Bu konuyu okuyanlar

Burak Özgen

Profesör
Reaksiyon puanı
271
Açılışını Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan yaptı! Türkiye'nin en büyüğü olacak!
acilisini-cumhurbaskani-erdogan-yapti-turkiyenin-en-buyugu-olacak.jpg
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin en büyük hastanesi olan Kayseri Şehir Hastanesinin açılışını yaptı.

Kayseri'nin yanı sıra çevredeki illere ve Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki hastalara da hizmet sunacak bin 607 yataklı hastane, 415 milyon euroya mal oldu. Toplam 466 bin 379 metrekare alana sahip hastane, 14 kat, 4 kule ve çok sayıda yüksek katlı binadan oluşuyor. Kayseri Şehir Hastanesi şu ana kadar açılan şehir hastaneleri içerisinde en büyüğü olma özelliğine sahip.

Erdoğan yaptığı açıklamada, "Bin 607 yatak kapasitesi, 467 bin metrekare kapalı alanıyla şu ana kadar açılan şehir hastaneleri arasında en büyüğü. 4 ana binası olan hastanemizde 43 ameliyat masası mevcut.

Bunun yanında, 10'u erişkin, 10'u çocuk olmak üzere kemik iliği transplantasyon merkezi de var. Bizim inancımızda bir hastalık aynı zamanda imtihandır. Derdi de dermanı da veren Allah'tır. Kayseri şehir Hastanesi ile bu meşakkatli dönemi hastalarımız ve yakınları için aşmış oluyoruz. Bu kampüste 3 bin 200 kapalı, 200 araçlık açık otoparkın yanı sıra helikopter pisti de bulunuyor.
acilisini-cumhurbaskani-erdogan-yapti-turkiyenin-en-buyugu-olacak-.jpg
Hastane bünyesinde oluşturulan ve 7/24 hizmet veren çağrı merkezi sağlık alanında bölgenin de ihtiyacını karşılayacak. Çevre illerden gelen kardeşlerimiz tüm sağlık sorunlarını burada giderebilecek. Bu hastane şehrimizi sağlık alanında en st lige taşıyor.

Kayseri sadece ihracat ve üretimin başkenti değil, aynı zamanda sağlık turizminin de başkenti olacak. Toplam yatırım bedeli 430 milyon Avro. Bu muhteşem eserin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. 15 yıl önce eğitim, sağlık, adalet, emniyet üzerine Türkiyeyi yükselteceğimize söz verdik. Bu sütunlardan birini buraya diktik.

Kaynak:Sabah
Sizce bu tür yapılan şehir hastaneleri tüm illerde olmalı mı? Yorumlarınızı bekliyorum.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Yakışır Kayseri' ye darısı Denizli' ye.

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Ülkemiz adına hayırlı uğurlu olsun. artık çarşı yolu üzerinde ki hastane caddesinin yoğunluğu azalmış olacak. Buda trafik için büyük bir rahatlama demek.

mersafotokopii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben bizzat gördüm gerçekten ülkemiz adına çok güzel bir yatırım. Hayırlı uğurlu olsun.