CS:GO var MS problemi ve FPS drop !!

Bu konuyu okuyanlar

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Artık konular açmaktan bıktım bir sürü forum sitesinde açtım. Cevap veren olmadı. Başka sitelere baktım mantıklı bir çözüm yok. Sorun şu Cs:Go da oynarken fps 50-60 civarı iken aniden var'un 40-50 lere hatta 70 lere çıkması oyunun 2 saniyelik donmasına yol açıyor ve bu durum oynanmaz hale getiriyor. Var fps ile paralel ilerliyor aslında var 40-50 oldumu 10 fps'ye düşüyor. 70 lere çıktımı fps 0'a düşüyor. Bu var uzun süreli olduğu zaman csgo durduruldu hatası veriyor ve oyunu kapatıyor. Şaşırdığım ikinci durum ise csgo durduruldu hatası sonrası cs yi kapattıktan sonra aslında görev yöneticisinde arka planda hala çalışır durumda. Steamde de çalışır gözükmüyor. (((Bu problemler yeni oluştu gidip de pc niz zayıf demeyin yüzüme vurmayın:))) Yardımlarınızı bekliyorum.

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
O videoları çok izledim bir işe yaramiyorlar.
Bu arada map yüklenirken atmaya başladı.

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Hiç bir Allah'ın kulu yardım etmeyeck mi ?

oyun hastası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
nousrAX bence se ncs oyunyosan colsola fps_max (60-9999) yaz sonra fps_modem (max a yazdığın sayıyı yaz) sonra steam ın varsa devoloper 1 yaz ve tm dır

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hiç bir Allah'ın kulu yardım etmeyeck mi ?

nousrAX bence se ncs oyunyosan colsola fps_max (60-9999) yaz sonra fps_modem (max a yazdığın sayıyı yaz) sonra steam ın varsa devoloper 1 yaz ve tm dır

Son düzenleme:

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hepsi yapılı.

thx1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Beyler konu hortlamış gibi olacak ama aynı sorun bende de var var eskiden 0.5 falanken şimdi 1.5 ve 2 ye yükseliyor. Ve arkadaşlar droptan bahsetmiş bende 200 fps iken 60 fps gibi hissettiriyor o da var:ms e mi bağlıdır ? Pc nin ekranı değişmek zorunda kaldım sorun ondan mıdır yoksa var:ms den mi
Pc yi 1.5 yıldır temizlemiyorum ve bulunduğu yer fazlaca tozlu temizleyip termal macun yenilemek fayda olur mu ? Birkaç yerde öyle dediler.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Sıcaklık çok önemli, işlemciniz aşırı ısınıyorsa,performans düşürür ..Haliyle e.kartınıda etkiler. Macun ve fan temizliğini yapın,yani.

Alperus

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Beyler konu hortlamış gibi olacak ama aynı sorun bende de var var eskiden 0.5 falanken şimdi 1.5 ve 2 ye yükseliyor. Ve arkadaşlar droptan bahsetmiş bende 200 fps iken 60 fps gibi hissettiriyor o da var:ms e mi bağlıdır ? Pc nin ekranı değişmek zorunda kaldım sorun ondan mıdır yoksa var:ms den mi
Pc yi 1.5 yıldır temizlemiyorum ve bulunduğu yer fazlaca tozlu temizleyip termal macun yenilemek fayda olur mu ? Birkaç yerde öyle dediler.
Benim eski laptopta ani fps düşüşü oluyordu termal macun yenilenip toz temizlenince sorun kalkıyor kesinlikle.

Alperus

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Ben de bir deneyeyim peki sen de bu bahsettiğim ms kaç civarı ?
Msnin bilgisayar ile alakası olmayıp internet ile alakası vardır eğer şu komudu oyuna girmeden ana ekranda konsola yazarsan çok büyük bir ms (ping) düşüşü olur.
mm_dedicated_search_maxping 60

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Msnin bilgisayar ile alakası olmayıp internet ile alakası vardır eğer şu komudu oyuna girmeden ana ekranda konsola yazarsan çok büyük bir ms (ping) düşüşü olur.
mm_dedicated_search_maxping 60

Konuyu hortlatmissiniz hayırlı olsun ama arkadaşın dediği ping değil. Var ms denen bir değer var. Var ms'i sıcaklık ve darboğaz etkiler. Bu iki etkene dikkat edin.

SlaxLeR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nousrAX problemi nasıl çözdün şuan bendede o problem var

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
nousrAX problemi nasıl çözdün şuan bendede o problem var

Üzerinden 2 yıl geçmiş. Ve onun üzerine yeni bir pc falan aldım. Pek hatırlamıyorum nasıl çözdüğümü ancak aklıma gelenleri söyleyebilirim. Bilgisayar sıcaklığını kontrol et. Eğer çok sıcaklanıyorsa yeni bir fan alabilirsin. Kasanın konumunu değiştirebilirsin. Onun dışında underclock yaparak sıcaklık değerlerini düşürebilirsin. Bunun sorun ya darboğaz ya da sıcaklık oluyor genelde.