Cs 1.6 sunucu kurmak istiyorum bunun için ne gerekli?

Bu konuyu okuyanlar

burakyrlx105

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkeze merhaba arkadaşlar cs 1.6 da sunucu kurmak isitiyorum ne yapmam gerekli örneğin ilk başlarda 50 ip sunmak

1 - Evde yapabilirmiyim yapabilirsem neler gerekli , yoksa hosting firmaları bana ne gibi bir seçenek sunar
2- Lag , los , ping sorunu olmadan kaliteli bir ortam sunmak istiyorum .
Detaylı bilgiye sahip olan varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim .

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Öncelikle herkeze merhaba arkadaşlar cs 1.6 da sunucu kurmak isitiyorum ne yapmam gerekli örneğin ilk başlarda 50 ip sunmak

1 - Evde yapabilirmiyim yapabilirsem neler gerekli , yoksa hosting firmaları bana ne gibi bir seçenek sunar
2- Lag , los , ping sorunu olmadan kaliteli bir ortam sunmak istiyorum .
Detaylı bilgiye sahip olan varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim .

En az evinde 100 mhps internet hızı lazım internetinin kopmaması gerekir bunun için çok güçlü bir pc lazım Port server açıcağın için herşeyi güvence altında alman lazım

burakyrlx105

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En az evinde 100 mhps internet hızı lazım internetinin kopmaması gerekir bunun için çok güçlü bir pc lazım Port server açıcağın için herşeyi güvence altında alman lazım

tamam da bana detaylı bi bilgi lazım

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
tamam da bana detaylı bi bilgi lazım

Sana temel bilgileri söyledim o sunucu pc nin çok iyi bir soğutma sistemi olması lazım oyun falan oynadığınızda o pc oyun oynarmış gibi iş yapıyor ve büyük yük altında çalışıyor youtube dan nasıl server açacağın ile bilgiler var ama açıklık falan bırakmaman lazım yoksa senin evdeki internetin ip adresini öğrenirseler virüs gibi bir çok bela alabilirsin başına

fatihsyn45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
VPS veya VDS al onun üzerinde işlem gör bunlar için ynt.com.tr öneriyorum tavsiyede ederim.

burakyrlx105

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar ilginiz için sagolun ama ben bu islerde detayli anlayan birine ihtiyacim var verdiginiz bilgilerle bi yere ulasamam

cumhuraltan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamlar ;

Ne istediğinizi tam olarak anlayamadım birisi size adım adım kursun çalışır hale mi getirsin ? Profesyonel destek almalısınız ancak evde yapılacak bir şey değil sizin istediğiniz yada aylık 4-5 bin verip 50/50 internet lırsınız. Ups ve soğutma tarafını halledip 5.000 $ da sunucu yatırımı yaparsanız evden de olabilir.

burakyrlx105

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar ;

Ne istediğinizi tam olarak anlayamadım birisi size adım adım kursun çalışır hale mi getirsin ? Profesyonel destek almalısınız ancak evde yapılacak bir şey değil sizin istediğiniz yada aylık 4-5 bin verip 50/50 internet lırsınız. Ups ve soğutma tarafını halledip 5.000 $ da sunucu yatırımı yaparsanız evden de olabilir.

Hocam istediğim sunucu kurmak evde sistemi kurmak evet cok pahalı , hosting firmalarından paket alıp yapmayı dusunuyorum ve programlarla aram yok nasıl yapılacagını bılmıyorum kısacası

MEVZU TİMİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Basit bir şekilde anlatayim gidip makine alman lazim vds yi tercih et eğer deneme amaçlı ücretsiz kullanmak istersen azurenin sitesine gir orda gerekli bilgileri doldurarak 1 sene ucretsiz kullanirsin ama saglam bir ddos atarlarsa makine kalmaz elinde :) o yuzden azureye fazla baglanma kullanmayi ogrendikten sonra arastir iyi bir vds al