast ettiler. Buraya gelmeden önce bir toplantı yaptık. Bunların ölenlerine Ordu Belediye Başkanı yer vermedi. Ailesi alıp bahçesine gömmüş. Başkanımızı kutluyorum. Şunu söyledim. 'Bunları hiçbir mezarlığımız kabul etmez' dedim. 'Kimsesizler mezarlığında ağzı dualı insanlar var, orası da olmaz' dedim. Bir yer ayıracaksınız ve Vatan hainleri mezarlığı diyeceksiniz, geçenler lanet okuyacak. Her giden lanet okusun ve kabirlerinde yatamasınlar' dedim. Zaten cehennemden kurtulamazlar inancındayım. Ama dünyalarını da dar etmemiz lazım" dedi.

EsBer

Doçent
Reaksiyon puanı
272
Bunlara mezar yapıp yer işgal ettirmiceksin aslında direk yakılmaları lazım...onlara bu ülkenin toprakları haram olsun...

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Aynen mezarlığa harcanan araziye yazık ancak gelecek nesillere bu tir hainlerin sonunu gösterecek bir anıt mahiyetinde bir hainler mezarlığı yapılması normaldir.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Ben bu hainler mezarlığı fikrine bayıldım. Kim düşünüp teklif ettiyse Allah razı olsun. Bu bundan sonra ülkesine ihanet edeceklere müthiş bir etki yapacaktır, eminim.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Dinen caiz olmadığı fikrindeyim.
Sahte peygamber iddiasında olup savaş alanında öldürülenler dahi Hz Muhammed(S.A.V) zamanında böyle muamele edilmemişti.
Çünkü o insanların da aileleri var ve bu ailedeki masum insanlara soyadlarının öyle bir mezarda olmasından ötürü zarar gelebilir.
Bazıları bunu gurur meselesi haline getirip soyadlarını değiştirmek istemeyebilir ve mağduriyetler doğabilir.
Sadece yerini ailelerinin bildiği veya kimsenin bilmediği bir yere gömülmeleri lazım.
Peygamberimizin böyle bir uygulamaya onay vermeyeceği kanaatindeyim, devletler kabile gelenekleriyle yönetilmez.

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
bu olay da biraz şova döndü artık bu insanlara yapılacak muameleyle halkın tekrar sempatisini kazanmak için insanları rezil ve sefil etmenin yolları aranıyor herkese gerekli ceza ve yaptırım fazlasıyla uygulanmalı ama bizim dinimiz de ölüye her zaman saygı duyulmuştur oyüzden gözden uzak bir yere bir mezarlık yapılması kafidir diye düşünüyorum.