D-smart HD+ mı yoksa Digitürk HD plus / IQ mu?

Bu konuyu okuyanlar

cago

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar yeni taşındıgım evimdeki 40'' 3D tvnin artık bi işe yaramasını istiyorum. =) bu yüzden baslıkta söylediğim bu iki platformun ürünlerinden birini almayı düşünüyorum.Şu dakikaya kadar dsmartın hd+ uydu alıcısını 600 tl ye teknosadan taksitli alıp 100 liraya(emin değilim) maxipakete geçiririm, dalgama bakarım die düşünürken IQ biraz aklımı çeldi.

dsmartın PVR sini tercih etmemdeki neden iki lnb girişliolup bir kanal izlerken diğer kanalı kayıt edebilme imkanı olması. böylece beni internete mahkum bırakmayacak
olması geleceğe dönük izlemek istediğim dizilerde. <bu sebeple 6 gb lık yalın internet yeterli olacak>

fakat digitürkün plus ının haricinde yeni farkettiğim IQ özelliği, geçmişe dönük tekrar izleme seçenekleri sayesinde dizi yahut programları tekrar izleme seçeneği sunabilmekte, bu sebeple çift lnb nin yeini doldurup, film dizi anlamında daha geniş bi yelpaze sunmakta.

tabi bunun için kota sıkıntsı yaratacagından 6 gb kota yerine sınırsız kota almak zorunda kalacagım.

digitürkün fiyatları dsmarttan daha dolgun gözüküyor. fakat telefonla yaptıkları tekliflerinde biraz dengelenmiş gibi gözüküyor birazdan yardımcı olmak isteyenler için bi fiyat analizi cıkartacagım.

ayrıca teknik destek, müşteriyi umursama, memnun etme yönleriyle digi daha kaliteli ve memnun edebilitesi yüksek gelmekte

dsmart tercih edersem receiverı peşin almak istiyorum. hem daha uyguna denk geliyor 2 yılda, e hem de 2 yıldan sonra benim olmakta. digi de böyle birşey yok sanırım.

dsmartta 600 tl taksitli teknosadan 2 yıllık giriş paket aldıktan sonra telefonla arayıp 100 lira vererek sizi maxiye 200 e fulle atalım mı die teklifte bulunduklarını duydum.
bunun yanında da 30 ar liradan 12 ay internet alacagım.

digiyi tercih etmem durumunda ilk 4 ay 17 sonraki 8 ay 34 sonraki yıl 43 tl ödeyerek 2 yılda 856 tl ödemiş olacagım. alacagım pakette 2 keyif bir sinema paketi bulunmakta. 2 ay tüm kanallar, 6 ayyetişkin kanalları hediye. IQ için kotasız internet gerektiğinden; 50 gb adil kotalı yalın için 50tl x12 ay da cabası.

fikirlerinizi bekliyorum :)

debir

Asistan
Reaksiyon puanı
2
digiturk hd plusu tercih ederim

dsmartın müşteri memnuniyeti yok bence, en son görüştüğümde memnuniyetsiz ayrılmıştım...

cago

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
orası öyle digiturk gerçekten daha fazla memnun ediyor; ama verilen paket ve receiver olarak bakıldıgında yorumları merak ediyorum açıkçası...

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Ben her 2 platforma da taahhütlü üyeliğe karşıyım, daha sonra size çok sorun çıkartıyorlar.
Modüllü üye olun içiniz rahat etsin ilerde PVR'li kutuyu çok kullanmadığınızı göreceksiniz ama tabi karar sizin.
Ben D-Smart kullanıyorum ve fiyat olarak Digitürkden çok daha uygun fiyatlı dt çok pahalı ama dediğim gibi siz bilirsiniz...

cago

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 yıllık üyeliklere ben de karşıyım "özellikle internet paketlerinde", fakat uygun fiyat için bazen avantajlı olabilmekte.fiyat karşılaştırmasında yaptıgım receiver artı maxi yaptıgımda 800 liraya geliyor. digi de 856 lira oluyor "kiralama" olması tabi dezavantajı. yani böyle bakıldıgında fiyat olarak şu an fark yok gibi önümde.PVR konusunda evet cok cok kullanamayaiblirim . ama öğrenciyim, boş vakitlerim sınırlı, sınırlı vakitlerimde de istediğimi yapabilmem lazım. o yüzden PVR a yönlendim acıkcası. =)

hakanemre34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşin içinde 3d var ise kesinlikle Digitürk ü tercih etmelisin. Özellikle lig tv üyeliğinde varsa haftada en az 2 maç 3d..

ihsancnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her iki ürünü de kullanmış birisi olarak kesinlikle Digiturk diyorum. Dsmart HD'yi 3 ay ücretsiz kullanma imkanı buldum. Şimdi ise Digiturk HD kullanmaktayım. Müşteri hizmetleri ve memnuniyeti olarak D smart çok kötü, hiçbir şart belirtmeden iptal edebilirsin diye verdikleri 3 aylık ücretsiz deneme paketini iptal edene kadar beni çıldırma noktasına getirmişlerdi neredeyse. Ayrıca Digiturk HD ye 24 aylık üye olman durumunda da taahhüt sonunda cihaz senin oluyor (Ben şu an 47" Televizyonumda bu şekilde kullanmaktayım). Senin için ne kadar önemli bilmem ama şunu da belirtmek isterim ki cihazın ilk açılış süreci D smart ta çok daha hızlıydı. Ama HD görüntülerde Digiturk, D-Smart'ın HD görüntülerine göre çok daha kaliteli ve net.
Ayrıca [MENTION=320747]hakanemre34[/MENTION] ün de belirttiği gibi 3D için bence Digiturk daha doğru bi tercih 3D maçlar ve her gün 3D belgeseller mevcut.

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ikisinden biriyse digiturk. Ama ben olsam ikisinede para vermem. Adamı parasıyla rezil ediyorlar

Shıftdelete

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dijitürk illa maç olarak bakmamak gerekir her anlamda kanalda 3D İÇİN daha uygun ama d smarttada güzel film kanallarını kaliteli desteklıyor

kadir_aslan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar her iki şirkette kampanyalar var dsmartnet te olan kampanyada dsmartwebtv digiturk te yeni başlayan digiturk her yerde kampanyasında olduğu gibi digiturkplay ücretsiz mı kullanan var mı bilgi vere bilir mı?

mcfilay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aydın doğan kazanacağına karamehmet kazansın.

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hizmet ve kalite olarak digitürk ama maalesef sorunlar konusunda başın çok ağrır

optimal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her iki paketi de kullandığım için net bir şekilde söyleyebilirim ki kesinlikle digiturk... Tahhütlü dsmart ı kesinlikle düşünmemek lazım , kapatmak imkansız çılgın paralar istiyorlar.

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Dostum internet ile alacaksan D-Smart'ı öneririm. Ben kendi evimde kullanıyorum ve memnunum. Yalnız PVR özelliğini kullanmayacaksan alıcı için boşuna ekstra ücret ödemeye gerek yok. Normal HD alıcısı işini görür. Digiturk'ün tek artısı Lig TV. Ligi takip etmek istiyorsan zaten bu kıyaslamayı bile sormaman lazım. Yine de Digiturk bana pahalı geliyor. Üstelik Digiturk ile teknik problem yaşarsan vay haline. Her işleme ayrı ücret, düzelmeyen sorunlar vs.

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
var ya hepsinin Allah belasını versin özellikle Dsmartın sakın bulasmayın derım ben taahhutuun bıtmesını beklıyom zamanında bı hata yaptık aldık basıma gelmeyen kalmadı paranla rezıl oluyosun alacam normal bı alıcı merkezi sistem devam bu ne yaa TRT nın HD sıde var yeter :D :D

hasanztr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En iyisi git Karaköy e al bi Atlanda HD sen de kurtul biz de kurtulalım...

jeliboncocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ikisi de aynı dert ama illa birini alacaksan digitürk+plus derim bende...

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
dijitürkte ulusal kanallar hd değil sadece show tv ve trt var. ama dsmart en çok hd kanal içeren platform.

Mr.ßahadır®

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Eğer fazla maç izliyorsan Digiturk fakat belgesel vs. izliyorsan D-Smart tercih etmelisin...

cago

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar biraz eski bi konumdu ama söyleyeyim. digiturk u tercih ettim. gıdım pişman değilim sadece sinema paketi almayabilirdim <sınırsız internet aldıgım için, ama IQ özelliğinden cok verimli faydalanamazdım>. Deneme cihazı olan ve bu ay sunulacağını duydugum DİGİTURK IQ PLUS cihazını aldım. Hem IQ hem de PLUS özelliği var. tavsiye ederim ;)
bu arada biri sormuş, digiturkplay ücretsiz, maçlar hariç tüm kanallar açık.

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
tivibu al tavsiye ederim.mac izlemeyeceksen

ayeda

Asistan
Reaksiyon puanı
0
dıgıturk :maç izliyeceksen

dsmart :belgesel fılm ızlıyeceksen

dsmart (modulle ),eutelsat ,hotbırd,astra,eurobırd,hellassat,vs (ınternetle ızlemek ıcın ) atlanta hdbox

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Digitürk IQ kutu alabilirsin 9103 modelinden yada humaks modelleri varsa ellerinde humaks istedgini belirtebilirsin internet bağlantısı olan chazlardır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende ikiside var. ücretten ziyade görüntü kalitesine de bakmak lazım digitürk hd kalitesi dsmarttan daha iyi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
herkes digiturk demiş ama ben ikisinide gördüm hd maç yayınında hd kalitesi olarak d smart daha net...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
digitürk ün hd kanalları 1920/1080
dsmartın ki 1280/760

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
766
var ya hepsinin Allah belasını versin özellikle Dsmartın sakın bulasmayın derım ben taahhutuun bıtmesını beklıyom zamanında bı hata yaptık aldık basıma gelmeyen kalmadı paranla rezıl oluyosun alacam normal bı alıcı merkezi sistem devam bu ne yaa TRT nın HD sıde var yeter :D :D

Bu devirde normal uydumu kaldı.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bu devirde normal uydumu kaldı.
Evet kaldı. Bizimkiler kullanıyor. D-smart ve digiturk e sadece ulusal kanallar için niye para verelim ki? Hemde durduk yere birde decoder çıkacak ortaya. Hiç gerek yok uydudan gelen kabloyu tv ye tak hd yayının keyfine bak...

Son mesajlar