Dabbe 5: Zehr-i Cin'den Korkmam Ben! - 10.000 Dolar Ödül - Başvuru Yap!

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Dabbe 5: Zehr-i Cin'den Korkmam Ben! - On Bin Dolar Ödül - Başvuru Yap!

http://forum.shiftdelete.net/sinema/402686-dabbe-6-2015-fragman-izle-vizyon-tarihi-detaylar.html

Dabbe 5: Zehr-i Cin'den Korkmayacaklara Büyük Ödül!

WpZrDq8.jpg

12 Eylül'de vizyona girecek olan Dabbe 5: Zehr-i Cin filmini izlerken hiç korkmayacak bir kişi büyük bir para ödülüne konacak.

Hasan Karacadağ'ın yazıp yönettiği Türk sinemasının en uzun soluklu serisi Dabbe'nin 5. filmi Dabbe 5: Zehr-i Cin filmi oldukça büyük bir iddia ile birlikte vizyona girmeye hazırlanıyor. Karacadağ, Facebook ve Twitter üzerinden dünya çapında bir yarışmayı başlatıyor. Zehr-i Cin'de ana karakterin cinlerle karşılaştığı sahnenin, şimdiye kadar yapılmış en korkunç sahnelerden biri olduğunu iddia eden yönetmen, seyirciler arasından kesinlikle korkmayacağını iddia eden 10 kişiyi sosyal medya üzerinden yapılan başvrurular ile belirleyecek ve özel bir ortamda filmi izletecek.

Yabancılara da açık olan bu yarışma, İngilizce altyazılı olarak gerçekleşecek.Tıp geçmişi de bulunan Karacadağ, korku duygusunun beynin geçirdiği düşük frekanslı nöbet anlarından oluştuğunu ve bir insanın korku duygusunu mimkleriyle ve sözleriyle gizlemeyi başarabildiğini, kalp atışlarının ve beyin dalgalarının değişmesini asla kontrol edemeyeceğini söylüyor.

Filmi izleyen kişilerin nörotransmitter aygıtına bağlanarak, kalp atışlarının ve amigdala üzerinden beyin dalgalarının değişimi takip edilecek. Filmin sonunda sonuçlar çıktılar ile karşılaştırılacak. Beynin korku bölgesi amigdala'da herhangi bir değişimin gözlenmemesi halinde, o kişiye 10 bin dolarlık bir ödül verilecek! Yarışmaya müracaatlar 10 Eylül'de başlayacak.

Dabbe: Zehr-i Cin filmi 12 Eylül'de vizyona giriyor.

http://forum.shiftdelete.net/sinema/359865-dabbe-5-zehr-i-cin-filmi-2014-fragman-izle.html

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Sacma. Herkeste ufak tefek degisimler olur. Iyi reklam yolu secmisler.

TosunPasaa

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Hiç korkmayacak birinin çıkması imkansız. Az da olsa heyecanlananlar olur sonuçta korku filmi. Bence en azın korkanlara versinler parayı.

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
yani ortam sessiz, bi çıt sesi çıksa zaten hayvan gibi hoparlörler var insan ister istemez korkar titrer sıçrar yani.

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Ilaclar ile istenen durum sağlanabilir , tabii ilk önce geniş kapsamli bir sağlık kontrolünden geçiriliyorsa bu durum işe yaramaz

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Yalan makinesini bile alt edebilen insanlar var. Onlar bu tip bir yarışmayı kazanabilir sanırım. Düşünce gücüyle duygularını öyle bir bastırıyor ki sanırsın karşındaki insan değil adeta terminatör. Aksi halde zaten kazanmak mümkün olmaz. Afişi bile insanın tansiyonunu yükseltiyor.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
bir de millet böyle şeylere inanıyor.nörotransmitter bağlıcakmış.amigdalada ki değişime bakacakmış.ufak at civcivler yesin.

insanlar keyif aldıkları şeyleri yaptıkların da amigdala da değişim olur.

güzel reklam ama.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
filme odaklanmazsan korkmayabilirsin sanırım. Film esnasında ekranın alakasız bir yerine bakılıp farklı şeyler düşünülebilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dabbe Cin Vakasını izledim çok kaliteli ve sürüklryiçi idi.Yönetmen kendini çok geliştirmiş.Bunu da izleyeceğim.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Güzel reklam işte. Her yönüyle farklı bir tarzı var karacadağın :D

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Afişi görünce chucky'nin gelini filmi aklıma geldi.

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Ben dün gittim efecktlerden ziyade sesten tırsıyon :) fazla korkmayım diye odaklanmamaya çalıştım ama yinede korku sahnelerinde ayaklarımla kendimi koltuga ittirirken buluyorum herseferinde :D

Spy.94

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ya filmden korkmasanda farketmez. Anlık ses patlamaları bile ufakta olsa hareket oluşturur beynin o bölgesinde. Tamam korkmazsın ama o bölgede hareket olacağı için korktun diyecekler bitecek iş.

TosunPasaa

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ben korkmam simdiye kadar tum seriyi tek basima gece karanlikta izledim korkmam ben

Bu seri korku filmi olarak görmüyorum zaten. Psikolojik filmler bana göre. Çünkü çok uzun süre bilinç altında kalıyor ve uzun süreler etkisinde kalıyorsun. Bu seriden sonra karanlıkta dışarı çıkamayan insanlar gördüm.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
o ödülü beyinsel tepkimelerine dayanarak vermeyecekler zaten. :D
sen bir başvur yine de.
:D :D ugrasamam isim var benim :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu seri korku filmi olarak görmüyorum zaten. Psikolojik filmler bana göre. Çünkü çok uzun süre bilinç altında kalıyor ve uzun süreler etkisinde kalıyorsun. Bu seriden sonra karanlıkta dışarı çıkamayan insanlar gördüm.

Ben izledikten sonra karanlikta dolaniyorum sikinti yok

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Gözümü bağlasalar hoperlörden çıkacak sesten yine hoplarım.

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Filmi iyi bir pazarlama yolu seçmiş. Ancak izlenen bir şeye tepkisiz kalmak imkansız insan vücudu dış uyaranlara muhakkak tepki verir hele de bu sinema gibi ses, ışık ve görsel efektlerin fazlaca kullanıldığı bir uyaransa mantıken çok saçma bir deney ama film için iyi bir pazarlama stratejisi. Hasan Karacadağ ilk korku filmiyle çıktığında kendi tarzını yaratmaya çalışan orijinal bir yönetmen olarak görmüştüm ancak bu seriyi abartması ve kendini tekrar etmesi kabak tadı verdi bence her yeni Dabbe filminde bir önceki filmi biraz değiştirerek fazlasıyla ticari kaygı güderek yapıyor. Fazla mainstream olması orijinalliğini bitirdi, para için yapıyor sadece