CS:GO için ekran kartı ve monitör önerisi

Bu konuyu okuyanlar

SenyorNeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediğim gibi sadece CS:GO oynuyorum, 144 Hz monitör ve ekran kartı lazım. Sistem şöyle: Ekran kartım HD 6570 bunu 1050 Ti yapmayı düşünüyorum. İşlemci: FX 6300 3.5 GHz. Anakart Gigabyte 780T-D3L. Power: 600 Watt Aerocool. RAM: 8 GB. Monitör olarak VIEWSONIC XG2402 almayı planlıyorum, görüşleriniz nelerdir?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
144 Hz o sistem için fazla gelir ama geleceğe dönük monitör almış olursun. Onun haricinde 1050 Ti cuk diye oturur sistemine hiçbir performans sorunu olmaz. Monitör olarak bende o modeli öneririm.

SenyorNeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
144 Hz o sistem için fazla gelir ama geleceğe dönük monitör almış olursun. Onun haricinde 1050 Ti cuk diye oturur sistemine hiçbir performans sorunu olmaz. Monitör olarak bende o modeli öneririm.
Peki bu monitörün ne gibi özellikleri işime yarar, bilginiz varmıdır ve yırtılmalar olur mu?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Peki bu monitörün ne gibi özellikleri işime yarar, bilginiz varmıdır ve yırtılmalar olur mu?
Yırtılma olması için bilgisayarın çok üst düzey olması gerek. Yırtılma denen olay bilgisayarın saniyede gönderdiği kare sayısını monitörün işleyememesidir. Bu durumda 144 Hz monitörde yırtılma olması için çok çok güçlü bir bilgisayar lazım senden olmaz yani. Dediğim gibi bu sisteme o monitör fazla ama elimde dursun ileride sistem toplarsam bu monitör ile kullanırım dersen alabilirsin.

SenyorNeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yırtılma olması için bilgisayarın çok üst düzey olması gerek. Yırtılma denen olay bilgisayarın saniyede gönderdiği kare sayısını monitörün işleyememesidir. Bu durumda 144 Hz monitörde yırtılma olması için çok çok güçlü bir bilgisayar lazım senden olmaz yani. Dediğim gibi bu sisteme o monitör fazla ama elimde dursun ileride sistem toplarsam bu monitör ile kullanırım dersen alabilirsin.
Anladığım kadarıyla CS:GO için şuanlık beni idare eder, ilk etapta monitör ile ekran kartı alacağım. İlerleyen dönemlerde yavaş yavaş yükseltirim, doğrumudur.Eğer istediğin performansı alamassın dersen başka seçeneklere bakacağım.