Crysis Türkçe (Video) - Dünyada İlk Kez!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

semiramis

Üyecik
güzel olmuş seslendirme baya iyi eh bizede orjinal almak düşer desteklemek lazım

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
yerli kardeşlerin açıklamaları gerçekten önemliydi.

"bu oyun da türkiye'de başarılı olmazsa. bir daha hangi oyun türkçe yapılır, thamin etmek zor" dediler toplantıda.

electronic arts'ın desteklediği ve türk yapımcıların hazırladığı bu oyun da gerçekten istenen seviyeye gelmezse, popüler oyunların türkçe sürümlerini bulmak bence hayal olur.

ama bu oyundan çok ümitliyim. sırf "desteklemek lazım, türkler yapmış" demek için değil, oyunun kalitesinden ve içeriğinden dolayı satın alacağımıza eminim.

16 kasım'da göreceğiz zaten ;)

FaTiHaN

Üyecik
Benim Pc calıştırır mı ki acep bunu ???
Benim aslında oyunu almadan önce Pc ye bikaç ekipman takviyesi yapmam gerekecek galiba
Hayatımda ilk defa bir yarışmadan hediye kazandım onun mutluluğunu yasıyorum
Neyse Canım Troy mousepad'i verdi digerlerini de öbür yarıslarda kazanırız artık :* :*
;D ;D

Mr.Fastfinger

Doçent
Seslendirmeleri başarılı buldum.Oyunun fiyatıda gayet iyi açıkcası daha yüksek bir fiyat bekliyordum.Almasına alırızda nerde oynayacağız bu oyunu ben onu düşünüyorum.İyi bir ekran kartı olan bir arkadaş edinmem gerekecek ;D

speedfreak

Asistan
Bu oyun hakkında optimizesi iyi olmamış diyorlar. Eğer demodaki gibi ise durum vahim. En iyi ekran kartı bile full detayda zor çalıştırıyor.

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
berkin'den aldığım bilgiye göre bu hafta "crysis için nasıl bir bilgisayar gerekiyor?" sorusuna cevap olabilecek bir makale hazırlanıyor. bu makale, sorularınıza cevap olabilecek sanırım ;)

insolence

Üyecik
speedfreak dedi ki:
Bu oyun hakkında optimizesi iyi olmamış diyorlar. Eğer demodaki gibi ise durum vahim. En iyi ekran kartı bile full detayda zor çalıştırıyor.
Full oc lu 8800gts ile gpu 650 shader 1674 bellek 2100 mhz da 1280 1024 no AA bütün ayarlar high da 27 fps altına düşmüyo. Ama olay dx10 geçtiğindee bütün kartlar sürünüyo malesef.

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
insolence dedi ki:
Videodaki bilgisayarın özellikleri ne merak ettim.
yetkililere sormadım ama sanırım 4 çekirdekli bir intel işlemci vardı. bilgi alınca hangi özelliklere sahip olduğunu buraya yazarım.

Edit: Sağda solda "ilk kez burda" falan diye bu videolar veriliyormuş (&) hişşşş diorum :# :)

önce sdn yazar ;)

El Padrino

Dekan
Onursal Üye
Seslendirmeler mükemmel değil !!! :L Daha iyisi olabilirdi bence.En azından İngilizce seslendirmelerin Türkçe seslendirmeden daha iyi oldugunu söyleyebilirim...

Bu söylediklerim sadece eleştirilerimin olumsuz bölümü...İyi yöndeki düşüncelerimi yazsam SDN belleği tıkanır.Mesaj karakter limitleri yetmez.O yüzden benden başka biri daha olumsuz yönde eleştiri yaparsa fena olur ;D

CRYSIS'in yapılması Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyetini kurması kadar mutlu etti beni.Yani nasıl söylim...
Atatürk'e olan saygımla CRYSIS ve yapımcılarına olan saygım eşdeğer düzeyde...

Yerli Kardeşlere özabimi sevdiğim kadar sevgi ve saygı duyuyorum...Dahada bişey demek istemiyorum...

Bu arada hayatımda ilk defa orjinal bir oyun satın alıcam...Eğer CRYSIS'i korsan alırsam vatanıma ihanet etmiş gibi hissederim kendimi...Şimdiden parası hazır.İsterse 500 YTL olsun yinede orjinal satın alıcam.Crysis'i oynamak benim için apayrı bir gurur ve zevk meselesi...

Herkese Teşekkürler...

El Padrino

Dekan
Onursal Üye
Phabio dedi ki:
Biraz abartmamışmısın?
Böyle bir eserin Dünya'da başka bir eşi var mı dostum !!!

Senin için basit bir olay olabilir ama bu oyun Türkiye'nin Dünya oyun sektöründeki konumunu ve gücünü göstermesi için bir kapı...Türklerinde bu sektörde varolduklarını gösteren bir eser.Şu an Türkiye için bu tür olaylar pek önemli olmayabilir ama Dünyada oyun sektörü çok büyük bir pazar ve bu pazarda milyonlarca dolar dönüyo.Neden bu pazarın içinde bizde olmayalım veya bu pazarın içine şu an girdğimiz için mutlulugumuzu ve Yerli kardeşlere olan saygımızı belli etmeyelim...

Bütün Dünya aylardır CRYSIS'i ve oyunda kullanılan teknolojileri konusuyo.Dünya basınında 3 Türk kardeşin isminin geçmesinde dolayı hissettiğimiz gurur ve mutluluğu paylaşmak abartı bir olaymı sence ???

muhtar55

Üyecik
Bende bu oyunun orjinalini almaya karar verdim. Sistemleri zorlayacağı kesin. Ancak tam sürüm oyunda bazı iyileştirmeler olacaktır. Bu konu hakkında başka forumlarda da konuşmuştum. Benim sistemin bu oyunu çalıştırma ihtimali yok ama sırf türk yapımcılar tarafından geliştirilmesi ve türkiye için özel fiyat belirlemeleri beni çok sevindirdi. Sırf destek olsun diye alacam ve başkalarınıda buna teşvik edicem. Düşünsenize avrupa da 100 euro dan satışa sunulacak. Türkiye de 49 tl ye. Üstelik tamamen Türkçe. Seslendirmesi hakkında birşey söyleyemem ama kaç oyunu türkçe dublajla oynadınız ki? Buna da şükür. İlerde yeni bir sistem topladığımda oynarım diye düşünüyorum. Üstelik crytek bu oyun tutulursa crysis in devam niteliğinde yeni oyunlar çıkarabilir. Üstelik multiplayer desteğide var.

Phabio

Doçent
Tabiki değil. Hatta açık konuşmak gerekirse, bende 4 gözle bekliyordum, bende orjinal cdsini alicam. [Sabredemedim indirdim, oynuorum şu an o ayrı konuda :p Hatta Neutralize Tanks misyonunu geçemedim, bilen varmı? :L ]
Benim abarttığını düşündüğüm nokta dostum, Ata'ya saygı hakkında bahsettiklerin.
Elbette senin fikrin saygı duyuorum, ama bende belirtmek istedim.
Ama söylediklerinde haklısın. Hele oyuna başlarken intro kısmında "Cavit Yerli" ismini görünce çok hoşuma gitti.

El Padrino

Dekan
Onursal Üye
Phabio dedi ki:
Tabiki değil. Hatta açık konuşmak gerekirse, bende 4 gözle bekliyordum, bende orjinal cdsini alicam. [Sabredemedim indirdim, oynuorum şu an o ayrı konuda :p Hatta Neutralize Tanks misyonunu geçemedim, bilen varmı? :L ]
Benim abarttığını düşündüğüm nokta dostum, Ata'ya saygı hakkında bahsettiklerin.
Elbette senin fikrin saygı duyuorum, ama bende belirtmek istedim.
Ama söylediklerinde haklısın. Hele oyuna başlarken intro kısmında "Cavit Yerli" ismini görünce çok hoşuma gitti.
Teşekkürler dostum ;) :)

Yalnız "Cavit Yerli" değil "Cevat Yerli" :*

serkanince444

Üyecik
helal olsun valla ben çok beyendim...seslendirmeler falan bence gayet başarılı...oyun çıksın hemen alacağım,fiyatıda gayet uygun...

DogukanDogu84

Profesör
görünüşe göre oyun bir şah eser.Grafikler mükemmel.Türkler yaparsa en iyisini yapar.Göğsümüz kabardı.Büyük Önder Atatürk ün dediği gibi Türk milletinin yapamayacağı hiç bir şey yoktur, yeter ki çok çalışsın....

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
PC Magazine Kasım sayısında Crysis yapımcıları, göğsümüzü kabartan ve Atamızın izinde olan en başarılı Türkler arasında yer aldı.

stat counter