Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 4G Çıkışı

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Belki o an bunu pek dusunmemis olabilirler bana 2023'e hazirlik gibi geldi ancak dedigin dogru yani laf yok :)

O an düşünememek gibi bir durum söz konusu olamaz, sen cumhurbaşkanısın ağızından çıkan kelimeleri 10 kere kontrol ediceksin. Öyle düşünmeden etmeden 4gyi boşverin 5gye geçelim diyemez elbette düşünüp dedi bizde bu kararı yargılıyoruz.
[MENTION=422784]apotampkin[/MENTION] İçimden geçenleri aktarmış vallaha :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

@Vikings
mP8Qd2.jpg

Şimdi yanlışmı anlamışım? 4g destekli cihazlara güncelleme ile 5g desteğimi sunulacak ve 3gde 2 yıl bekleyip 5gye mi geçicez? :D şaka falan olsa gerek, yıl olmuş 2015 hala 3gde 2 yıl sabır edin diyor yahu.

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
2017'de tam 5G'ye geçecekken 6G çıkar. O zaman derler ne gerek var 5G'ye, iki yıl sonra 6G'ye geçelim. Yime iki yıl sonra 2019'da 6G'ye geçelim derken 7G çıkar. Bi iki yıl daha bekleyelim derler. Nasıl olsa üst teknoloji.

Ama 2020'de bi bakmışsın hala 3G'deyiz.

Kardeşim teknoloji sürekli gelişen bir sektör. Şuan 4G varsa 4G'ye geçersin, 5G varsa ona geçersin. Boşluk olur mu ya?

Şu an benim cihazım 4G destekliyorsa ve 5G yi desteklmiyorsa. Napıcaz. Niye bekleyelim 2 yıl.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION] yalnız benim bahsettiğim olay 4g-5g konusu değil bundan kazanıcakları vergi konusuydu :) Belki o an vergi olayını felan düşünmemiştir demek istedim yanlışmı anlatmışım acaba :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
gelişmiş ülkeler ne yapıyorsa onu yapın. bakın bakalım onlara 5g var mı ? aaa varmış ozaman sakın 4g ye geçmeyin yoksa boşa para harcamış oluruz.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
3g nin sağlıklı çalıştığını söyleyen kişiler rica ediyorum büyük şehirlerde oturduklarını altına dipnot düşsünler. zira türkiye genelinde başarı oranı %30 3g'nin.

Ben istanbulda oturuyorum evimde 2mbit zor çekiyor, dışarı çıktığımda 8mbit falan görüyorum. 2 yıl boyunca 2mbit ile idare edicez artık :D

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Benim memlekette ormanin icinde bir evimiz var. Orada 3G'yi rahat kullaniyorum. Ama Turkcell ile rahat. Diger operatorler cok sıkıntılı oluyor. Arada baglanti kopuyor. Ama Turkcell'de rahat sayılır.

yasin0252

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ben Anadolu'nun göbeğindeyim 3G de 3 operatörde de sorun yok..

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Bakanların kapattırdığı sitelerin
adreslerini duyurmak da torba
yasayla suç kapsamına alındı! Al sana 5G

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
İzmir'in Kaynaklar tarafında 3G çekmiyor, Konak ve Alsancak bölgesin de 3G pek sağlıklı olduğu söylenemez yoğunluktan dolayı 3-4 mbit görüyorsunuz.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Şu haber başlıkları varya haberden çok etkiliyor insanı. Algı operasyonu denilen şey...

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
İlk önce 3gye laf atanlara şu cevabı vermek istiyorum cevap deyince karşıt olarak algılamayın hemen evet 3g tam anlamıyla mükemmel değil turkcellin burdaki bi binasında vericisi binaya yangına sebebiyet verdi ve yenisi konulmadı kaç ay oldu nerdeyse turkcell dışarda tabi çekiyor ama eskisi kadar iyi çekmiyor evde ki oturduğum yer 4.levent.Ama 4g konusuna gelince bence cumhurbaşkanımız gayet zekice düşünüyor 4gye geçsek diğer ülkeler 5g geçince yine ileri diyecekler ve bide ona yatırım yapılması zorunda oluncak ben şuanki halimden memnunum gayet güzel karar

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Padişah efendimiz engin bilgileri ile gerekli açıklamayı yapmış üstüne laf söylenmez...

En güzle cevabı vermişsin :D
Hem 4G ve 5G olaynı geçsin operatörler de, önce 3G heryerde çeksin. İnternet paketleri ucuzlasın, 4GB 45TL diyorlar yuhhhh

ByEGT

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
2017'de tam 5G'ye geçecekken 6G çıkar. O zaman derler ne gerek var 5G'ye, iki yıl sonra 6G'ye geçelim. Yime iki yıl sonra 2019'da 6G'ye geçelim derken 7G çıkar. Bi iki yıl daha bekleyelim derler. Nasıl olsa üst teknoloji.

Ama 2020'de bi bakmışsın hala 3G'deyiz.

Kardeşim teknoloji sürekli gelişen bir sektör. Şuan 4G varsa 4G'ye geçersin, 5G varsa ona geçersin. Boşluk olur mu ya?

Şu an benim cihazım 4G destekliyorsa ve 5G yi desteklmiyorsa. Napıcaz. Niye bekleyelim 2 yıl.

4G dünyada 5 yıldır kullanılıyor. Bu teknoloji 10 yılda bir büyük güncellemesini alıyor. 3G'den beri hep 5 yıl geriden geliyoruz. Bir şekilde dünya ile aynı anda son teknolojiyi kullanmak gerekiyor, ama 2 yıla yetişmesi mümkün değil.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Abooo ne boş muhabbet dönüyor burda.Aklım durdu yazılanları okuyunca.Daha Recep Tayyip Erdoğan'ı hala "başbakan" olarak bilen insanların siyaset konuşması forumdaki dostlarımızın bu konularda ne kadar yetersiz olduğunu gözler önüne seriyor.4 sayfa yorum okudum.Bir tane adam akıllı cevap vermeye değicek yorum bulamadım.Yazıktır.

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
1000dk+1000SMS+4gb vodafone 65TL 4G yani LTE üzerinden tarife olursa 1000dk+1000SMS+4gb 85tl olacak tahmini altı üstü biraz hız kazanacağiz.Mevcut 3g hızı gayet yeterli biz en iyisi 5g'yi bekleyelim.Torrent'ten 720p film ya da bi sürü albüm indiriyorsanız size 3g yetersiz gelebilir.

leanardo

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
bi numara büyük alalım seneyede giyerız :)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Padişah efendimiz engin bilgileri ile gerekli açıklamayı yapmış üstüne laf söylenmez...

Yorumları okudum bir baba yiğit seni gördüm.. şu padişaha sorsana bir 4G ile 5G arasındaki farkı.. bir anlatsın bize.. :)

jenov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2023 yılından önce Türkiye'ye 5G 'nin geleceğine inanan varsa lütfen rüyadan uyansın. :(

usluyorum

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Benim memlekette ormanin icinde bir evimiz var. Orada 3G'yi rahat kullaniyorum. Ama Turkcell ile rahat. Diger operatorler cok sıkıntılı oluyor. Arada baglanti kopuyor. Ama Turkcell'de rahat sayılır.
Bir iki cümle daha kursaydın sanırım Türkcell de çekmeyecekti :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
5g'yi ancak rüyanızda görürsünüz tabi güney koreli değilsen.

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
5g filan bırakın 3g bile doğru düzgün çekmiyor alt yapılar sıfır boşversene sen 5gyi adını duyarız kendisi en az 2020 de gelir ülkemize onu bunu bırakında AKKN kaldırsınlar bu hız düşmesi eskiden yoktu baktılar millet hd film indiriyo oyun indiriyo dediler biz bunada sınır koyalım hani kalkıcaktı AKKN türk telekom Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ????

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
5g filan bırakın 3g bile doğru düzgün çekmiyor alt yapılar sıfır boşversene sen 5gyi adını duyarız kendisi en az 2020 de gelir ülkemize onu bunu bırakında AKKN kaldırsınlar bu hız düşmesi eskiden yoktu baktılar millet hd film indiriyo oyun indiriyo dediler biz bunada sınır koyalım hani kalkıcaktı AKKN türk telekom Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ????

İşlerine gelmiyor dostum. Bana 16mbit'e kadar internet veriyoruz diyorlar fakat alt yapınız neyi desteklerse dediler.

Şimdi gel gelelim mantık hatasına.

8 mbit paket kullanırken aldığım hız en fazla 7.01.
16 mbit'e kadar olan pakete geçince hızım 10mbit'e çıktı.

Şimdi burda ki mantık hatası şu eğer ben 10mbit alabiliyorsam kos kocaman 2 yıl boyunca kullandığım 8mbitden neden 7.01 alabildim en fazla?

İşte burda hızımı tam vermiyorlar, aynısı 16 mbit içinde geçerli. 16 diyorlar 10 alıyorum.

Bir ara hızı 8-9'a düşürdüler 1 hafta kavga ettim bana dedikleri şuydu ( alt yapınız neyi desteklerse onu alıyorsunuz ) peki cahil kardeşim bana şunu açıkla dedim, aynen böyle dedim cahil dedim.

Ben 16mbit'e kadar olan pakete geçince 1 ay boyunca 10mbit aldım peki ikinci ay hızımı neden 8'e sabitlediniz? bana bunun açıklamasını yap dedim sustu.

Bak cahil kardeşim dedim tekrardan, peki benim alt yapım en fazla 8'i destekliyorsa 10mbit'i nasıl aldım? telefon kayıtlarımız var hatta hız testi yaptırdınız sizde bende 10mbit aldığımı onayladım dedim.

Efendim kontrol yapıyorum dedi 2 dakika sonra hızım 10mbit'e sabitlendi.

Tamamen insanları kullanıyorlar, belki ttnet böyledir bir tek...

Hadi bilgisayarı geçtim, telefonlara göre daha iyi hiç yoktan telefona 60tl veriyorsun sana sınırlı 4gb veriyor, hiç yoktan bilgisayarlarda düzgün gb veriliyorda yahu telefona 60tl veriyoruz 4gb sınırlı nedir yahu? 49tlye 50gb 16mbit bilgisayara alıyorsan telefonlara daha ucuz olması lazım aslında...

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Aşağıda linkini verdiğim döküman, 5G teknolojisinin nasıl dağda, bayırda çekeceğini açıklıyor.

Buyur http://networld2020.eu/wp-content/uploads/2014/02/SatCom-in-5G_v5.pdf

[MENTION=54792]kosasker[/MENTION] 5G tamamen baz istasyonu sayisini arttirmayi planlayan bir ag. Nasil dagda bayirda bu baglantiyi saglayacak aciklarmisin.
5G hala arastirilan bir teknoloji ve bircok yeni sistem kullaniliyor. Bu yuzden bilmedigim bir teknoloji sisteme eklenmis olabilir. Yanlis anlasilmaya sebep olmamak icin soyluyorum.

Teklif edilen 5G teknolojisi Macro ve micro baz istasyonlarindan olusuyor. Micro baz isyasyonlarinin evlerde, arabalarda, sokak lambalarinda vs. (kisaca internete baglayabilecegin heryerde) bulunmasi planlaniyor. Bu micro baz istasyonlarinin birbirleri ile olusturduklari Ultra Dense Mesh Network ile Macro baz istasyonlari (Su anki sebeke baz istasyonlari) yuksek baglanti hizini sagliyor. Micro baz istasyonlarina 4.5G ile yavastan gecisin baslamasi planlaniyor.

Aşağıda linkini verdiğim döküman, 5G teknolojisinin nasıl dağda, bayırda çekeceğini açıklıyor.

Buyur http://networld2020.eu/wp-content/uploads/2014/02/SatCom-in-5G_v5.pdf

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bence cumhurbaşkanımız doğru söylüyor 3G 6 senedir verim alamıyoruz bence 4G pek farketmeyecek hiçbirimiz memnun degiliz suanda 5G gelir ise internet sağlayıcıları da rekabete girer fiyatlar dahada aşağı düşer dünyayı 1 adım geriden takip etmeyelim artık.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Bence cumhurbaşkanımız doğru söylüyor 3G 6 senedir verim alamıyoruz bence 4G pek farketmeyecek hiçbirimiz memnun degiliz suanda 5G gelir ise internet sağlayıcıları da rekabete girer fiyatlar dahada aşağı düşer dünyayı 1 adım geriden takip etmeyelim artık.
nerde verim yok? cihaza göre verim var gt-s5360 bile verimli kullanılıyor 3g ile çukurda veya bina yapısından kaynaklı çekmeme varsa zaten fiziksel durumlardan operatörler sorumlu değil.