Curved Monitörde Çizim Yapmak

Bu konuyu okuyanlar

xloer00

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Hem oyun hem çizim yapmak için pc topluyorum ama monitör konusunda curved olmasını istiyorum. Çizimi etkileyen bir sıkıntı olur mu diye düşünüyorum ?

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Nasıl bir çizim yapıyorsunuz renk doygunluğu önemli mi oynadığınız oyunlarda hangi tür fps oynuyor musunuz ?

1ms monitörler tn panel olur ama renk doygunluğu daha azdır VA panellere göre VA paneller ise 4ms den başlar en az.

xloer00

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Renkler çokta önemli değil kullanacağım programlar solidworks , autocad , mastercam , adobe photoshop , adobe illustrator şuanlık bunları kullanıyorum en çok solid ve autocad özellikle bu 2 programı etkiler mi ?

lutfuhoca

Asistan
Reaksiyon puanı
45
curved ekranlarda görüntü ve çizimlerin olumsuz yanlarıyla ilgili bir makale okumuştum. Fikrim yok ama araştırmanızı tavsiye ederim.

xloer00

Asistan
Reaksiyon puanı
20
curved ekranlarda görüntü ve çizimlerin olumsuz yanlarıyla ilgili bir makale okumuştum. Fikrim yok ama araştırmanızı tavsiye ederim.
Tekrardan o yazıyı bulma ihtimaliniz var mı? Google de
arama yaptığımda bu konuyla ilgili bir bilgi bulamadım.

cihaneken

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Çizim yapıyorsunuz ama renk önemli değil. :confused2:

Siyah beyaz çizim mi yapıyorsunuz? Ayrıca kavisli ekranlar çizim ve tasarım işlerinde pek iyi sonuçlar vermeyecektir. Bu tip ekranlar daha çok oyun ve film gibi konulara yönelik.

xloer00

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Çizim yapıyorsunuz ama renk önemli değil. :confused2:

Siyah beyaz çizim mi yapıyorsunuz? Ayrıca kavisli ekranlar çizim ve tasarım işlerinde pek iyi sonuçlar vermeyecektir. Bu tip ekranlar daha çok oyun ve film gibi konulara yönelik.
Sizin önerdiğiniz canlı renki düz olabilir 1200 tl civarında bir marka model var mı ?

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Cizimleri aksam veya gece yapacaksaniz va diger zamanlar icin ips daha iyidir cunku ipsde isik sızıntıları oluyor karanlik odada calisirken siyah renk bozulmasi daha fazla oluyor lakin genel renk kalitesi olarak en iyisi ipsdir sonra va sonra tn