D-smart next ye 8800 uydu alicisi ile hd kanallari izlemek?

Bu konuyu okuyanlar

Reconstructe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba saygıdeğer Shift Delete Net üyeleri;

Benim problemim türksat 4A geçişinden sonra d smarta gelen show tv Hd atv HD trt1 HD gibi kanalları seyredemiyorum. Uydu cihazım Next YE-8800. Müşteri hizmetleri ile görüştüm bir takım işlemler yaptıktan sonra (saçma sapan zırvalıklar işte sizin aboneliğiniz iptal edilmiş yok 22. kanalda 20 dk bekleyin güncelleme yapınca olacaktır, cihazınızın elektrik kablosunu çekin ve tekrar deneyin vs.) uydu cihazımın HD yayınları desteklemediği için izleyemediğimi söylediler. Bana pek inandırıcı gelmedi.

Konu ve cihaz hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilirlerse memnun olurum.
Saygılarımla Reconstructe

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Doğru söylemişler. HD olmayan bir alıcıda, hd nasıl izleyeceksin ki? Daha önceden herhangi bir hd kanal izleyebiliyor muydunuz? Bu cihaz ile.

Reconstructe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saygı değer dostum,
Cevabın için teşekkür ederim.
Türksat 4A ya geçiş tarihinden bu yana gayet normal kanalları izliyordum sadece show tv ve habertürk yoktu. Müşteri hizmetleri ile irtibatım da yapılan işlemden sonra geldi bu HD kanallar ve bana bunların türksat 4A geçişi ile olduğunu söylediler. Müşteri hizmetlerinden eski haline getirmeleri gibi bir istekte bulunsam ne cevap verirler acaba?

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Müşteri hizmetleri ile kendiniz uğraşmak yerine, bir dsmart yetkili servisine cihazı götürüp, gerekli ayarlamaları yapmalarını isteyebilirsin. Daha etkili olabilir.

Bende dsmart yok, digiturk var herhangi bir sıkıntım olduğunda, hiç uğraşmıyor, direkt cihazı veriyorum, alın düzeltin diye :)

Reconstructe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım en mantıklısı bu olacak. Cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim. İyi günler.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Uydu alıcının özelliklerine baktım da HD ibaresi göremedim. Yani uydu alıcın HD değil, doğal olarak HD kanalları seyredemezsin.

Reconstructe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saygın Karargaht;
Teşekkür ederim cevabın için. Fakat şöyle bir durum söz konusu bu kanallar yapılan işlem sonrası geldi ondan önce normal kanallar vardı. Gayet net izleyebiliyordum. Şimdi Hd lerin yerine normal kanalları yani eski haline getirin dediğimde o güncelleme ile geliyor öyle birşey yapamayız diyorlar.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Anladım, durum şöyle olabilir. Atıyorum, show tv vardı, güncelleme ile show tv hd'de geldi. ama hd olduğu için önlere geldi ve asıl show tv arkalarda kaldı. Gibi bi olay da olabilir. Bütün listeye baktınız mı? zira yüzlerce kanal var, yerleri değişmiş olabilir. Yani hem show tv, hem de show hd listede olabilir.

Reconstructe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım çözümü buldum manuel arama ile normal kanalların frekansını girerek aratınca cıkıyor. Fakat şimdi şöyle bir sorun var o kanalları eski yerine nasıl getirebiliriz?
Bu arada yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim.

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Ohooo biraz kurcala yani normal kanallar zaten arkalarda. Kanal liste duzenleme falan vardir

Reconstructe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevabın için teşekkür ederim...
Yok kanal liste düzenleme var fakat d smartın kanal liste sıralaması sabit olduğu için sadece belirli bir yere kadar taşıyabiliyorum ki buda 600 ve üzeri kanal numarasına tekabül ediyor...

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Aslında en kolayı d-smarttan kurtulmak :D

Reconstructe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim gece gece iyi oldu bu muhabbet...
Aboneliğimiz zaten 3.5 sene önce bitmişti. o dönemden itibaren normal bir uydu alıcısı gibi kullanıyorduk D-ŞIMARTımızı :) Yani kurtulsamda birşey ifade etmeycek zaten herhangi bir ücret ödemiyorum...

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Dsmart ve Digiturk maç yayınları dışında pek bir işe yaramıyor. Kaç kişi izliyor kendilerine özel sinema ve dizi kanallarını? sorgulamak lazım.

Reconstructe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle doğru bir tespit genelde spor kanalları için alıyorlar. Sinema kanalları belgesel kanalları falan hikaye yani tabi ki alan var fakat bir spor paketi kadar çok değil yada full paket alıyor hepsi bir arada sadece sinema ve dizi paketi alan bence çok az kesim...

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Biz o yğzden napıyoruz, d-smarta hiç bulaşmıyoruz :D ben söze önem veririm. Şahan Gökbakar D-smart reklamlarında oynarken yeni yeni çıktığında d-smart, tamamen ücretsiz ve hep öyle kalacak dediler, milleti kandırdılar. Şimdi telefon uygulaması için bile para ister hale geldiler.