Cübbeli Ahmet Hoca televizyon kuruyor

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,325
Cübbeli Ahmet Hoca televizyon kuruyor

cubbeli-ahmet-hoca-televizyon-kuruyor_m.jpg

Kamuoyunda Cübbeli Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü medya sektörüne giriyor.

Televizyonunun kuruluşu için Cübbeli Ahmet Hoca'nın sahibi olduğu şirket, Radyo ve Televizyon Kurulu'na (RTÜK) resmen başvurdu.

Hürriyet'e bilgi veren RTÜK kaynakları, Cübbeli Hoca'nın, uydu yayın lisansı için resmi başvurusunu yaptığını, gerekli belgeleri de RTÜK'e ulaştırdığını bildirdiler.

RTÜK'ün, Cübbeli Hoca'nın televizyonuna lisans verilmesi konusunda henüz kararını vermediği, belgelerin incelenmekte olduğu ifade edildi.

KONUŞMALARINI İNTERNET ÜZERİNDEN CANLI YAYINLIYOR

Cübbeli Ahmet Hoca, halen yaptığı konuşmaları internet üzerinden kendi adına açtığı bir siteden, canlı olarak yayınlıyor.

RTÜK'ten uydu yayın lisansı alınması halinde, Cübbeli Ahmet Hoca'nın konuşmalarının, bu televizyon üzerinden yayınlanacağı, ayrıca eğitici içerikte yayın yapılacağı belirtiliyor.

KaynaK

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Ahmet Mahmud Hoca İyidir, dobra dobra konuşur, konuşurken kendini dinletmesini bilir.Allah(cc) Kolaylık versin.

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Hocam ilim yayma amaçlı açacak kanalı :) geniş kitlelere ulaşmak istiyor yoksa bu kadar emek vermez

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Dinlemesini en sevdiğim hoca dolu dolu konuşuyor :)

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Güldürürken, düşündüren tek hoca.

Dini harika bir şekilde anlatıyor, insanlarında ilgisini çekiyor ve dinliyorlar.

Bu, yüzden milyonlarca seveni var.

brainiac

Doçent
Reaksiyon puanı
2
akademik geçmişlerinden yuz bulan hoca musfeddelerine en iyi cevabı veren ahmet hoca gerek ilmiyle gerekse ferasetiyle kanal kurmayı çoktan haketmiş allah ehlı sunnetı azız kılsın başarılar hocam senden baska saglam fetva veren adam cok az ortalık şarlatanlarla dolu prof sarlatanları ile

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Milleti din adına dinden çıkaran tv kanallarına karşı böyle kişilerin kanal kurması bence güzel birşey :)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
"Sakın haa! Sakın! O televizyonlara çıkan hocaların hiçbir dediklerini sakın dinlemeyin! Onlar ne tavizlerle çıkıyorlar o kanallara!"

- Hz. Cübbeli, Flash TV programcısı.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Bu adam kötü birşey söylemiyor ama çok boş konuşuyor, çok gevezelik yapıyor ve dini oyuncak gibi anlatıyor.Hele hele nerden geldiği belirsiz trilyon tane hadis sayması beni çileden çıkarıyor.Zaten tek anlattığı şey hadisler.2 saatlik konuşmasını dinleyin, 3-5 Kur'an ayeti okuyup geri kalan hepsi boş beleş hadisler.Çoğuda saçma sapan.İnsan bunun anlattığı şeyleri çok ciddiye alıp dinini o şekilde yaşamaya kalksa tehlikeye girer.Bir kere zaten böyle cübbeyle, sarıkla 2 karış sakalla gezinen adamlardan hiç haz almıyorum.Bunlar tamamen gösteriş için bu haldeler."Hani bak ben hacıyım, hocayım, bana güvenin, ben dini iyi bilirim, peygamberimiz gibi giyinirim" mesajı vermeye çalışıyorlar.Halbuki haberleri yok ki peygamber efendimiz şu zamanda yaşasaydı pantolon, gömlek, ceket yeri gelir takım elbise giyerdi.1400 yıl öncesinin Arabistan şartlarıyla şu anki Dünya şartları bir mi kardeşim.Bu ne yobazlıktır.Gitmiş 1400 sene önceki kılığı kıyafeti sünnet diye bu zamanda giyip dolaşıyorsun.O zamanın iklimi ve coğrafi koşulları öyle giyinmeyi gerektiriyordu.Güneşten beynin yanardı sarık takmasan.Uzun cübbe giymesen cildin yanardı ve sürekli toz toprak rüzgarından kirlenirdin.Hoş araplar hala bu şekilde giyiniyor ya zaten.Sakal ise o zamanın örfü adeti diyelim.Ve uzun sakalında insanı doğal hayatta, mikroplardan, polenlerden, tozdan, soğuktan ve güneşten koruduğu söylenmekte.Yani biraz uzun sakalın yararı bile var.Ancak 2 karış sakala gerek yok arkadaş.Ayrıca yüze jilet sürmekte birçok açıdan tehlikeli, mikrobik ve hastalığa davet çıkarıcı tarafları var.Bende sakalımı jiletle değil makinayla kısaltırım.Kirli sakal kullanırım.Hem görsel açıdan hemde cildimin iyiliği için böylesi daha hayırlı.

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Üstteki manyamis kılik kıyafetle uğraşacak kadar boş olmayın

wasp071

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bu adam kötü birşey söylemiyor ama çok boş konuşuyor, çok gevezelik yapıyor ve dini oyuncak gibi anlatıyor.Hele hele nerden geldiği belirsiz trilyon tane hadis sayması beni çileden çıkarıyor.Zaten tek anlattığı şey hadisler.2 saatlik konuşmasını dinleyin, 3-5 Kur'an ayeti okuyup geri kalan hepsi boş beleş hadisler.Çoğuda saçma sapan.İnsan bunun anlattığı şeyleri çok ciddiye alıp dinini o şekilde yaşamaya kalksa tehlikeye girer.Bir kere zaten böyle cübbeyle, sarıkla 2 karış sakalla gezinen adamlardan hiç haz almıyorum.Bunlar tamamen gösteriş için bu haldeler."Hani bak ben hacıyım, hocayım, bana güvenin, ben dini iyi bilirim, peygamberimiz gibi giyinirim" mesajı vermeye çalışıyorlar.Halbuki haberleri yok ki peygamber efendimiz şu zamanda yaşasaydı pantolon, gömlek, ceket yeri gelir takım elbise giyerdi.1400 yıl öncesinin Arabistan şartlarıyla şu anki Dünya şartları bir mi kardeşim.Bu ne yobazlıktır.Gitmiş 1400 sene önceki kılığı kıyafeti sünnet diye bu zamanda giyip dolaşıyorsun.O zamanın iklimi ve coğrafi koşulları öyle giyinmeyi gerektiriyordu.Güneşten beynin yanardı sarık takmasan.Uzun cübbe giymesen cildin yanardı ve sürekli toz toprak rüzgarından kirlenirdin.Hoş araplar hala bu şekilde giyiniyor ya zaten.Sakal ise o zamanın örfü adeti diyelim.Ve uzun sakalında insanı doğal hayatta, mikroplardan, polenlerden, tozdan, soğuktan ve güneşten koruduğu söylenmekte.Yani biraz uzun sakalın yararı bile var.Ancak 2 karış sakala gerek yok arkadaş.Ayrıca yüze jilet sürmekte birçok açıdan tehlikeli, mikrobik ve hastalığa davet çıkarıcı tarafları var.Bende sakalımı jiletle değil makinayla kısaltırım.Kirli sakal kullanırım.Hem görsel açıdan hemde cildimin iyiliği için böylesi daha hayırlı.
Sana hiç bişey demiyorum
Allah hepimizi affetsin

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
El Padrino sen hazzetmiyorsun diye İslam kültürünü reddi miras edemeyeceğim malesef.

din iman kitaptan bahsediyorsun ama müslüman hüsnü zan üzere olmalıdır.

«Ey iman edenler! Zandan çok sakının. Zira bazı zan vardır ki, günahtır.» [Hucurat:12>

Maşallah önüne gelen herkesi kılık ve kıyafetinden kalplerini okuyarak çözmüş, yerine-derecesine-ameline-niyetine vakıf olmuş, yargılayıp hesabını görüp kararını vermişsin.

Mesleğin nedir bilmiyorum ama hadis profesörüysen de bir kitap yaz da bulanmış beyinlerimiz durulansın.

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
[MENTION=15367]El Padrino[/MENTION] birçok konuda haklı (Cübbeli Ahmet Hoca konusu dışında).Peygamber Efendimiz (S.a.v) günümüzde yaşasaydı takım elbise gömlek pantolon giyerdi doğal olarak.Birde insanların sakal bırakarak,cübbeyle gezerek insanlara İslam adı altında İslamdan soğutan kişiler var malesef...

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Insanlarin hadislerden yoksun olması ve bilmedikleri hadisleri duyunca nereden geliyor demesi, hele heleki hadisleri duyup çileden çıkması, ve doğruluğunu sadece kendi mantık çerçevesinde sorgulaması MÜSLÜMAN olanların vereceği cevaplar değildir.

Forumda ne alim insanlar varmış ki çocukluğundan beridir ilimle uğraşan Cubbeli Hocanın verdiği hadislere boş beleş hadis diyebilecek kadar sağlam ilime sahip.

Yazık ki ne yazık... Allah insanı doğru yoldan ayırmasın...

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Bir kere zaten böyle cübbeyle, sarıkla 2 karış sakalla gezinen adamlardan hiç haz almıyorum.Bunlar tamamen gösteriş için bu haldeler."Hani bak ben hacıyım, hocayım, bana güvenin, ben dini iyi bilirim, peygamberimiz gibi giyinirim" mesajı vermeye çalışıyorlar.

Hocam bu nedir Allah aşkına ya..
Hadi sevmezsin, haz etmezsin anlarım da bütün bu tip giyinen insanları bu şekilde yargılaman hiç hoş olmamış.

Kendimiz gibi düşünmeyen ya da ne bilim giyinmeyen insanlara saygı duymasını ne zaman öğreneceğiz acaba.. yazık gerçekten.

wasp071

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Belki bilmeyen arkadaşlar vardır açıklamış olalım ;cübbe ve şalvarı Hz.Muhammed(S.a.v) ozaman o giyiliyo diye veya ozamanın kıyafeti böyleydi diye giymemiştir.Cübbe ve şalvarda amaç erkeğin cinsiyet uzuvlarını saklamaktır.İnsan namaz kılarken ve her an Allahın huzurunda olduğu için edepten ötürü örtünmesi icab eder.Bu sebeple bol kıyafetler (cübbe ve şalvar gibi ) tercih edilmiştir.
Ve emin olun Hz.Muhammed
(S.a.v) bugün yaşasaydı yine cübbe ve şalvar giyerdi

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ayrıcada @El Padrino Cübbeli ahmet hoca söylediği her hadisin kaynağını mutlaka söylüyor ben hiç denk gelmedim hadisi söyleyip sonunda da kaynağı şudur demediğine

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
bu adam bayan:Dpazarliyordu bir ara içeri girmedimi ya hiç bahseden olmamiş yada ben yanliş hatirliyorum:D

TosunPasaa

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Keşke konuya hiç bakmasaydım da bu yorumları görmeseydim.

Reaksiyon puanı
10,325
Keşke konuya hiç bakmasaydım da bu yorumları görmeseydim.

bende keşke hiç açmasaydım dedim içimden. [MENTION=15367]El Padrino[/MENTION], sana uzun bir cevap yazmak istedim, ama vazgeçesim geldi...

cübbeli hocanın hayatımda hiçbir konuşmasını bir bütün olarak dinlemiş değilim. meftunu hiç değilim.
ne ki kılık kıyafeti ve anlattığı kaynaklı hadislere getirdiğin yorum beni derinden yaraladı.
yaraladı, çünkü bu dehşetengiz ifadeleri bu sitede duyabileceğim son kişi olarak tasavvur etmişimdir seni.

neyse, kelâm'ın sükut ettiği yerdeyim.

TK1071

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2009 yılından bu yana mesajları okuyorum. El Padrino beni de çok şaşırttı...

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Kimseyi hocayı sevmek veya yaşam şeklini benimsemek zorunda değil bunu anlarım da kişisel tercihlerine neden saygı duyulmuyor. Dini anlamak için ayet yeter mi? 1400 yıldır söylenen hadisleri gelir biri inkar eder uydurma der sanki kaynak açıp bakmış gibi.. Yazık çok yazık

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
İslamiyetin en buyuk ozelliginden biride hosgorudur. maalesef bu forumda bazı kisiler kendi dusuncesine uymadigi icin [MENTION=15367]El Padrino[/MENTION] yu yerden yere vurmus... Sen farkli o farkli dusunebilir. Kimseye karisamazsiniz.. Cunku sizlerde kendi fikirlerinizi soylemissiniz. Size saygi duyulmasini istiyorsaniz baskasina ayni sekilde davranmayin.

Ayrica islami kaynaklarda gecen bilgilere gore oyle milyonlarca hadis yoktur.. En fazla 150-200 civari oldugu soylenir. Daha fazla olmasinin sebebi gecmiste yasayan din alimlerininde sozlerine de yer verilmesi..

Don't Be Normal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
beyler gecenin bir vakti dudak uçuklatır yazılanlar çizilenler
tek bir söz söylemek istiyorum Rabbim hepimizi ıslah eylesin . . . :unsure:

Son mesajlar