Dan Brown Dijital kale son sayfanın sırrı...

Bu konuyu okuyanlar

Empatik

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Ya kitabın son sayfasında 16 adet sayı var. Kitabı ilk aldığımdan beri aklımdaydı ama dedim bir başlayalım belki içinde bahsediyordur.Yok adı bile geçmedi :D Bu sabah çalışmalarım sonucu çözdüm.

Sayılar bizim türkçeye çevrilmiş kitabımızda yanlış yazılmış sanırım. İngilizce yayında uygulandığında We Are Watching you Çıkıyor yani sizi izliyoruz.Hatasız olarak. Ancak türkçeye çeviren ekip bu şifre konusunda hata yapmışlar.İnsan az daha dikkat eder değil mi ? Bakalım..

Sayılar : 85 56 3 105 114 105 21 125 125 125 105 2 105 105 48 36
Toplamda 128 bölüm var. 85. bölümün ilk harfi G 56. bölümün M...
Harfler : G M S Ü Ö Ü T N N N Ü D Ü Ü N E
Bu şekilde anlamsız ancak Kitapda bahsedilen Sezarın kutusu adı altında bir şifreleme yöntemi vardı. Harfleri 4X4 formatında yazma.

G M S Ü
Ö Ü T N
N N Ü D
Ü Ü N E

Böyle yazılır ve soldan aşağı doğru okunurdu. Gönümünüstününde Yine hatalı çıkıyor ancak dediğim gibi çevirirken kitapdaki devrik cümleleri düzeltmişler bizim akıllı çeviricilerimiz. :D Z yerine N geldi o yüzden çoğu yerde N leri Z yaparsak

GÖZÜMÜZ ÜSTÜNÜZDE

e Çıkıyor... :)
Kitap üzerinde bulmuştum :D :D

n6wr0.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
her kimsen çok saol bende bi hinlik olduğunu anlamıştım ama internettn araştırısam çok daha çabuk bulucağını anlamıştımda kafa yormak istemedim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Daha karmaşık yöntemler denedim ama çözüm aslında çok basitmiş. Teşekkürler, çok zekice.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aslında N harfini de bizimkiler accuk şifrelemiş. 30 derece sağa çevirsek Z oluyor Naten :) de.. benim 36. bölüm Susanla baslıyo denense. bunu çözemedim işte :D

Ali Benek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4-8-12
Hadi bakalım
30-2-8-18-4-30-20-5-56-30-27-56

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Emeğine sağlık.:)