D-Smart + Fiber İinternet (ÇOK UCUZA)

Bu konuyu okuyanlar

yeniçerı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Limitsiz_Fiber_Internet_Kampanyasi.jpg

BENCE SÜPER KAMPANYA :w00t:

KAMPANYANIN DETAYLARI

fiber internet nedir?

Fiber (FTTX hizmeti) internet, fiber optik kablolar (cam elyafı ortam olarak kullanılmaktadır) kullanılarak gerçekleştirilen erişim teknolojisi.

fiber teknolojisi ADSL teknolojisinden farkı nedir?

Fiber teknolojisi ADSL’e göre çok daha hızlı internet hizmeti sunulmasına imkan vermektedir. Fiber şuanda en hızlı erişim teknolojisidir. Hızlarında olan büyük farka rağmen fiyatlarda çok fazla fiyat farkı bulunmamaktadır. Bilgi güvenliği açısından da fiber hizmeti şuanda en güvenilir erişim teknolojisidir.

fiber hizmetinden yararlanbilmek için bina içine farklı bir kablolama yapmakmı lazım?
Hayır, farklı bir kablolama yapmaya gerek bulunmamaktadır. Santralden binaya kadar olan kısım fiber kablo ile donatılmışsa (hat fiberi destekliyorsa) bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

hat aktivason süresi nekadar?

Fiber internet kampanyasından yararlanan bir abonenin hat aktivasyon süresi 5 iş günüdür. Eğer, Yalın olarak Fiber hizmetinden faydalanılıyorsa hat aktivasyon süresi 7 iş günüdür.

nakil işlemleri ne kadar sürmektedir?

Nakil işlemlerinin tamamlanması için verilen süre 5 iş günüdür.

Fiber hızlarından 50 Mb, 100 Mb tarifelerinden yararlanabilir miyim?
İlgili tarifeler şu anda bulunmamaktadır. Ancak çalışmalar devam etmekte olup ekleme gerçekleştirildiğinde yararlanılabilecektir.

Fiberden yararlanacağım ancak servis gelip kurulum yapacak mı?

İstenmediği sürece servis gönderimi yapılmaz. Ancak servis talep ederseniz 25 TL ücret karşılığında servis yönlendirmesi yapılabilir.

Fiber hizmetinden yararlanabilmek için farklı bir kablo ya da aparat gerekli midir?

Alt yapınızın Fiber teknolojisini desteklemesi durumunda farklı bir kablo ya da aparata ihtiyacınız bulunmamaktadır. Normal ADSL bağlantısında kullanılan modem ve kablolar ile bağlantı sağlanabilmektedir.

Kampanya kapsamında taahhüt vermek gerekiyor mu?

Evet, kampanya 24 ay taahhütlüdür.

D-Smart Dış Kurulum ücreti tüketici tarafından mı karşılanıyor?
İstege baglı olarak sunulan dıs kurulum hizmeti ayrıca ücretlendirilir.

Kampanya süresince paket değişikliği yapabilir miyim?

Kampanya kapsamında internet ve D-Smart hizmetlerinde üst paketlere geçis yapılabilir, alt paketlere geçiş yapılamaz.

Aboneliğin 24 ay içinde iptal edilmesi durumunda herhangi bir ödeme yapmak durumunda mıyım?

Aboneligin, 24 aylık taahhüt süresi dolmadan iptal edilmesi durumunda, iptale kadar geçen süre boyunca D-Smart Net için yapılan indirimler, D-Smart uydu alıcısı ve içerikte verilen indirimler ve 99TL taahhüt bozma bedeli aboneye faturalanacaktır.
D-Smart uydu alıcınızı ve modeminizi iade etmeniz gerekmektedir. İade gerçeklesmemesi durumunda modem için yapılan ödemeler kablolu için 60TL kablosuz için 150TL üzerinden düsülerek faturalanacaktır.

D-Smart Aktivasyon (iç kurulum) ücreti tüketici tarafından mı karşılanıyor?

Kampanya kapsamında (24TL) D-Smart Net aktivasyon bedeli alınmaz, D-Smart aktivasyon (iç kurulum) bedeli tek ödeme (40TL) ya da 24 ay boyunca aylık 2TL olarak faturaya yansıtılır.

D-Smart uydu alıcısı ve modem mülkiyeti hakkında bilgi alabilir miyim?

Uydu alıcısı ve modem mülkiyeti D-Smart'a aittir, tüketicinin kullanımına tahsis edilir.

Kampanya hangi tarihler arasında geçerlidir?
Bu kampanya 24 ay taahhütlü olup 31 Temmuz 2012 tarihine kadar ve sadece bireysel aboneliklerde geçerlidir

Mevcut D-Smart Net ve D-Smart aboneleri Fiber hizmetinden yararlanabilecek mi?

Evet bu hizmetten talep ettikleri durumda ve uygun şartlar altında yararlanabilirler.

D-SMART SİTESİNDEN ALINTI (yapana kadar canım çıktı :mrgreen:)

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Bu d-smart ın Fiber İnterneti varmı ki?
İlk defa duydum.:confused1:

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bu hd ile hd+ arasındaki fark nedir? 720p ye 1080p mi

Veledul_Maraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu hd ile hd+ arasındaki fark nedir? 720p ye 1080p mi

Hayır dostum (hd) olanda normal hd receiver veriyolar (hd+) olanda time shift&record (yani canlı yayını durdurup kaldığın yerden devam etme yada istediğin yayını kaydetme özellikli) uydu alıcı veriyolar.

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hayır dostum (hd) olanda normal hd receiver veriyolar (hd+) olanda time shift&record (yani canlı yayını durdurup kaldığın yerden devam etme yada istediğin yayını kaydetme özellikli) uydu alıcı veriyolar.

Benim evdeki 3 kuruşuk alıcada bile timeshift var. Hiç kullanmıyorum. Bunun için +10 lira vermeye değmez.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Smile adsl altyapısını kullanıyordu oda tnetten alıyor dolayısıyla ttnet in fiber dediğine bunlarda fiber diyor işte.. Tabii heryerdede bu fiber olayı yok bazı yerlerde..

$ervante$

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Eee bizde digitürk var napıcaz ben sade fiber istiyorum oluyormu

blackbatuhan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben aradım bu dsmartı , evimdede zaten 2 adet smart bulunmakta. biri hd biride normal. bu smartın interneti yine ttnet ile aynı paraya geliyo hiçbir avantajı kalmıyor.

vestham

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telekom altyapısından fiber hizmeti veriyorlar.Binanızda fiberinternet varsa tabi.

sssxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya arkadaşlar bana win7 media player eklentisi konusunda yardmcı olabilcek biri var mı .s

aykutoglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
D -smart net mi ? aman aman beleş verseler almayın :cursing::cursing:

k3kin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
50 gb AKN aıuhauhaıuhsıuhaofhalhsklajflsan :D:D:D:D

kara_kutu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
D-Smart denilince 2 kere düşünün. İlk çıktığında TV için tüm kanallar ücretsiz ve lig maçlarıda D-Smartta olacak dediler şuan ücretsiz 2 kanal yok. İnternetleri de aynı olacaktır TTnet 1 , Smile 2.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
evinizde hd yayın izlemek istiyorsanız d-smart veya digiturk almanız gerek. uyduda çoğu kanalın şifresiz hd yayını yok çünkü...

hd kanal konusunda d-smart, digiturkun bir adım önünde. kanal d ve star tvnin hd kanalları sadece d-smartta var. ki; bunlar en çok dizi yayınlayan kanallar.

d-smartın kampanyası da bence baya avantajlı. limitsiz adsl parasına hd abonelik sahibi oluyorunuz. kutuyu da d-smart veriyor. ekstra para ödemiyorsunuz. üstelik maxi paket... yani erotik kanallar hariç çoğu kanal var. mesela futbol sezonu açılıyor. şampiyonlar ligi, uefa, nba... bunları ekstra ücret ödemeden, hd kalitesinde izlemek bence gayet güzel.

altyapı da klasik TT altyapısı. bence TTnet dışında adsl servis sağlayıcıları içinde en cezbedici kampanya bu. diğer servis sağlayıcılar hep aynı promosyonları yapıyor. "internetinizi bize taşıyın, ilk 3 ay, 5 ay şu kadar indirim yapalım..."

Norrick

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kampanya hangi tarihler arasında geçerlidir?
Bu kampanya 24 ay taahhütlü olup 31 Temmuz 2012 tarihine kadar ve sadece bireysel aboneliklerde geçerlidir

bu kısmı bitek ben mi okudum?

aykutoglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
D-smart tv konusunda iyidir ama aman deyim sakın ola internet konusunda gidin 56k dan dial up bağlantı yapın bin kat daha iyidir !

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
nekadar nefret etsekse sövsekde ttnet den vazgeçemiyoruz kardeş :D zaten evimde hd televizyon yok 72 ekran tüplüye devam :D

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar ben hd paketi aldım ve 8 gb yalın internete geçtim. TTNET belasından kurtuldum şimdilik. Dün akşam 700-800 kb larda torrentte download gördüm ve bunun yarısıydı ttnet'te. İnşallah hep böyle olur. Boş yere telefon faturası ödemekten kurtuldum. :)

Sorusu olan mentionlayarak sorabilir. :)

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar ben hd paketi aldım ve 8 gb yalın internete geçtim. TTNET belasından kurtuldum şimdilik. Dün akşam 700-800 kb larda torrentte download gördüm ve bunun yarısıydı ttnet'te. İnşallah hep böyle olur. Boş yere telefon faturası ödemekten kurtuldum. :)

Sorusu olan mentionlayarak sorabilir. :)

50 GB'tan sonra hız ne olacak. Merak ettiğim bu. :)

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
50 GB'tan sonra hız ne olacak. Merak ettiğim bu. :)

Adil kullanım noktası (AKN) olan limitsiz paketlerde kullanıcıların hızları, AKN noktasına geldiğinde ay sonuna kadar 3Mbit/sn’ye indirilecektir. Limitli paketlerde limit aşım ücreti her Mb başına 0,0093 TL’dir. :)

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Adil kullanım noktası (AKN) olan limitsiz paketlerde kullanıcıların hızları, AKN noktasına geldiğinde ay sonuna kadar 3Mbit/sn’ye indirilecektir. Limitli paketlerde limit aşım ücreti her Mb başına 0,0093 TL’dir. :)

Bir nevi sınırsız 3 Mbit diye düşünmek lazım o zaman. 50 GB benim için çok küçük bir miktar. Sanırım bütün ISPler aynı artık.

kara_kutu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ne zaman AKN kaldırılırsa o zaman Türkiye'de internet gelişmiş demektir. 50 GB'i ben ayın 4ünde geçtim ayın 4ünden beri 3mbps hızda kullanıyorum. Şuan 120GB Download, 9GB Upload yapmışım :D 8mbps olsaydı ne olacaktı acaba :D

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Ne zaman AKN kaldırılırsa o zaman Türkiye'de internet gelişmiş demektir. 50 GB'i ben ayın 4ünde geçtim ayın 4ünden beri 3mbps hızda kullanıyorum. Şuan 120GB Download, 9GB Upload yapmışım :D 8mbps olsaydı ne olacaktı acaba :D

Hocam hdd lerin sel felaketinden dolayı hala uçuk olduğu dönemde bu kadar veriyi indiriyorsan kesin sen sabancı veya ağaoğlu sülalesinden olman gerekir :) :D Ben yer sorunu yaşamasam pc yi kapatmayacam da yer sorunu yaşıyorum :D

Son mesajlar