Crysis gerçekten de Türkçe!

Bu konuyu okuyanlar

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70

Crysis için çoğu oyuncunun kalbindeki temenni ünlü Türk yapımcı Cevat Yerli yönetimindeki Crytek'in oyunun Türkçe seçeneğini de sunmasıydı. Bu konuda temenni ve spekülasyonlar olsa da net resmi açıklama yapılmamıştı. Geride bıraktığımız gün Level'de yayınlanan habere göre Crysis'in Türkçe içerik de barındıracağı açıklandı. Basın açıklaması formatında yapılan duyuru şu şekilde:

Oyun endüstrisi tarafından heyecanla beklenen oyununun bu yılsonunda tamamlanıp hayranlarıyla buluşması bekleniyor. Türkiye�de de Aral tarafından dağıtılacak olan Crysis, büyük başarı için gün sayıyor.

Crytek ortaklarından Avni Yerli şunları söylüyor: �Crysis�in Türkçe versiyonunu duyurmaktan gerçekten büyük gurur duyuyoruz. Bu oyunun Türkiye�deki başarısı ve oradaki oyun sektörünün gelişmesi bizim için en büyük önceliklerden biri. Türk oyuncuların da bu jesti takdir edeceklerinden ve bizi tüm kalpleriyle destekleyeceklerinden eminiz.�

Temel Özellikler

# Oyuncuyu uzaylı istilasını durdurmak ve insanoğlunu kurtarmak için başrole yerleştiren etkileyici hikâye.
# Oyuncunun sürekli değişen dinamik dünyaya uyum sağlamak için gerçek zamanlı zırh ve silah değişimleri kullanmasını gerektiren, üç bölümlü benzersiz yapı.
# Duyularını zeki biçimde kullanan ve birbirileriyle koordinasyon halinde hareket eden zorlu ve korkutucu uzaylılar, oyunculara bir FPS oyununda gördükleri en dişli rakipleri sunacak.
# Düşman ve müttefik yapay zekâları gerçek dünya askeri taktiklerini kullanacaklar.
# Kamyonlar, tanklar, botlar ve helikopterler gibi birçok kara, deniz ve hava aracının kontrol edebileceksiniz.
# Depremlerin, kopan buz parçalarının, toprak kaymalarının ve hortumların sürekli olarak gerçek bir tehlike yarattığı canlı ve dinamik bir dünyayı keşfedeceksiniz.
# 32-oyunculu çokluoyuncu modunda gerçek zamanlı zırh ve silah değişimlerinin yanı sıra oyuncu modifikasyonu ile taktik amaçların birleştiği yepyeni bir mod da sizi bekliyor olacak.
# Sürekli gelişen oyun; oyunda yaptığınız eylemler oyundaki geleceği etkileyerek her oyuncunun kendine has bir deneyim yaşamasını sağlayacak.
# Çok sağlam ve kullanımı kolay mod aracı ile oyuncular hem çokluoyuncu, hem de tek kişilik oyun modları için kendi bölümlerini rahatça yaratabilecekler.
# CryENGINE� 2 sayesinde son derece gerçekçi ortamlar, göz alıcı özel efektler, fizik motoru ve düşman yapay zekâsı.

Bu duyuru Türk oyun sektörüne hiç kuşkusuz yepyeni bir soluk getirecek. Tüm dünyanın üzerinde sürekli konuştuğu ve şimdiden yılın en çarpıcı oyunlarından biri olmaya aday bir yapım, satın aldığınızda sizde Türkçe seçeneğini de sunacak. Elde edilebilecek orjinal satış rakamları Türk oyuncu potansiyelini kanıtlamak üzere ele geçirebileceğimiz nadir fırsatlardan biri olacak.

ALINTI: TrGamer.com

alperveli

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
çok merak ettim bu oyunu nasıl bişeymiş bi bakalım call of duty i bekliyorum ben en çok

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
4 yıldır oyun oynamıyodum farcryı bıtırmek ıcın uykusuz kaldım. crysısı 5 aydna er ıhaberleırnı okuyor merakla beklıyorum ve gurur duyuyorum . turkce olmasıyla

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Değerli Dostlar,

Umarım Türkiye'de oyun orijinal olarak bolca satılabilir. Yalnız, beğendiği sanatçının (hayır, embesil şarkıcı değil, ciddi anlamda sanatçı) albümünü alana "hahaaa salaaak indirsene netten" şeklinde muamele edildiği ve beleşçilik zihniyetinin oturduğu bir ülkede değerlendirmelerimizin daha da olumlu olması zor gibi duruyor.

Memleketteki bütün bu olumusz koşullara rağmen, Yerli kardeşleri tebrik eder, çalışmalarında ve muhteşem oyunlar yaratmak konusunda başarılarını dilerim.

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Savaş oyunları açısından bol bir dönem geçircez anlaşılan.Crysis,Call of Duty4:Modern Warfare,Battlefield:Bad company.... Çıkacak olanlarda hep sağlam oyunlar dandirik yok ;)

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Berkin Bozdoğan dedi ki:
Değerli Dostlar,

Umarım Türkiye'de oyun orijinal olarak bolca satılabilir. Yalnız, beğendiği sanatçının (hayır, embesil şarkıcı değil, ciddi anlamda sanatçı) albümünü alana "hahaaa salaaak indirsene netten" şeklinde muamele edildiği ve beleşçilik zihniyetinin oturduğu bir ülkede değerlendirmelerimizin daha da olumlu olması zor gibi duruyor.

Memleketteki bütün bu olumusz koşullara rağmen, Yerli kardeşleri tebrik eder, çalışmalarında ve muhteşem oyunlar yaratmak konusunda başarılarını dilerim.

Zor... bizde herkez Cebine bakıyor, Karşıdakinin Emeğini Düşünmüyor. Ancak Kendisinin bir konusu başka forumda olsa hemen olay çıkarıyor, hani emek verip yazmışya... Umarım Fiyatı makul tutarlar yoksa sadece demosunu oynamakla yetinirim...