DADG-2 Ekran Kartı eklemek

Bu konuyu okuyanlar

aardasaglaam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar ben DADG-2 satın alacağım itopyadan oyunları yüksek grafiklerde akıcı oynayabilmek için ekran kartını Gigabyte RTX 2060 WINDFORCE OC 192Bit GDDR6'ya yükselttim darboğaz yapar mı işlemciyle bir sıknıtı çıkar mı ? kaç fps yükselir yani sizce değer mi eğer optimizasyon sıkıntısı çıkar derseniz gtx 1660ti veya asıl ekran kartı şeklindede alabilirim.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
RTX 2060 a yükseltmeye gerek yok,GTX 1660 Tİ a yükseltin,zaten RTX 2060 ın bittiği yerde GTX 1660 Tİ da biter performansları çok yakın kartların,bir tek Ray Tracing teknolojisi olduğu için arada 400TL fark var fakat RTX 2060 bu teknolojiye tam olarak hazır bir kart değil,güçsüz.
GTX 1660 Tİ alın geri kalan para ile de diğer parçalar yükseltilebilir,tavsiyem anakart yükseltmeniz yönünde olur.

aardasaglaam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
RTX 2060 a yükseltmeye gerek yok,GTX 1660 Tİ a yükseltin,zaten RTX 2060 ın bittiği yerde GTX 1660 Tİ da biter performansları çok yakın kartların,bir tek Ray Tracing teknolojisi olduğu için arada 400TL fark var fakat RTX 2060 bu teknolojiye tam olarak hazır bir kart değil,güçsüz.
GTX 1660 Tİ alın geri kalan para ile de diğer parçalar yükseltilebilir,tavsiyem anakart yükseltmeniz yönünde olur.
MSI B450M MORTAR AMD B450 Soket AM4 DDR4 isimli anakarta geçeyim mi teşekkür edderim bu arada ekran kartı olarak gtx 1660 ti en iyisini tercih ettim GIGABYTE Geforce GTX1660 Ti OC 6GB GDDR6 192Bit DX12

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Anakart olarak daha iyisi koyulabilirdi fakat seçenek sunmamışlar.Bi MSI B450 A pro olsaydı daha iyi olurdu fakat Mortar ı seçebilirsiniz,en azından ilk anakarttan daha iyi.

aardasaglaam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anakart olarak daha iyisi koyulabilirdi fakat seçenek sunmamışlar.Bi MSI B450 A pro olsaydı daha iyi olurdu fakat Mortar ı seçebilirsiniz,en azından ilk anakarttan daha iyi.
Tamamdır çok sağol mortarı seçtim + gtx 1660ti 6g oc gigabyte en pahalısını seçtim bir sorum var kasa geldiğinde kulaklığımı takabileceğim giriş olacak mı + kasanın önünde zaten 3 fan var arkasında egzozuda var işlemci fanı almalı mıyım alacaksam hangisini almalıyım sistem montajı yapılırken bir sorun çıkmaz değil mi tüm parçalar birbiriyle uyumlu mesela psu ekran kartıyla işlemciyi kaldırır değil mi darboğaz sıkıntısı çıkmaz işlemciyle ekran kartı arasında kusura bakma fakat böyle telaşlı olma sebebim ilk defa internetten bu kadar yüklü miktarda bir şey ve kasa alacağım o yüzden biraz telaşlıyım ve pek anlamıyorum bu işlerden teşekkür ederim yardımın için

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Ekran kartının en pahalısını seçmene gerek yok pahalı diye daha fazla fps vermez,beğendiğini seçebilirsin ya da ekonomi yapmak istersen ucuzunu seçebilirsin aralarında olsa olsa 3-4 fps olur,oda maksimum yani.

Evet kasada kulaklık için giriş mevcut fakat gördüğüm kadarıyla dediğin gibi kasada 3 fan yok sadece 1 egzoz fanı var,ekran kartından biraz kısıp 2. kasayı alabilirsin.

İşlemci fanına çokta gerek yok zaten R5 2600 ün yanında stok soğutucu gelecek,bu soğutucu ufakta olsa overclock imkansı sunuyor.

Sistemdeki parçalar birbiriyle uyumlu bir sıkıntı çıkmaz.

Psu ekran kartını kaldırır.

Monitör 1080P ise darboğaz olmaz.

Tabi ki bu denli yüklü bir parayı harcarken dikkatli olmak gerekiyor,soru sormaktan çekinme istediğini sor :)

aardasaglaam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran kartının en pahalısını seçmene gerek yok pahalı diye daha fazla fps vermez,beğendiğini seçebilirsin ya da ekonomi yapmak istersen ucuzunu seçebilirsin aralarında olsa olsa 3-4 fps olur,oda maksimum yani.

Evet kasada kulaklık için giriş mevcut fakat gördüğüm kadarıyla dediğin gibi kasada 3 fan yok sadece 1 egzoz fanı var,ekran kartından biraz kısıp 2. kasayı alabilirsin.

İşlemci fanına çokta gerek yok zaten R5 2600 ün yanında stok soğutucu gelecek,bu soğutucu ufakta olsa overclock imkansı sunuyor.

Sistemdeki parçalar birbiriyle uyumlu bir sıkıntı çıkmaz.

Psu ekran kartını kaldırır.

Monitör 1080P ise darboğaz olmaz.

Tabi ki bu denli yüklü bir parayı harcarken dikkatli olmak gerekiyor,soru sormaktan çekinme istediğini sor :)
Çok sağolun stok soğutucu dediğiniz sanırım wraith max ama o kalmadı 2. Kasayı alacağım sağolun ekranım 1440x900 o zaman sorun çıkacak sanırım?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
R5 2600 ün yanında gelecek zaten stok soğutucu o yandan sıkıntın olmasın.
Çözünürlük olarak çokta düşük değil ucundan kurtarabilir hiç olmadı overclock yapılabilir fakat bi @Utkuversus a sormak lazım.

aardasaglaam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
R5 2600 ün yanında gelecek zaten stok soğutucu o yandan sıkıntın olmasın.
Çözünürlük olarak çokta düşük değil ucundan kurtarabilir hiç olmadı overclock yapılabilir fakat bi @Utkuversus a sormak lazım.
@Utkuversus yardımcı olabilir misin? Ryzen 5 2600 + Gtx 1660 ti 6gb oc alıyorum çözünürlüğüm 1440x900 ama oyunları 1920x1080 oynayabilirim darboğaz sıkıntısı yaşar mıyım overclock yapmayı bilmiyorum

aardasaglaam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
:D @Utkuversus
Mesaj otomatik birleştirildi:

Saat çok geç sabah yazar: D
dostum bu videoda adam ultra 1920x1080de bizim sistemde 60 70 fps alyıor 12 ye düştüğü oluyor 25 12 oluyor bazende ben tabiki ultrada oynamayacağım ama agresif oynayacağım için indiğim zaman hiç kasmamasını istiyorum direk silah alabilmek için birde battlefield gibi oyunlarda orta-yüksek ayar 1920x1080de oynamak istiyorum yani demeye çalıştığım benim bütçem yüksek tasarruf yapmaya gerek yok ryzen 5 2600x ve üstüne çıkarabilir ve rtx 2080 2070 2060 alabilirim ama hangi işlemciyle dar boğaz yapmaz hangisinde optimize on numara olur bilmiyorum ondan dolayı senden yardım istiyorum 1440x900 monitörümde darboğaz yapmayıp mis gibi oynatacak ekrankartı+işlemci istiyorum çok iyi oynatsın ama

Son düzenleme:

aardasaglaam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ufak bir butce ekleyip 1080P monitor alin derim en azindan. Donusturucu ile mi kullancaksiniz?
eğer uymaz ise evet
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ufak bir butce ekleyip 1080P monitor alin derim en azindan. Donusturucu ile mi kullancaksiniz?
eğer bi sorun çıkmayacaksa devam edeyim bu monitörden ama çıkacak ise 1080 p monitör alırım öneri yollar mısınız 1080p monitör